چند پیشنهاد سیاسی و اجتماعی احتمالا راهگشای سعید شجاعی سعدیخواهش می کنم دو مطلب مهم زیر را همه مسئولین عزیز و مردم سرفراز و متمدن و اندیشمند بعنوان پیشنهادات و تحلیل  یک شهروند دلسوز و ساده بسیار امیدوار  و بی ادعای ایرانی که تمام تاروپودش برای صلح و ثبات و پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی نظام و مردم بزرگ ایران و ملل منطقه و جهان تلاش می کند و همه ابزار و سرمایه اش همین وبلاگهایش می باشد مورد توجه و بررسی عالمانه خود قرار دهند و اگر مفید بودعملیاتی نموده و اگر نبود به سطل اشغال بیندازند صد البته مثل همیشه یاداور می شوم این مطلب و همه مطالب وبلاگهایم نظر شخصی ولی تخصصی حقیر است که یادرستند و یا نادرست اگر اولی گورای وجودتان و اگر دومی پوزش بنده را از پیش پذیرا باشید .

---------------

مطلب و پیشنهاد یکم- پیشنهاد می کنم بجای انتصاب استانداران توسط هیئت محترم دولت انتخاب استانداران مستقیما توسط مردم انجام شود و با حکم هیئت دولت اغاز بکار نماید.بعلاوه بجای شورای عالی استانهای کنونی شورای هر استان مستقیم با رای مردم هر استان انتخاب گردند و بنده پیشنهاد می کنم برای هر صد هزار نفر جمعیت هر استان یک نماینده به شورای استان راه یابد شرح وظایف و گستره اختیارات و مسئولیتهای این دو نهاد می تواند توسط مجلس شورای اسلامی تدوین و تصویب گردد.همچنین مدیران کل استانها می توانند بعنوان اعضای دولت استانی در چهار چوب شرح وظایف خود عمل نماید .در چنین صورتی دولت استانی هم در مقابل مجلس استانی (یا همان شورای استانها)و نیز دولت مرکزی مسئول و پاسخگو است بعلاوه پیشنهاد می کنم مجلس شورای اسلامی حق برکناری دولت و مجلس استانی را در مواقع بحران و یا بی کفایتی  با دوسوم ارا و بنا به پیشنهاد دولت دارا باشد و انتخابات مجدد نیز بین سه تا شش ماه انجام شود.بدیعی است حفظ امنیت داخلی و خارجی و مسئولیت همه نیروهای امنیتی و نظامی با دولت مرکزی است و مجلس و دولت استانی بجز در مسایل امنیت ملی و سیاست خارجی حق اعمال و تدوین و اجرای هر قانونی را دارد بشرط ان که نافی قوانین مصوب ملی و برنامه های توسعه ملی و قانون اساسی نباشد.همچنین پیشنهاد می کنم یک دادگاه قانون اساسی ایجاد شود تا نه تنها اختلافات احتمالی بین دولت و مجلس استانی که هر نوع اختلاف بین سران قواه و غیره را حل و فصل نماید . این دادگاه همچنین می تواند یاور و مشاور رهبری معظم و ناظر  قانونی همه  انتخابات کشور باشد. در چنین صورتی بنظر می رسد دولت(بمعنای عام ان) کوچک تر  گردد و امور بهتر و سریعتر  و با بازدهی بسیار  بیشتر انجام پذیرند و درهزینه ها صرفه جویی  فراوان گردد و جایگاه نظام و مردم و ایران در منطقه و جهان بشدت افزایش یافته و اقتدار و امنیت ملی ما بشدت بالا رود و دسیسه ها و تهمتها و جنگ روانی بیگانگان گستاخ و زیاده خواه و زورگو بشدت کاهش یابد و تحریمها یا حذف و یا بشدت کاهش یابند . اماده ام تا در صورت نیاز طرح پیشنهادی خود را با شرح و جزییات کاملتر تقدیم نمایم

---------------

 

و اما مطلب دوم که حول محور شرایط حاضر منطقه و جهان و نیز مسایل مربوط به امنیت و منافع ملی و بحث انتخابات اینده مجلس شورای اسلامی  و چند نکته دیگر است را  نیز تقدیم می کنم

