فردوسی و افتخارات المپیک لندن 2012 و تهدیدات بیگانگان بر علیه ما!

بدنبال نتایج درخشان کاروان ورزشی ایران اسلامی عزیز در المپیک لندن 2012 بویژه کسب رتبه یازدهم المپیک با دریافت 4 مدال طلا و سه نقره و یک برنز (البته تا این لحظه) موجی از شادی و احساس عزت و غرور ملی سراسر ایران زمین و در بین هموطنان عزیزمان  ساکن در سرتا سر جهان را فرا گرفته است. بنده سعید شجاعی سعدی وظیفه خود دانستم تا با توجه به این موقعیت  استثنایی پیش امده تاریخی برای کشور عزیزمان و با توجه به تهدیدات مستمر قدرتهای بیگانه زورگو و گستاخ و صدالبته بیرحم و متکبر! برعلیه تمامیت ارضی و استقلال و منافع و امنیت ملی ما بد ندیدم که شعر فردوسی بزرگ که با دو موضوع کسب افتخارات در المپیک و نیز تهدیدات قدرتهای گستاخ  بی ربط نیست را تقدیم کنم.
===
ندانی که ایران نشست منست---جهان سر به سر زیر دست ِ منست...
===
هنر نزد ایرانیان است و بـــس---ندادند شـیر ژیان را بکــس
===
همه یک دلانند یـزدان شناس---بـه نیکـی ندارنـد از بـد هـراس
===
دریغ است ایـران که ویـران شــود---کنام پلنگان و شیران شــود
===
چـو ایـران نباشد تن من مـبـاد---در این بوم و بر زنده یک تن مباد
===
همـه روی یک سر بجـنگ آوریــم---جــهان بر بـد اندیـش تنـگ آوریم
===
همه سربه سر تن به کشتن دهیم---از ان به که  کشـور به دشمن دهـیم
===
چنین گفت موبد که مرد بنام---بـه از زنـده دشمـن بر او شاد کام
===
اگر کُشــت خواهــد تو را روزگــار---چــه نیکــو تر از مـرگ در کـــار زار
===
فردوسی بزرگ شاعر  حماسی سرای جاوید و پر اوازه ایران زمین و جهان
===============

درود همه  ما بر شما کاروان المپیکی لندن 2012 !فوتبال  ما تعطیل!
چهارشنبه 18 مرداد ماه سال 1391
بیایید فوتبال بیمار و بی ریخت و درب و داغون کنونی را برای چند سال تعطیل کنیم!
---
پهلوانان و قهرمان  و جوانان و مربیان حاضر در کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن 2012 تشکر -تشکر ! دلتان همیشه  شاد باد و تن تان همواره  سالم باد ! که دل ما را شاد کردید. درود بر شرف و غیرت و مردانگی شما که حتی  با نا داوری  زشت بدخواهان نیز سستی بدل راه ندادید و مظلومانه قهرمان شدید تا نام و اوازه ملت صلح طلب و با فرهنگ  و تمدن ساز و قهرمان و پهلوان ایران یک بار دیگر بر سر زبان ملل دنیا بیفتد.
---
براستی با نتایج فاجعه بار فوتبال و با هزینه های چند صد و چند هزار میلیارد تومانی  که ما صرف فوتبال بی عرضه  و با نتایج شرم اور و بسیار ضعیف خود می کنیم ! چرا دولت  فوتبال را برای چند سال تعطیل نمی کند و نصف پولهای را که باشگاهها به بازیکنان بی هنری که بجز دک و پز و جو سازی و حاشیه سازی  و صد البته باخت و یا مساوی در مقابل تیمهای ضعیفی چون عربستان و کویت و بحرین و قطر و غیره و شرمنده کردن ما در بازیهای خارجی و باخت های پی در پی در مسابقات داخلی  میدهند را در اختیار رشته های قهرمان و پهلوان  پروری چون کشتی و وزنه برداری و شنا و قایق سواری و دو میدانی و اسب سواری و تیراندازی و کاراته و تکواندو و جودو و کنگ فو  و فوتسال  و ژیملاستیک و مانند انها قرار نمی دهد.
---
براستی کجایند ان بازیکنان  با غیرت و تعصبی که برای سربلندی کشور و خوشحالی مردم ایران  و سر بلندی پرچم و عزت و افتخار  کشورشان بویژه بمانند بازیکنان فوتبال قبل و دهه اول  و تا حدودی دهه دوم انقلاب که تا پای جان در زمین فوتبال با دریافت دستمزد اندک مایه می گذاشتن و بهترین نتایج ممکن را هم در مسابقات خارجی و داخلی کسب می کردند!و در عین حال بسیار منظم و مودب هم بودند و روحیه قهرمانی و پهلوانی بالای داشتند! حضرت عباسی! شما در کدام بازیکن فوتبال عصر ما روحیه پهلوانی و جوانمردی  که حاضر باشد تا پای جان برای سربلندی ملت و کشور بزرگ و پر افتخار خود در مسابقات مایه بگذارد سراغ دارید.ایا علت همه این مصیبتها در فوتبال ما حاکمیت پول و پول و پول و دیگر هیچ نیست!!!.