------------------

انتخابات در هر کشوری  با همه فراز و نشیب هایش به منافع ملی و جایگاه بین المللی و هویت و وحدت ملی و استقلال و تمامیت ارضی هر کشور کمک شایان می کند و بطور طبیعی  در انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو (در میهن عزیز ما )نیز باید چنین شود . بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعا یاداور می شوم که همه مابدون وابستگی ویا با هر سلیقه و وابستگی جناحی و حزبی و غیره که داشته باشیم باید چنان کنیم که عکس موارد فوق نصیبمان نگردد که در چنین صورتی همه بازنده ایم .بیگانگان بدشان نمی اید که (خدای ناکرده )در صورت کوتاهی  ومرتکب شدن احتمالی اشتباهات بسیار فاحش و فاجعه بارمان!  وضعیت عراق و افغانستان و یا لیبی را برما تحمیل کنند. هر چند توان دفاعی ایران بسیار زیاد و نابودگر است و قادر است بخش عمده ای از توان همه جانبه متجاوزین گستاخ احتمالی را نیست و نابودگرداند اما ناباید فراموش کرد که احتمالا یک شیر ژیان را هم می تواند  میلیونها مورچه  گوشتخوار ریز ولی هماهنگ و متحد از پا در اورد! .پس درک شرایط فوق حساس  کنونی منطقه و جهان باید همه را هوشیارتر و حسابگر تر و موشکافانه تر سازد که اشتباه محاسبه سیاسی و غیر ان بویژه در مورد مسایل سیاست خارجی و امنیت منطقه و جهان و عدم محاسبه و ارزیابی واقعی از موازنه قواه بین بازیگران منطقه ای و جهانی میتواند بس خطرناک باشد.

------------------------

ما ملتی با تقریبا ده هزار سال تاریخ و فرهنگ و تمدن مدون و موثر جهانی هستیم. کیست که نداند !  این ما ایرانیها بودیم که برابری حقوق بشر و حقوق زن و مرد و دموکراسی مردم سالارانه  و فلسفه یگانه پرستی و مفاهیم اسمانی و الهی نیک و بد و بهشت و جهنم  و انتظارو  غیبت منجی عالم بشریت را اول باردر جهان تدوین و اجرا نمودیم و ان را به دنیای غرب از طریق ارتباطات فرهنگی و تجاری و علمی و نظامی خود انتقال دادیم ولی متاسفانه در یک کار غیر اخلاقی انها را به خود و بویژه به  یونان منتسب نمودند و بجز چند مورخ و تحلیگر منصف و راستگو غربی تقریبا همه متفکران و مورخان  غربی منکر  یادگیری این مفاهیم الهی و بشری از ایران گردیدند !.

----------------------

 بسیار حیف و جهالت محض است اگر ما ایرانیان (ساکن در داخل و خارج ) با هر دین و دیدگاه سیاسی و وابستگی قومی که داریم ندانسته و ناخواسته  اب به اسیاب بدخواهان ایران و ایرانی بریزیم و چنان کنیم که نباید و با عمل نسنجیده خود غربیان سرمست از عملیات نسبتا موفق عراق و افغانستان و اخیرا  لیبی را  که نه تنها منجر به نابودی نظامهای سیاسی انها (چه ان نظامها خوب و چه بد و دیکتاتور و جلاد  بوده باشند) گردید که سبب نابودی تمام امکانات مدنی و زیر بنایی و کشاورزی و علمی و صنعتی انها گردید که با توجه به وسعشان  در طی تاریخ خود ایجاد کرده بودند گردید بعلاوه کشتار های بی حساب و کتاب و تجاوزات بسیار گسترده به کودکان و زنان نیروهای نظامی غربی بویژه در عراق و افغانستان و با نسبت کمتری در لیبی ویران شده از دیگر هدایا و دسته گل  سیاستمداران و نظامیان غربی برای مردمان کشورهای یادشده بوده است. ( انشالله ارزوی تحقق انرا در ایران بدخواهان با هوشیاری ما ایرانیان صاحب فرهنگ و تمدن کهن  بگور خواهند برد) .