---
برنامه 90 و اخبارهای ورزشی رسانه ها و بخصوص صدا و سیما  پر است از گیردادن و تخریب این فوتبالیست بر علیه دیگری و یا این بازیکن بر علیه باشگاه و مربیان خود و برعکس!. البته بعنوان یک تحلیلگر اینترنتی  روابط بین الملل و نیز بعنوان یک کارشناس برنامه ریزی اجتماعی دلایل سیاسی  و اجتماعی هزینه دولت برای فوتبال بدلیل نقشی که در سرگرم کردن جوانان دارد برایم قابل درک است . اما اگر الگوی تبلیغاتی خود را عوض کنیم بنده اصلا بعید نمی دانم که برای تماشای دومیدانی و پرتاب چکش و دیسک و مانند ان حتی تا صدهزار نفر جوان با خانوادهایشان در استادیوم های ما حاضر نگردند . بعد از مقدمه انگلیسی  لطفا ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

---
CONGRATULATION!
IRAN HAS REACHED 4 GLODS AND THREE SILVERS AND ALSO ONE BRONZE IN LONDON,2012 OLYMPIC GAMES TILL NOW.ITS ONE OF THE BEST RECORD IN ALL IRAN HISTORY FOR OLYMPIC GAMES.WE ARE WATING FOR MORE MEDALS IN THE NEXT DAYS GAMES.THANKS A MUCH TO OUR ATHLETIC CONVOYS IN OLYMPIC LONDON,2012.UNFORTUNATLY, SOME REFEREES TEAMS IN LONDON OLYMPIC , OMITTED SEVERAL OUR FULL-PREPARED AND WELL-CHANCED SPORTMEN DELIBERATLY FOR NOT GETTING MEDALS, AND ALSO FOR NOT GAINING BETTER RANKING AMONG THE PARICIPATED STATES IN THIS OLYMPIC  GAMES!.YOU KNOW, VICE VERSA, IRAN HAS REACHED 5 OTHER MEDALS JUST IN ONE NIGHT!.
I (said shogaiee saadi) expressing my regretful protest for their inhumane  and also un-sporty manner.TUSEDAY AUGUST, 07,2012,IRAN,SHIRAZ.

--

رشادت و کسب پیروزیهای پهلوانانه و قهرمانانه در المپیک لندن توسط جوانان دلاور اعزامی به رقابتهای ان المپیک  که تا این لحظه منجر به کسب 4مدال طلا و سه نقره و یک برنز گردیده است را به کاروان ورزشی اعزامی به المپیک لندن 2012 و نیز شما خواننده و همه ملت عزیز ایران در داخل و خارج از کشور از صمیم قلب تبریک عرض می نمایم . انشالله در روزهای اتی نیز بر تعداد افتخارات و مدالهای رنگارنگ ما افزوده شود.متاسفانه و در روز روشن و در مقابل چشمان صدهها میلیون تماشاگر تلویزیون  و تماشاگران انگلیسی و غیر انگلیسی حاصر در سالن ! در این مسابقات چند ناداوری و ظلم اشکار بر برخی از جوانان اماده و غیور ما که سبب حذف جابرانه انها از بازیهای فوق و در نتیجه عدم کسب مدال گردید تحمیل گردید که این رفتار ضد ورزشی و ظالمانه ان گروههای به اصطلاح داوری !!!  سرسوزنی از ارزش کار این جوانان کم نخواهد کرد و به دولت شریف دکتر
---

احمدی نژاد پیشنهاد می کنم حالا که ناداوری و ظلم و حق خوری اشکار سبب حذف ناجوانمردانه قهرمانان ما گردید دولت جمهوری اسلامی  با دادن جایزه مناسب به این قهرمانان در کنار اعطای جوایز در نظر گرفته شده برای اورندگان مدال طلا و نقره و برنز از این عزیزان نیز  برای خنثی کردن رفتار ضد ورزشی و غیر انسانی انها قدردانی گردد.

نوشته شده توسط سعید شجاعی سعدی در ساعت 18:07 | مسایل سیاسی و روابط بین الملل |  
===
شبهای قدر و یاد امام صبر پیشگان و عدالت و خداجویان گرامی باد
چهارشنبه 18 مرداد ماه سال 1391

سلام بر سالار عدالت پیشگان !  هم اویی که در کعبه زاده شد و در محراب مسجد توسط گمراه بی معرفت و بی بصیرت  و متعصب جاهل به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن و با حرمت شکنی در خانه خدا! و بوسیله شمشیر اغشته به زهر  ان نابکار مجروح گردید و سه روز بعد هم (در21 رمضان نیز) به اعلا درجه ملکوت خدا پیوست. او یکی از عزیزترین انسان خداجوی و یاور محرومان و ستم دیده گان جهان  بود که در چنین شبی مورد حمله جهل و تعصب  و نفاق قرار گرفت.
---
بله صحبت از امام علی"ع" است. خدا کند  بتوانیم ما نیز بنده ی صادق خدا و پیروی خالص و بی ریا و تزویر و نفاق  و شاگردی با شناخت و بصیرت برای ان امام و ان معلم جاوید برای همه نسلها و در همه عصرها باشیم.خدا کند تا دیر نشده  با سر مشق قرار دادن روش و منش و کنش مولا بفهمیم که عمر کوتاه تر از ان است که با زیر پا گذاشتن همه اصول الهی و انسانی  و پایمال کردن حق و حقوق همه جانبه دیگران  به دنبال کسب قدرت و ثروت و  شهرت و شهوت افراطی باشیم!.
---
خدا کند تا  تا فرصت داریم و هنوز عدالت  و مجازات خدا بر ما اعمال نشده است حق و حقوق انسانی و همه جانبه دیگران را  برای منافع خود پایمال نکنیم ! و اگر کرده ایم توبه کنیم و حقوق انفرادی و جمعی مردمی را که ما حقشان را خورده ایم به انها باز گردانیم که اگر به سیره مولا علی بنگریم در نهایت قدرت خود را با ضعیف ترین فرد زمان خود  مقایسه می کرد! .او دریای علم  و قدرت بود.اما در نهایت ظرفیت سر سوزنی از جای خود در نمی رفت و تنها از نادانی و بی بصیرتی برخی از مردمان زمان خود و برای درد دل فقط سر در چاه فرو می برد و برای بخشش جاهلان امت زمان خود  و طلب هدایت الهی برای انها رو به اسمان دعامی نمود.
---
خدا کند در این شبهای عزیز قدر و در همه باقی عمر کوتاه  خود  ! قدر عمر و زندگی خود را بدانیم تا به ظلم و جنایت و بی انصافی و حق کشی و حق خوری درمورد دیگران کشیده نشویم ! و تا زنده ایم با سوی استفاده از قدرت و ثروت و شهرت احتمالی  خود ! جان و ابرو و مال  و حق زندگی شرافتمندانه و ازاد دیگران را انها نگیریم و نیز همچنین خدای ناکرده  نان  ریا و تزویر و سالوس و شعارهای دینی و انسانی داده شده خود را بخوریم ! اما برخلاف همه ارزشهای الهی و انسانی بر  دینداران و پیروان  و دارندگان عزت وشرافت انسانی  شمشیر خشم و کینه و حسادت و تبعیض و حق خوری  بکشیم. و کاری کنیم که نباید !. در پایان  در این شب قدر عزیز ! برای خودم و همه شما خوانندگان عزیز این  پست طلب هدایت و بخشش و رحمت و عزت الهی و عاقبت بخیری در دنیا و اخرت  مسئلت می نمایم و ضربت خوردن و شهادت ان امام همام  را به خودم  و به شما  و بر جامعه بشریت تسلیت  می گویم.
---.
سعید شجاعی سعدی-شیراز- در شب قدر و نوزدهم ماه مبارک رمضان برابربا  18 مرداد91

نوشته شده توسط سعید شجاعی سعدی در ساعت 03:09 | مسایل سیاسی و روابط بین الملل |
 ===
با  امثال من نه ! که با خود چه می کنید!چرا عاقبت اندیش نیستید؟!
پنجشنبه 12 مرداد ماه سال 1391
خدا کند که بفهمی چه می کنی!
---
پیشگفتار : چرا با منی که شاید بخشی از وظایف به زمین مانده ! وزارت امورخارجه و ارشاد و کشور و صدا و سیما و...  در داخل و نیز سازمان ملل  برای تامین و گسترش صلح و ثبات و امنیت و جلوگیری از جنگ در روابط بین الملل را  بویژه در 7 ساله گذشته بدوش کشیده ام!!! چنین می کنید؟!. برای من که این رفتارها نه  مهم است و نه تازه گی دارد! .ولی آیا نباید خوب و بد خود و انهایی را که برایشان  و بخواستشان چنین می کنید بفهمید؟!.
اصلا می خواهم بدانم مفاهیمی چون  امنیت ملی و تمامیت ارضی و استقلال و هویت ملی و اسلامی و جان و مال و ناموس مردم و خودتان برایتان معنی دارد؟! .اگر دارد پس چرا مانند ملانصرالدین شاخه زیر پای خود را می برید؟!. چرا قایق امن خود در دریای توفانی  راسوراخ می کنید؟!.
---
آیا سرنوشت عراق
 و افغانستان و لیبی و یوگسلاوی و یمن و سودان و لبنان و سومالی و اخیرا هم سوریه برای ما نباید درس عبرت باشد!.اصلا اعتقاد ندارم که ایران بزرگ و قدرتمند اسلامی عزیز با سابقه هفت هزار سال تمدن مثبت و سازنده با کشورهای فوق قابل مقایسه است. اما آیا میدانید دستکم برخی از  مردم این کشورها  و بویژه برخی از سرمایه داران و نخبگان سیاسی و علمی و اجتماعی و فرهنگی انها ندانسته و از روی غفلت و شاید ترس و یا اشتباه محاسبه غلط و فاجعه بار سیاسی و بمنظور حفظ ثروت و قدرت  و رفاه باداورده خود! اقدام به تخریب و محو  و درگیری و پرخاشگری به یکدیگر و ایجاد درگیری با نظامات حاکم بر خود نمودند و فضا و محیط را برای سو ئ استفاده امریکا و ناتو و اسراییل و حامیان عرب و غیر عرب انها  و نهایتا حمله نظامی به ان کشورهها فراهم ساختند ؟!.با  این سابقه آیا برای منافع زودگذر و عقده گشایی کودکانه  باید این اجازه را بخود بدهیم که نیروهای مخلص و سازنده و مفید و با سواد  و مجرب را با پاپوش و کینه ورزی نیست و نابود و یا خانه نشین و مانند ان کنیم؟!. شما خواننده محترم اگر بعد از خواندن این مقدمه علاقمند به خواندن بقیه هستید لطفا تا پایان بدقت این مقاله رامطالعه فرمایید.