-----------------

قطعا حسب صلاحدید مسئولین محترم  ازادسازی هرچه بیشتر زندانیان سیاسی و امنیتی دوسال  و چند ماه اخیر در کنار اسان نمودن شرایط کاندید شدن برای مجلس شورای اسلامی(به منظور جلب هرچه بیشتر مشارکت مردم) و نیز  هرچه بازشدن فضای سیاسی و رسانه ای در کنار تلطیف  شرایط همه جانبه کشور و کم کردن فضای انتظامی و امنیتی (تا انجا که مقدور است) همه می تواند بیگانگان را مایوس و  ناامید گرداند و مکر و حیله و تهاجمات رسانه ای انها را خنثی نماید و  در مقابل همبستگی و امنیت و منافع  ملی و جایگاه نظام و مردم را در در داخل و  جهان بشدت افزایش دهد.
ادامه مطلب
نویسنده : سعید شجاعی سعدی : ٧:۴٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۶/۱۶       نظرات (0)      لینک دائم


سه مقاله بسیار مهم اخیر بنده بی ادعا و کوچک سعید شجاعی سعدی


بنام خداوند بخشنده و مهربان


همیشه انسان به ارزوهایش نمیرسد!. واقعا چرا؟THE HUMAN BEING MAY NOT REACH OF ALL HIS HOPES FOR EVER!.

THIS ARTICLE TRYING TO SHOW WHY!!!?(AT LEAST ABOUT MY UNREACHIBLE HOPES)

--------------

ظاهرا همیشه انسان به همه ارزوهایش هرچند انسانی و الهی و خیرخواهانه و عام المنفع هم که باشد نمی رسد و من هم از این رسم دنیایی و تحمیلی نانوشته استثناء نیستم.
!. بنده سعید شجاعی سعدی خدمتگزار بی ادعا و بی مزد و مواجبی که نه بدنبال قدرت است و نه شهرت و نه ثروت و شهوت بی حساب و کتاب و ناروا و و کثیف ! چرا که با نگر و گذر به احوال همه انهایی که در گذشته وحال  به دنبال چنین پدیده هایی رفته اند در می یابیم که همه چیزشان را دادند تا پولدار شوند  و قوی! حالا نه قوی هستند و پول هم بجای مرحم زخم بلای جانشان شده است و در حسرت یک لحظه اسایش و ارامش شب و روز ندارند! صدها دارو و دکتر افاغه نمی کند و مضطرب و نگرانند که دنیا و اخرت خود را با خیانت به بیت المال و حق الناس و حق کشی و خراب کردن و باصطلاح زیر اب زنی دیگران !  خراب کرده اند و نه ابرویی برایشان مانده و نه عیش و نوشی! هزاران شهوترانی با پولهای باداورده می کنند و صدهها نوع غذای رنگارنگ می خورند اما دریغ از یک لحظه حس لذت و عیش و اسایش و ارامش!  همه چیز دارند اما هیچ چیز ندارند ! ظاهرا سالمند اما هزاران درد و مرض دارند که روزشان را به شب سیاه تبدیل کرده است دایما در شناورند و به این سو و ان سوی می روند امروز با اینند و فردا با دیگری تا مگر ارامششان بازگردد و منافعشان هم حفظ گردد !

----------------
 اما درونشان اتشی جهنم گونه شعله ور استو تمرکز ندارند و به همین دلیل گاه این حرف و گاه دیگری را می زنند و گاه این موضع و گاه 180 درجه مخالف ان موضعگیری می کنند - بگذریم بنده با احترام فراوان  از انها که توصیفشان رفت و هم از همه شما خواننده  همه وبلاگیم  دعوت می کنم تا با صبر و بردباری همه این مقاله سه گانه را که یکجا با ویرایش مجدد تقدیم می نمایم مطالعه و روی ان وقت و فکر لازم را بگذارید و اگر مطالب را مفید یافید عمل کنید و دیگران را هم تشویق به خواندن و عمل به ان نمایید که بنیاد عمر سخت بر باد است حیف این عمر کوتاه انسان که صرف امور مسخره و شناور و بی بنیاد و قوام و دوام گردد.عمری که می تواند با وجود کوتاهیش مفید به حال خود و خانواده و جامعه باشد و خیر و برکت و انسانیت و نورانیت و صفا و وفا و لذت معنویی و دنیای و ارامش و اسایش و سلامتی  روح و روان از ان پدید اید . امید که چنین باشد . امین رب العالمین.
----------------
سعید شجاعی سعدی بی ادعا!-
شیراز-30 تیر 1390
--------------