---
متن اصلی مقاله : بنده سعید شجاعی سعدی ! نمی دانم هزینه استفاده از اینترنت هوشمند شما خواننده  عزیز (البته اگر از ان استفاده می کنید) در روی قبض تلفن چقدر درج شده است! اما برای من تا ده برابر  قبل هم روی قبض در یکی دو سال اخیر امده است. فرقی هم نمی کند از کدام "آی.اس.پی" استفاده کنم!.حتما کنجکاوید بدانید علت چیست؟!. علت ساده است وقتی شما بمحض اتصال به اینترنت همزمان توسط چندین مرکز قانونی و یا شاید غیر قانونی رصد
---
 می شوید ! طبیعی است که سرعت اینترنت شما برای دریافت و یا ارسال داده به فقط یک تا سه کیلو بایت بر ثانیه کاهش می باید! و شما مثلا برای خواندن صحفه اول خبرگزاریها و غیره گاه باید تا چند دقیقه صبر کنید تا صفحه( با وجود داشتن سخت افزار خوب) بارگزاری گردد.همین مطلب سبب افزایش شدید هزینه های کاربری چون من می گردد. از سوی دیگر یکی از مهمترین وبلاگهایم که خوانندگان خارجی  و داخلی ( و بویژه ایرانیان خارج از کشور) بیشماری  داشته و دارد در دامنه "بلاگ اسپوت" مربوط به بلاگر و متعلق به شرکت "گوگل" قرار دارد که حدود دو سال و اندی است که در داخل کشور کل شبکه بلاگر فیلتر می باشد( و نه فقط وبلاگ بنده در ان شبکه). حال با توجه به سرعت بسیار پایین "وی.پی.ان" و "ساکس"  و فیلترشکن و مانند انها و با عنایت به سرعت پایین اتصال بنده حالا فرض  کنید اگر حقیر بخواهم با عبور از فیلترینگ ! وبلاگم رادر شبکه بلاگر گوگل باادرس :
---
shogaiee1.blogspot.com
---
بروز کنم عملا هزینه تلفن ممکن است با محدویتهای فوق به پنجاه برابر قبل هم برسد. حتما می گویید از طریق "وایمکس "و "کافی نت" و "ای .دی .اس .ال "  و مانند انها کارم را انجام دهم . از طریق انها نیز برای من چندان فرقی در هزینه و وقت نمی کند چرا که مشکل اصلی متاسفانه کنترل چند لایه ی و فشرده ی افراطی است! که سبب کاهش بسیار شدید سرعت اینترنت بنده می شود (توجه دارید سرعت در اینترنت کشور اساسا و در کل هم اینک متاسفانه بدلایل سیاسی و امنیتی قابل درک حتی از
---
 سرعت اینترنت افغانستان! هم بسیار پایین تر است ) حال تصور کنید با اعمال فشار و کنترل چند لایه سرعت چه می شود!. لابد می پرسید چرا اینکار را می کنند! .خوب دلیلش را باید از خودشان پرسید! اما اندسته ای که بر اساس وظیفه قانونی کارشان را انجام می دهند که مشکلی نیست.  اول انها وظایف قانونی  و نظارتی خود را انجام می دهند که همه جای دنیا هم اعمال می شود و دوم  اصطلاحا کسی از دزد  باید بترسد که مطاعی دارد! .متاسفانه مشکل وقتی بروز می کند که عده ای نادان و بی خبر از همه جا  و حتی بی خبر از خوب و بد خود و خانواده و جناح و دسته و باند شریفشان! و نیز شاید برای
---
 ارضای عقده و کینه های شتری خود و یا احتمالا از سر حسادت با بکارگیری عواملی نسبتا کامپیوتر بلد بدستور و خواست روسای بزرگ و فهیم ! خود - اول بدنبال پاپوش سازی سیاسی و مشکل تراشی و مورد سازیهای ساختگی همه جانبه برای امثال من هستند و دوم انها با اینکار خود سعی عاجل ! در  عقده گشایی و تخلیه خود دارند !!! . سوم تلاش می کنند تا با بالا بردن هزینه های همه جانبه و منجمله هزینه تلفن (در کنار سایر اعمال محدویت و محرومیت اشکار و پنهان همه
---
 جانبه) بنده را از فعالیتهای ضد جنگ و صلح طلبانه و نگارش  چند صد مقاله تحلیلی و سیاسی و طنز  هشدارگونه و راه گشا بدو زبان فارسی و انگلیسی در مورد جنگ روانی و توطئه های قدرتهای زورگو و گستاخ و بیرحم بر علیه ایران و نظام  در داخل و نیز در روابط بین الملل و بخصوص  در مورد روابط بین الملل جمهوری اسلامی  بجای حمایت و تشویق همه جانبه خسته و منصرف کنند!!!.تو گویی متاسفانه دلشان برای حمله امریکا و اسراییل و حامیان غربی و عربی و منطقه ای انها به کیان مقدس ایران اسلامی لک زده است!!!. انها  احتمالا فکر می کنند در جنگ اسراییل و اعراب و ناتو بر علیه ایران بزرگ برای انها فرش
---
 قرمز پهن می کنند!!! نمی دانند که ناتو و اسراییل و حامیان عرب و غیر عرب انها اگر خدا ان روز را نیاورد و بدل دشمن بماند و ارزویش را بگور ببرند ! دستشان به سرزمین مقدس ما  در جنگ احتمالی برسد همه و اول همین ها را با خانوادهایشان قتل عام می کنند! درست همان کاری که در کشورهای افغانستان و عراق و ... کردند .البته ارزو می کنم  برداشت من اشتباه باشد اما اگر برداشت حقیر درست باشد در صورت حمله دشمن بیرحم خدا می داند این دسته چه لطمات و صدمات (اگر نگویم خیانت) به جمهوری اسلامی و کشور و جان و مال و ناموس و تمامیت ارضی ملت بزرگ ایران  و منجمله جان و مال و ناموس خودشان که  از سر جهل و نادانی واشتباه گرفتن  جای دوست و دشمن وارد نسازند.خدا کند تا دیر نشده به تحولاتی اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در یوگسلاوی و افغانستان و عراق  و لیبی و سومالی و سودان و اخیرا
---
 هم سوریه  و مانند انها  دقیق و عمیق بیندیشند . من اصلا باور ندارم که اگر منیتها و عقده گشایی ها و عدم شناخت دوست و دشمن  و توجه به منافع مالی و قومی و جناحی درکار نبود نه ناتو و نه هیچ  قدرت دیگری می توانست در عرض چند روز تا حداکثر یک ماه کشورهای فوق را تصرف و یا نابود کنند و سربازان گستاخ و بی رحم انها به میلیونها زن و دختر و پسر بچه ان کشورههای اشغال شده  تجاوز جنسی کنند و صدهها و بلکه میلیونها نفر غیر نظامی (و منجمله زنان و کودکان )را برای تفریح و خوشگذرانی و یا تسویه حساب و انتقام گیری در ان کشورهها قتل عام کنند و نهایتا کشورهای فوق را دچار جنگ داخلی و خطر تجزیه  و کشتار و برادر کشی و بمب و بمب گذاری کنند و هویت ملی و استقلال و تمامیت ارضی  و شرافت انسانی را از انها بگیرند و یا انها را سرکیسه کنند و نهایتا هم انها را در نهایت فلاکت به حال خود واگذارند و تقریبا انجا را ترک کنند!.