ارزوی اولم این بود و هست که یک بانک ازدواج دایر کنم که با سرمایه مردم و شاید هم کمک دولت فقط برای ازدواج فعالیت نماید و به جوانان و ازدواج اولی ها ! وام حتی بدون یک ریال کارمزد و یا سود و بهره! به انها بدهد و در مرحله بعد به زنان و مردان مطلقه و یا بیوه که قصد ازدواج دارند وام اهدا کند و در مرحله سوم به انهایی که قصد ازدواج موقت را دارند وام ارایه نماید
----------------

شما خواننده گرام این سطور شاید این سئوال برایتان پیش امده باشد که اگر بانک بدون کارمزد و سود به متقاضی وام دهد ورشکست خواهد شد پاسخ بنده ان است که این فرض کاملا درست است اما من بر این باورم کلیه کسانی که تا دیروز اه در بساط نداشته اند که با ناله سودا کنند! و امروز بلطف رانت خواری و زدو بند و رشوه و خیانت به بیت المال غیره به ثروتهای باداورده رسیده اند و هم اکنون در سنین چهل تا نود سالگی بسر می برند و به هزار مرض و بیماری روحی و روانی و مسایل و مشکلات حاد خانوادگی دچار شده اند برای فرار نسبی از خشم و انتقام خدا ! اشکار و پنهان احتمال دارد مبالغی قابل توجه را یا به چنین بانکی هدیه نمایند و یا اگر اخر خسیسی بودند! مبالغی را به امانت در بانک  بگذارند تا صرف اهدای وام به سه گروه فوق گردد.در این صورت شاید حداقل در درون! چنین افرادی کمی به ارامش برسند.

در چنین صورتی چقدر می توانست از فساد و فحشا و ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی و بزهکاری در جامعه کم گردد.

------------------

ارزوی دومم ان بود و هست که بتوانم یک بنیاد صلح و دوستی ملل را در ایران و با محوریت میهن عزیز و اسلامیمان ایجاد کنم تا بعنوان یک

NGO

جهانی بتواند ضمن گسترش روابط علمی و فرهنگی و مردمی بین مردم بزرگ و نظام دین محور ایران اسلامی با سایر ملل و دول همچنین دسیسه های جنگ طلبانه قدرتهای بزرگ را در حد وسع و امکانات خنثی و از بروز جنگ و خونریزی و تهاجم رسانه ای که نهایتا بصورت بالقوه می تواند جنگ جهانی سوم را در پی داشته باشد جلوگیری بعمل اید. در 6 سال گذشته بدون ایجاد چنین بنیادی با راه اندازی حدود بیست وبلاگ به دو زبان انگلیسی و فارسی صدها مقاله و تحقیق و پژوهش را انجام داده و نتایج انها را در قالب تحلیل و مقاله در وبلاگهایم قرار داده ام . شاید توانسته باشم در حد وسع و قانون امکانات در این راستا گامهای موفقیت امیزی را برداشته باشم اما دلم می خواست برای نتایج مطلوب و جهان شمول در چارچوب یک بنیاد جهانی صلح و دوستی با محوریت ایران عزیز و نظام مقدس گام بر می داشتم.

-------------------

ارزوی سومم ان بود و هست که یک مجتمع بزرگ جهانگردی شامل هتل و رستوران و دفتر خدمات جهانگردی و سالنهای ورزشی و فروشگاههای فرهنگی و صنایع دستی ایجاد کنم تا از طریق ان به هدف اول و دوم جامعه عمل بپوشم. همین دیروز پیش اگهی مقدماتی ان را در محل زندگی خود توزیع کردم تا یک سنجش علمی و عملی از علاقه و درک و امادگی مردم شریف محل زندگی بدست اورم که اگر استقبال بود ادامه دهم و گرنه مثل دهها طرح و پیشنهاد علمی و عمرانی و رفاهی و در مانی و غیره خود که از بیست سال پیش تا کنون تقدیم مردم و مسئولین کرده ام امیدوار باشم تا بالاخره کس و یا کسانی پیدا خواهند شد تا برای منافع و سود شخصی و گروهی خود انها را با نام خود اجرا کنند که همین هم برای من با توجه به محدویتها کافی است که کار بزرگ بدست افراد کوچک و کار کوچک بدست افراد بزرگ افتاده است و این رسم نا میمون روزگار ما است که ظاهرا گریزی از ان نیست!.
-------------------