---
بنده سعید شجاعی سعدی !فقط برای جلوگیری از وضع فوق در ایران اسلامی سرفراز  و برای کسب  رضایت خدا و مردم و روح شهدا  و میهن اسلامی بصورت خود جوش و بی انکه شخص حقیقی و یا حقوقی از من خواسته باشد و یا سر سوزنی دنبال شهرت و ثروت و قدرت باشم و یا ریالی بابت کار خود دریافت کرده باشم. در 7 سال گذشته با بضاعت مالی کم و با تحمل کثیف ترین محدویت های همه جانبه و نیز تحمل شرارتها و شیطنت های بی شمار کاری کرده ام  (بگواه شمار  بازدیدکنندگان  و نظرات انها در ذیل مقالات از سراسر دنیا )کارستان!!! هرچند از سر
---
فروتنی و بر اساس اموزه های دینی و ملی و خانوادگی بخصوص رهنمون های مرحوم پدر بزرگوارم"حاج علی قاسم شجاعی سعدی" (ره) که همواره شعر پوریای ولی را می خواند که "افتادگی اموز اگر طالب فیضی---هرگز نخورد اب زمینی که بلند است" همیشه  خود را یک فرد بی ادعا و یک شهروند ساده جمهوری اسلامی ایران در نگارش حدود 400 مقاله و در بیست وبلاگ اینترنتی خود معرفی نموده ام. اما معتقدم با اغراق! و یا بدون ان!  نه تنها بخشی از وظایف زمین مانده سازمان صدا و سیما و وزارت ارشاد و وزارت امور خارجه و کشور و ... را یکجا در چارچوب فعالیتهای گفته شده خود بر دوش کشیده ام  که بخشی از وظایف سازمان ملل برای یرقراری صلح و ثبات جهانی  و جلوگیری از بروز جنگ غیر ضروری و ویرانگر را هم به انجام رسانیده ام.با این تفاوت که انها بودجه و امکانات و اختیارات نجومی داشتند و بنده ابدا هیچی نداشتم! انها شغل شان بوده است  و به وظیفه قانونی اشان باید عمل کنند و حقوق و مزایا و رانتهای مختلف در مقابل دریافت کنند و بنده  شغلم نبوده و به تکلیف و وظیفه ملی و شرعی و انسانی و نوعدوستانه و صلح طلبانه  خود عمل نموده ام و نه سر سوزنی  رانت و نه ریالی از جایی  برای خدماتم دریافت کرده ام!.
---
ضمنا برای رسمیت بخشیدن به فعالیتهای  مطالعات سیاسی و تحلیلی و اینترنتی خود در تاریخ سوم خرداد 91 درخواست رسمی تاسیس "دفتر مطالعات سیاسی و صلح در روابط بین الملل "را به معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس ارایه دادم که تا این لحظه پاسخ رسمی دریافت نکرده ام که اگر این کار بنتیجه برسد! مرکزی بسیار مهم با سایت رسمی و دفتر مشخص و در چارچوب قوانین موضوعه کشور  ایجاد می کنم تا نتایج درخشان فعالیتهای ضد
---
 جنگ هفت ساله خود را تا صدها برابر نتایج کنونی برای تحکیم مبانی صلح و ثبات داخلی و منطقه ای و جهانی افزایش دهم.( یادتان باشد که همه نتایج فراوان و مفیدی که از فعالیتهای فوق بنده  تاکنون بدست امده تنها با بضاعت اندک مالی شخصی و با بکارگیری سه مهارت تخصصی حقیر بی ادعا سعید شجاعی سعدی "صنعت جهانگردی-برنامه ریزی اجتماعی-و کامپیوتر"  و نزدیک به سه دهه تجربیات مختلف برای تحکیم مبانی امنیت ملی و گسترش صلح و دوستی و جلوگیری از جنگ ویرانگر غیر ضروری  بدست امده است).
---
 سعید شجاعی سعدی-شیراز

نوشته شده توسط سعید شجاعی سعدی در ساعت 00:22 | مسایل سیاسی و روابط بین الملل |  
===
چگونه از یک جنگ فاجعه بار جلو گیری کنیم!