-email-saadiman2006@yahoo.com

weblog-saadiman.blogsky.com

--------------------

سعید شجاعی سعدی

----------------------------------------------


سکس و سیاست کنترل غریزه و رسانه و فیلترینگ

تحلیل  نویسنده این وبلاگ از فیلترینگ سایتهای سکسی و ازدواج جوانان و پدیده هاو ناهنجاریهای غیر اخلاقی اخیر در خمینی شهر و کاشمر و گلستان و

-----------------

یاداوری: حتما مطلب بیسیار مهم در پایین مطلب حاضر با نام همیشه انسان به همه ارزوهایش نمیرسد را بخوانید ان مطلب نیز تحلیل و پیشنهادات مهمی را به شما ارایه می نماید.

سعید شجاعی سعدی

------------------

متاسفانه تدبیری که مسئولین فیلترینگ سایت های خلاف اخلاق و بویژه سایتها و وبلاگهای  مروج تجارت کثیف و شنیع و زشت سکس کودکان که حتی در غرب سرتا پا برهنه و غرق در لذت و شهوت ! هم کاری بشدت زشت و غیر اخلاقی و غیر قانونی و همراه با مجازاتهای شدید بحساب می اید !  اندیشیده اند  اگر نگویم بی اثر بشدت کم اثر شده است! . چرا که پژوهش علمی و عملی بنده در اینترنت و طی دوسال گذشته نشان می دهد که فراوان نرم افزار های کم حجم و موثری در اینترنت و بازار موجود است که بطور موثری متاسفانه فیلترینگ چنین سایت و وبلاگهایی را خنثی می نماید و این بجز هزاران(اگر نگویم میلیونها) فیلتر شکنی است که از طریق  ایمیل و پیامک و رسانه های خارجی تقریبا همه روزه ارسال می گردند! می باشد.

-------------------

شاید وقت ان رسیده باشد تا مسئولین فرهنگی و رسانه ای کشور در روشهای جاری خود بویژه در بخش فیلترینگ تغییر اساسی بوجود اورند . بنده شخصا اعتقاد دارم تا موانع ازدواج اسان و کم هزینه جوانان در کشور رفع نشود. متاسفانه بازار تهیج و تحریک سایتهای سکسی (چه کودکانه و چه بزرگسال) از رونق نمی افتد .بخصوص که هزاران شبکه ماهواره ای مروج فرهنگ سکس و برهنگی نه تنها جوانان ما که جوانان همه کشورهای دنیا را هدف قرار داده و در مورد جوامع مذهبی مانند جامعه ما انها دلایل سیاسی را هم برای تحت تاثیر قرار دادن جوانان  در سر لوحه کارهای خود دارند.

--------------------

متاسفانه بنظر می رسد  هرچه قدر ما به ازدواج اسان و کم هزینه جوانان کم توجه باشیم و هرچقدر برنامه های شاد و مفرح و ویژه جوانان در صدا و سیما کم باشد و بخصوص هرچقدر فشارها و برخوردهای  انتظامی برای اعمال قانون در مورد  ارایش  و رنگ و نوع پوشش جوانان شدید تر و خشونتبار تر باشد تلاش گردانندگان وبلاگها و سایتها و شبکه های ماهواره ای مروج سکس و برهنگی بی حساب و کتاب و افسار گریخته دامنه گسترده تر و سرعت بیشتری می یابد. بنده بعنوان یک کارشناس برنامه ریزی اجتماعی و یک پژوهشگر حوزه جامعه و سیاست و رسانه مسایل بوجود امده در خمینی شهر و کاشمر و گلستان و غیره را ناشی از اعمال همین سیاستهای ذکر شده می دانم.