یکشنبه 8 مرداد ماه سال 1391
برسم معمول بعد از خواندن مقدمه انگلیسی شما می توانید مقاله مهم بنده در مورد احتمال بروز جنگ بین ایران اسلامی و اسراییل و حامیان غربی و عربی و غیر عرب انها  و راههای پیشنهادی بنده برای تبدیل دشمنیها به دوستی  بین ج.ا.ا و مدعیان را مطالعه فرمایید. لطفا با دقت فراوان این مقاله را مطالعه فرمایید و در صورت تمایل دیگران را نیز به خواندن این مقاله و حدود 400 مقاله صلح طلبانه و هشدارگونه حقیر با تجربیات و مهارتهای تخصصی روز جهان سفارش فرمایید.
---
From : said shogaiee saadi- as a simple political and cultural  blogger on internet about international relationship, specially, relation of I.R.I with other states.and also as a simple citizen and peacful from iran. who is in belief  that the terro and the terrorism is always and anywhere condemned, in iran for terro of the all peacful  and excellent-manner nuke scientists, and in bulgaria for terro of israeli  innocent tourists, both terrorist operations are deeply condemned and inhuman! as well as the same. i hereby, expressing the GOD peace upon all victims of terrorist in all part of the world without consideration of their states and religions and races.
---
To:the recent  radical govt. in israel and his  allies in the NATO and also in  some pro-west and israel arab and unarab states and all free people and states of the world which may be looking for the" truth", too.
---
said shogaiee saadi, iran,shiraz,july,8,2012
---
mobile-0098-09177151120
---
email-shogaie2@gmail.com
saadiman2006@yahoo.com
---
you can also put your comments about my all 400 political and peaceful posts in all 20 weblogs of mine.you can simply getting to all my 20 weblogs by searching my full name in english or persian as follow.
said shogaiee saadi,or سعید شجاعی سعدی
---
please forget any military attacks or terrorist operations against I.R.I. at all.  the REASON of my suggestion is very simple.if you do any kind of  terro or attacking on iran, by any plea ,without a doubt, iran and his allies will retaliate as well as your opreations, according to supreme leader of i.r.i speech on march,22,2012 in the holly city of MASHHAD.SO, please be careful about what you saying or doing about iran.specially, please do not forget !  two important presidential elections will be done in both states, i.r.i and usa(this year in usa and about five months latter in iran).
---
in my opinion, the political situation in both states likely and seemingly will be changed, so,the peace is near! do not hurry up  for the  war! and going to the hell !.islamic iran and the west and their allies will  not need the war , they need to each other, for  cooperation in all fields ...all of us must dawning to the war and bloodshed, and also greeting to the peace, too.
---
historically, i think, iran is similar to the west than other states like china and russia, so, any more dirty and wrong military or terrorist actions of  you against i.r.i ! can simply change this situation,and sending iran to the other side undesirably,and forcedly, although, i think , iran is very intersted in  having an excellent relations with all state , from the russia and china to the west states in all fields, and i  believe this method is the best for the regional and the world peace and stability
---
in final, if you want to know more about  my peaceful  and  useful suggestions for avoiding the possible war between iran and his allies and the west & israel and  their allies!.please read the rest of this important article in following text in persian directly, or translate it by google or others, then, studying it.indirectly,too.
---
said shogaiee saadi, iran,shiraz,july,8,2012
---
اسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است.با دوستان مروت .با دشمنان مدارا
(سعدی بزرگ)
---
حمله احتمالی غرب و اسراییل و کشورهای عربی و غیر عرب حامی غرب و اسراییل به ایران اسلامی و یا سوریه و لبنان و غزه نه تنها سر سوزنی برای انها منافع سیاسی و اقتصادی و غیره  در پی نخواهد داشت که بدلیل واکنش بسیار شدید ایران اسلامی و سوریه و حزب الله و حماس و متحدان انها در منطقه و جهان هزینه های  همه جانبه و بسیار زیاد و غیر قابل جبرانی را به غرب و اسراییل و حامیان انها وارد خواهد ساخت. فراموش نکنید جنگ دو طرف درگیری را دچار صدمات و خسارت و تلفات فراوان می کند و نه یک طرف را! بخصوص اگر یک طرف جنگ ایران قدرتمند باشد. اشتباه بزرگ شما این است که فکر می کنید ایران عراق و افغانستان و لیبی و حتی سوریه است! وای بحال شما با این ارزیابیهای کودکانه و احمقانه شما!.
---
در این بین نباید مداخله دیر و یا زود کشورهای بزرگ و قدرتمندی چون چین و هند و بخصوص روسیه تحت مدیریت پرزیدنت پوتین زیرک را از نظر دور داشت. انها بخوبی می دانند که اگر برفرض  میلیاردها بار محال ! غرب و اسراییل و حامیان عرب و غیر عرب انها بتوانند ایران اسلامی و سوریه و غزه و حزب الله را شکست دهند !!! در این صورت نوبت به تجزیه و شکست چین و هند و بخصوص روسیه خواهد رسید که نشانه های ان از هم اکنون اشکار است .
----
متاسفانه غرب و اسراییل و نیز  دول عربی و غیر عرب حامی انها بشدت در حال افرینش یک فاجعه غیر قابل جبران در حد شروع یک جنگ جهانی سوم می باشند!.انها بجای کنار امدن با جمهوری اسلامی و پذیرش حق قانونی غنی سازی و دیگر فعالیتهای صلح امیز هسته ای در ایران همواره و هر ساعت بدنبال وضع تحریم و محدودیتهای سیاسی و اقتصادی و امنیتی تازه ای  برعلیه منافع و موجودیت و تمامیت ارضی و منافع ملی ایران اسلامی می باشند!. و تقریبا هر دقیقه نیز تهدیدی جدید از انها بر علیه ایران صادر می شود!!!.
---
بنده سعید شجاعی سعدی بعنوان یک وبلاگنویس سیاسی و یک تحلیلگر اینترنتی و نیز بعنوان یک شهروند ساده و صلح خواه و بی ادعای  ایرانی که نهایت ارزویش برقراری صلح و امنیت  و روابط همه جانبه و  هرچه بهتر و بیشتر در روابط بین الملل  بین همه کشورهای جهان  و بخصوص روابط بین الملل ایران اسلامی  با همه کشورهای جهان است. از دول غربی و اسراییل و حامیان انها درخواست می کنم بجای بازی با اتشی که نهایتا می تواند حیات را از روی زمین بردارد!!!
---
به سمت پذیرش واقعیتهای منطقه و جهان و دوستی با ایران پیش روید . این عمل نه تنها منافع همه جانبه همه کشورهای منطقه و جهان را تامین می کند که غرب و اسراییل و حامیان عرب و غیر عرب منطقه ای و فرا منطقه ای انها دیگر نیازی ندارند برای انحراف افکار عمومی مردم خود هر سال به این کشور و یا ان کشور حمله کنند و دولت و ملت خود را به زیر بار هزینه های چند صد میلیارد دلاری تا چند ترلیون دلاری  جنگ بفرستند و یا تلفات فراوان را به انها تحمیل نمایند و از مردم خود نزد افکار عمومی جهانیان کشورجنگ طلب و زورگو و ظالم بسازند!.
---
بنده نه خود را معلم اخلاق می دانم و نه یک ناصح!. اما واقعا ایا تا کنون فکر کرده اید چقدر در روابط بین الملل غرور و تکبر و تبعیض و گستاخی غیر ضروری بخرج داده و یا می دهید و نیز خود را بیش از حد قدرتمند و دیگران را بیش از حد کوچک و ضعیف می شمارید؟!. ایا شده است یک بار برای همیشه چشمهایتان و افکارتان را بشویید! و با چشم و افکار پاک به دولت و مردم بزرگ و کهن و متمدن و بافرهنگ و صلح طلب ایران و توانمدیهای فوق العاده انها  و یا توان کشورهای دیگری که ممکن است روش سیاسی انها با سیاستهای شما همراه نباشد بیندیشید؟!.
---
ایا بهتر نیست بازی و سیاستهای غلط و کثیف تحریم و تهدید  و تحقیر را در مورد ایران اسلامی کنار بگذارید؟!.ایا کور شده اید و این همه منابع زیر زمینی کانی و غیر کانی در ایران را نمی بینید؟!. ایا استعداهای درخشان ایرانیان در کسب تخصص و نواوریهای پیشرفته و موثر در تمدن و فرهنگ و صنعت و علم روز جهان را نمی فهمید و یا انها را حتی در بین ایرانیان ساکن در کشور خود می بینید اما خود را به نفهمی می زنید؟!.ایا این همه پیشرفت  های همه جانبه را  در ایران  انهم در نهایت اعمال  تهدید و تحریمهای کثیف شما بر ضد مردم تمدنساز ایران با هشت هزار سال سابقه در جهان را نمی بینید و یا می بینید و می فهمید اما خودتان را بکوری و یا کری زده اید؟!.
---
من برای شما  دول غربی و اسراییل و عرب و غیر عربی حامی شما بسیار متاسفم! متاسفم که منافع و مصلحت خودتان را نمی فهمید!.متاسفم  که دوست و دشمن واقعی خود را نمی شناسید ! متاسفم که فکر می کنید با تهدید و تحریم و نیز ترور دانشمندان  سرفراز هسته ای ایرانی  و مانند انها ! ایران و ایرانی را از پا در می اورید!.متاسفم که اینقدر غرور کاذب دارید! متاسفم که اینقدر بطور شرم اوری گستاخ و تعبیض گرید! متاسفم که قدر دوستی با مردم و دولت ایران را نمی شناسیدو توان همه جانبه ایران و ایرانی را دستکم می گیرید!. متاسفم که بجای فرصت سازی فرصت سوزی می کنید!.متاسفم که دروغ می بافید و حقایق را در مورد ایران و غیره وارانه جلوه می دهید! و فکر می کنید با این کار به ایران اسلامی و جمهوری اسلامی ضربه می زندنید اما نمی دانید در واقع به خودتان و در جهت منافع روسیه و چین ضربه کاری وارد می سازید! بنده سعید شجاعی سعدی شخصا معتقدم ایران به لحاظ تاریخی اشنایی بیشتری نسبت به غرب دارد تا روسیه و چین . اما رفتار زشت و کودکانه شما با تحمیل فشارهای همه جانبه در حال تغییر  جهت این شناخت نسبت به چین و روسیه میباشد. و این با توجه به امکانات و توانمدیها و ذخایر همه جانبه موجود در ایران و موقعیت بسیار حساس و مهم منطقه ای و جهانی ایران  می تواند بزرگترین ضربه ای باشد که شما غربیان و اسراییل و اعراب حامی شما به منافع و امنیت ملی خودتان با دست خودتان وارد می سازید. هرچند بنده باز اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران در شرایط عادی بسیار علاقمند است تا بهترین ارتباط و مناسبات همه جانبه را با همه کشورهای جهان داشته باشد. هنوز دیر نشده سریعا در رفتار و سیاستهای کودکانه و غلط و فاجعه بار خودتان نسبت به ایران تجدید نظر کنید و مطمئن باشید در چنین صورتی ایران اسلامی با اغوش باز از شما استقبال خواهد کرد.