----------------------

غریزه جنسی را نباید در جوانان دست کم گرفت این غریزه اگر شرعا و قانونا و عرفا زمینه ارضاء ان فراهم نشود متاسفانه سر از همین مسایل در می اورد. وقتی سیمای محترم ما سریالهای خارجی  را که  نشان می دهد  بازیگران ان اکثرا خوشگل و مو و چشم سبزو بور (بلوند) و با  تیپ و ارایش  و لباسهای جوان پسند هستند و  وقتی بازیگران  ما اکثرا از بین خانمها و اقایان  چشم سبز و قشنگ  انتخاب می شوند( تو گویی در میهن ما خانم و اقای سیاه و سبزه اصلا وجود ندارد) معنی ان این است که ما خواسته و یا نا خواسته  در حال تحریک جنسی  جوانان خود هستیم بی انکه فکری همه جانبه برای ارضاءشرعی و قانونی و عرفی غریزه جنسی تحریک شده انها  کرده باشیم که هیچ بلکه با اعمال قدرت انتظامی قصد کنترل رفتار و غریزه انها را داریم بعلاوه با نمایش فیلمهای اکشن خارجی و داخلی  (که در انها گاه هنرپیشه اصلی دهها و صدهها نفر را  در فیلم می کشد و اب هم از اب تکان نمی خورد!) جوان تحریک شده جنسی وقتی راه شرعی و قانونی و  اسانی برای ارضائ خود نمی یابد متاسفانه با الهام کودکانه از فیلمهای اکشن دست به ناهنجاریهای غیر اخلاقی می زند که در رویداهای چند سال اخیر و بخصوص حوادث تلخ و شرم اور ماههای اخیر شاهد ان بوده ایم  .
---------------------

واقعا هرچه زودتر و بسیجی وار باید فکری برای فراهم کردن شرایط ازدواج سالم و اسان و کم هزینه جوانان بکنیم که پیشنهاد من تاسیس بانک ویژه ازدواج است که وام ازدواج را بدون اخذ ریالی سود و کارمزد بهمراه وسایل ضروری زندگی در اختیار جوانان قرار دهد.
----------------
سعید شجاعی سعدی
شیراز
--------------------------------------
رقابت فرهنگی ایران و غرب مفید  برای رشد و توسعه منطقه و جهان و یا مخرب و منتهی به جنگ و نابودی جهان!


بنظر بنده  هرروز که می گذرد با افزایش قدرت نظامی ایران از خطر بروز جنگ و برخورد نظامی بین ایران و غرب کاسته می شود اما رقابت شدیدی در حوزه فرهنگ بین شرق و غرب پدید می اید که در این مقاله به ان خواهم پرداخت.-----------
فلسفه زندگی شرقی و فلسفه زندگی غربی -تضاد و دشمنی و یا تبادل و همزیستی و تکامل یکدیگر.
پژوهشی فرهنگی و جامعه شناختی و فلسفی از سعید شجاعی سعدی- این مطلب خلاصه کوتاه از پژوهش اینترنت محور نویسنده است که اگر  سرمایه گزار و علاقمندان و یا ناشری پیدا شود (بعد از تکمیل و ویرایش و کسب مجوزه لازم  اماده ام تا ان را بصورت کتاب به بازار عرضه نمایم)
-------------
یاداوری-بنظر می رسد در این زمانه ای که حرف اول و اخر را پول میزند ! وظاهرا مهم نیست پول بدست امده کثیف است یا پاک! حرام است و یا حلال !حق مردم و یتیم و دو تیم است و یا حق الناس! و چنین می نماید که(از دید نوکیسه های تا دیروز بدبخت)دارنده پول صاحب هر حقی است!هر حرفی که می زند و هر کاری که میکند عین حقیقت  و اخر تدبیر و عدالت است و او خودرا ازخرطوم فیل افتاده می بیند !و چون بی هیچ زحمتی و در نهایت بی رحمی و وقاحت با رانتخواری و کلاهبرداری و خیانت به بیت المال و امثال ان پولدار شده لذا از نظر هوش خود را انیشتن زمان بحساب می اورد ! (؟)و دیگران را  در ذهن توهم زده و متکبرانه و خود بزرگ بینی کاذب!  مفلوک و  در مانده و   بی دست و پا و کودن می بیند!بله!در حالی که غافلنداگر نعوذباالله قرار به چنین کارهای ضد دینی و ضد بشری و ضد اخلاقی و ناجوانمردانه  بود هزاران نفر از شما انگشت کوچک یک در بان حوزه علم و معرفت و اخلاق  و اخرت هم در کسب چنین ثروت و موقعیتها نمی شدید !
---------
از سوی دیگر بنظر می رسد در این اشفته بازار ریا و دغل و
 تزویر و دروغ ! نوشتن تحقیق و انجام پژوهش  انهم از نوع سیاسی و اجتماعی و فرهنگیش کاری بیهوده و ویژه افراد بی عرضه در کسب چنین ثروتهایی بحساب می اید!تحقیق وقتی واقعی است که از روی دست دیگران نوشته شود! و درمقابلش میلیونها (اگر نگویم میلیاردها تومان) رانت سیاسی و اقتصادی و اداری و دانشگاهی در هر مورد  ببرند. در مورد خودم بگویم واقعا متحیرم با وجود این همه فشار و تنگناهای همه جانبه ای که افراد شرور وکم سواد و مغرض نا اگاه و ظاهر بین و بی خبر از اخر کار و اخرت و صد البته نوکیسه ای ! که حال را خوشند و برخرمراد هم سوار اشکار و پنهان بر من از همه جنبه ها! و به تبعه ان از لحاظ مالی بر اطرافیان تحمیل می کنند!.

 چرا و چرا چون منی که نه تنها ریالی برای این همه فعالیت علمی و فرهنگی و ارایه تحلیل سیاسی و غیره جهت خنثی کردن و یا دستکم کاستن از اثار بسیار مخرب تک رسانه ای و فرهنگی غرب که نهایتا می تواند به تک نظامی منجر شود از هیچ فرد حقیقی و حقوقی دریافت نکرده است ! و زندگی ساده و بی الایش ولی پاک خود را با همه ثروتهای جهان معاوضه نمی کند و  دستورانجام و شروع چنین فعالیتی را نیز فقط از عمق وجدان و اعماق قلب و

 عشق به دین و دیانت و  ایران و ایرانیت و انسان و انسانیت و اخلاق و اخلاقیت  و شرف و شرافت دریافت نموده است و لاغیر! دست به تولید کالاهای علمی و فرهنگی زده و میزند که همه از اثار و تبعات  ان استفاده می کنند جز خودش و خانواده اش ! در طی دو دهه اخیر و بویژه در 6 سال گذشته با شروع فعالیت وبنگاری سیاسی و فرهنگی و اجتماعی خود! صدهها طرح و مقاله و مطلب نگاشته و می نگارد تا دیگران خوش و سرحال و شاداب و در امن و امان به سورچرانی  و زندگیشان با سوی استفاده از همه کس و همه چیز دوربرشان و نیز در دسترس شان بپردازند و بر ریش نداشته امثال  نویسنده  این سطور بخندند ! که چه بی مزد و مواجب کار می کندو جور ما را می کشد که چه خوب گفته شاعر"...چو احمق در جهانست مفلس در نمی ماند" ؟! چقدر گمراه و بدبخت و نادانند اینان!بگذریم.
------------------   