---
ضمنا یادتان باشد ترور و ادم کشی کثیف و محکوم است چه از نوع ترور وحشیانه دانشمندان هسته ای  سرفراز و جاوید  و صلح طلب سرزمین مقدس ایران اسلامی! و چه ترور کثیف  جهانگردان بیگناه و بی خبر از همه جای اسراییلی در بلغارستان که برای تعطیلات به انجا رفته بودند!.
---
اما متاسفانه  پلید  و زشت تر از این دو ترور ان است که اقای نتانیاهو نخست وزیر بسیار تندرو  و دو یار جنگ طلب ایشان در دولت کنونی اسراییل اقایان باراک وزیر جنگ(دفاع) و لیبرمن وزیر امورخارجه هنوز چند دقیقه از عملیات تروریستی در بلغارستان نگذشته و قبل از انکه اتش و خاکستر این عملیات خبیثانه فرو کش نماید و نیز حتی قبل از انکه دولت بلغارستان اغاز تحقیقات رسمی برای شناسایی عوامل احتمالی ان  را اعلام کند ! برای انحراف اذهان عمومی مردم اسراییل و جهان از بحرانهای شدید و عمیق سیاسی و اجتماعی و اقتصادی موجود در اسراییل که  تاکنون به خودسوزی 6 نفر و برگزاری تقریبا همه روزه تظاهرات ضد دولتی در اسراییل انجامیده است .
---
ناگهان! اعلام می کند ایران اسلامی و حزب الله در این عملیات دست داشته است! و این در حالی است که نه تنها رسما ایران این عملیات را تروریستی خوانده و محکوم کرده است  که در مقابل (تا انجا که بنده اطلاع دارم) هیچ مقامی در دولت اسراییل متاسفانه نه تنها هیچ یک از ترورهای دانشمندان هسته ای مظلوم ایرانی را محکوم نکردند که در مواردی با وقاحت تمام ان را تایید هم نمودند! در این حال و با این شرایط نتانیاهو قول میدهد! با تمام قوا انتقام این  عملیات تروریستی اخیر بلغارستان را از ایران اسلامی خواهد گرفت(نقل بمضمون)!!!.
---
حال از انجا که بارها رهبر خردمند ایران اسلامی و بخصوص در سخنرانی دوم فروردین سال 91 جاری خود  اعلام کرده اند.جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا و با استفاده از همه امکانات داخلی و خارجی خود به هر عملیات و تهاجم تروریستی و تجاوزات احتمالی  در همان سطح پاسخ خواهد داد . می توان پیش بینی کرد اگر دولت تندرو و متاسفانه جنگ طلب کنونی اسراییل و یا حامیان ان به هر بهانه ای دست به عملیات جنون امیز بزند باید انتظار پاسخی فوری  و کوبنده را داشته باشد که این یعنی نهایتا اغاز جنگی که همانگونه که بارها اعلام کرده ام معروف خواهد شد به جنگ فاجعه بار جهانی سوم!!!. دول غربی و اسراییل و کشورهای عرب و غیر عرب حامی انها باید بخوبی بدانند که "کسی که در خانه شیشه ای زندگی می کند نباید به خانه همسایه سنگ پرانی کند".
---
پس بنده سعید شجاعی سعدی بعنوان یک وبلاگ نویس سیاسی و یک تحلیلگر اینترنتی روابط بین الملل با صدای بلند ! عرض می کنم که :
درود بر صلح و ثبات و برادری و همبستگی منطقه ای و جهانی  و تبادل فرهنگ و هنر و علم و تجارت  ازاد بین همه ملل و دول منطقه و جهان!
---
لعنت خدا و بشریت بر جنگ و کشتار و خونریزی و تبعیض و زورگویی و زورگیری و خیانت در روابط بین الملل! و با ارزوی قلبی حقیر برای هدایت الهی همه سیاستمداران و مسئولان جنگ طلبی در دنیا !  که برای حفظ عمر و قدرت  بسیار ناچیز و کوتاه دنیایی و "نا ماندنی " خود حاضر به راه انداختن جنگ و کشتار و ویرانی و اوارگی چند میلیون و یا چند ده  و یا چند صد میلیون از انسانهای بیگناه می باشند!.

--
سعید شجاعی سعدی-شیراز-
09177151120همراه-یکشنبه 8 مرداد 91   
       ===
چگونه از یک جنگ فاجعه بار جلو گیری کنیم!
یکشنبه 8 مرداد ماه سال 1391
برسم معمول بعد از خواندن مقدمه انگلیسی شما می توانید مقاله مهم بنده در مورد احتمال بروز جنگ بین ایران اسلامی و اسراییل و حامیان غربی و عربی و غیر عرب انها  و راههای پیشنهادی بنده برای تبدیل دشمنیها به دوستی  بین ج.ا.ا و مدعیان را مطالعه فرمایید. لطفا با دقت فراوان این مقاله را مطالعه فرمایید و در صورت تمایل دیگران را نیز به خواندن این مقاله و حدود 400 مقاله صلح طلبانه و هشدارگونه حقیر با تجربیات و مهارتهای تخصصی روز جهان سفارش فرمایید.
---
From : said shogaiee saadi- as a simple political and cultural  blogger on internet about international relationship, specially, relation of I.R.I with other states.and also as a simple citizen and peacful from iran. who is in belief  that the terro and the terrorism is always and anywhere condemned, in iran for terro of the all peacful  and excellent-manner nuke scientists, and in bulgaria for

/ 0 نظر / 12 بازدید