و اما مطلب اصلی - اگر به عرف و اداب و سنن و روشهای زندگی و فرهنگ غربی و شرقی (در این بحث منظور نویسنده از شرق کلیت  کشورههای جهان سومی اسیا و افریقا و ... نیست بلکه کشورههای اسلامی و در اینجا  بویژه ایران است) با روش علمی و پژوهشی توجه کنیم هر چند در ظاهرا روش و فلسفه زندگی غربی و شرقی عمیقا با هم متفاوت و حتی در تضاد و ستیز می نماید ! اما  واقعیت ان است که این دو فرهنگ غربی به رهبری  امریکا و شرقی به رهبری ایران در یک تقابل و رقابت فرهنگی  سعی در بیشترین حد ممکن تاثیر گزاری  در افکار و جوامع مقابل را دارند رقابتی که لزوما  اگر بازیگرانش قواعد بازی را رعایت کنند مخرب و بد نیست بلکه نویسنده اعتقاد دارد شاید چنین رقابتی به تکمیل چرخه فرهنگ پذیری پدیدهای مهم و مفیدی چون صلح و عدالت و توسعه و رشد و حقوق بشر  در جوامع جهانی بیانجامد .
---------------
هرچند در این رقابت فرهنگی ابزار رسانه ای و مالی  و تکنولوژیکی  غرب بر شرق می چربد ! مضاف بر انکه شرق در دو جبهه داخلی و خارجی باید رقابت و مبارزه کنند و این در حالی است که غرب حداقل در بعد فرهنگی چندان با مشکلی در داخل مواجه نیست چرا که تقریبا همه جوامع غربی لاییک و غیر مذهبی اند و سکس و برهنگی و میگساری و لذت طلبی و ... بر اساس فلسفه و مکتب فردگرایانه لیبراستی از حقوق اولیه و فردی و طبیعی افراد در غرب بحساب می ایند (البته تا هنگامی که این حقوق باعث سلب امنیت  فردی و سیاسی و اجتماعی دیگران نگردد قابل تحمل و قبول است) لذا غرب تمامی توان خود را در این رقابت فرهنگی با شرق بکار گرفته است و شرق مجبور است تا بخشی از توان خود را به خنثی نمودن تک های فرهنگی غرب اختصاص دهد و با بخش باقی مانده به تک فرهنگی به غرب اقدام کند.بعلاوه وحشی گریها و کشتارهای بی رحمانه گروههای تندرو و تروریستی محدود جوامعی از شرق ! کار اثر گذاری تک فرهنگی شرق را به غرب را کمی با مشکل مواجه نموده است چرا که دول غربی با چسباندن چنین اعمالی به دول و ملل شرق افکار عمومی غربی را به سمت شرق گریزی سوق میدهد تا جذب ان.
-----------------
 اما ایا واقعا می توان با توصیف با لا غرب را برنده این رقابت فرهنگی اعلام کرد بنده سعید شجاعی سعدی بنا به نتایج پژوهشهای "اینترنت محور "خود به دلایل زیر این اعلام را علمی و واقعی نمی دانم:
-------------------
 - مهاجرت جمعیتی چندده میلیونی از شرق بغرب و اثر پذیری بخش عمده ای از انها از تک فرهنگی شرق و بازگشت انها به ریشه های فرهنگی و اداب و سنن شرقی خودو تقریبا بی اثر شدن همه تک های فرهنگی غرب بر انها باوجودی که انها در غرب زندگی می کنند اولین دلیل نویسنده این سطور است.
--------------
-- سابقه تاریخی حضور و دخالت  غرب در شرق بسیار زشت و غیر انسانی و استثمار گرانه و استعمار گرانه و توام با کشتارهای وسیع و تجاوز و چپاول اثار هنری و تاریخی و منابع رو و زیرزمینی و ثروت ملل شرقی بوده است لذا در مقابل ضعف نسبی رسانه ای و تکنولوژیکی و مالی شرق در مقابل غرب ! شرق هر جا کم بیاورد با همه توان از این نقطه ضعف تاریخی غرب بر علیه خودشان استفاده نموده و مسایل سیاسی را نیز در تک فرهنگی خود دخالت می دهد و با این کار هم تا حدی از دامنه اثر گذاری تک فرهنگی غرب می کاهد و هم اثر پذیرفته گان داخلی را مرعوب و منفعل می سازد.
----------------
-- نباید این فرض را پذیرفت که غرب در همه چیز با هم هماهنگی کامل دارند و ید واحد هستند چرا که رقابتهای سیاسی و اقتصادی  اجزاء تشکیل دهند غرب باهم بشدت در یک رقابت اشکار و پنهان بسر می برند ( یعنی هرچند در بعد فرهنگی و حقوق جنسی و فردی تقریبا همه کشورههای غربی متحدند اما در بعد سیاسی و اقتصادی بشدت در رقابت با یکدیگر هستند)و مسایل و مشکلات در بین کشورهای اروپایی در قاره اروپا و رقابت بین امریکا با کانادا و مکزیک و نیز رقابت این دو بلوک با هم همه نشانگر وجود ناهماهنگی و تضاد و اختلاف سیاسی و اقتصادی بین اجزاء جبهه کشورههای حوزه  غربی است.شرق دقیقا با اطلاع از این نقطه ضعف دیگر غرب سعی دارد ضمن کاستن از تبعات تک غرب همچنین بر دامنه و عمق چنین اختلافاتی بیفزاید اما بنظر می رسد روشها و میکانیزم بکار گرفته شده توسط شرق یا نامناسبند و بی اثر و یا دقت و عمق و کاربری و مطلوبیت لازم را ندارند و کم اثرند و بنابراین شرق بفوریت با ید در اهداف و روشهای خود در این رقابت فرهنگی (که حالا کم کم به حوزه  رقابت سیاسی و اقتصادی و نظامی نیز در حال گسترش است) تجدید نظر اساسی نماید.
--------------
انشالله بحث بیشتر و بیان مصادیق نکات فوق را به انتشاراحتمالی کتاب در اینده وا می گذارم
-------------
سعید شجاعی سعدی
شیراز-8 تیر 90  
نویسنده : سعید شجاعی سعدی : ۱٢:۵۳

/ 0 نظر / 11 بازدید