دونکته ! اولی مسرت بخش و دومی مسرت بخش همراه با نفرت ! و البته بغض اور!

دونکته ! اولی مسرت بخش و دومی مسرت بخش  همراه با نفرت ! و البته بغض اور!

نکته اول- در نهایت مسرت و خوشحالی بعد از نزدیک به 32 سال دو ناو گروه اموزشی  نیروی دریایی ایران اسلامی توانست از کانال سوئز عبور کرده و وارد دریای مدیترانه گردد و لحظاتی قبل بنقل خبرگزاریهای بین المللی در بندرگاه سوریه پهلو گیرد. این کار بخودی خود چیز فوق العاده و غیر عادی نیست چرا که همه نیروهای دریایی صاحب تکنلوژی و نیروی انسانی ماهر و مجرب در امر دریا نوردی برای انتقال دانش و مهارت به نیروهای تازه وارد خود به چنین سفر های در همه نقاط جهان دست می زنند اما انچه که این سفر را مهم و رسانه ای کرده است دو علت دارد :
1- تبلیغات شدید  رسانه ای دولت اسراییل  برای مصارف داخلی و نیز تحریک ناتو به مقابله احتمالی !(؟) در باره سفر این دو ناو اموزشی بود . و
----------------
2- اگر شد جلوگیری از تکرار مجدد چنین سفری از سوی نیروی دریایی ایران ! در اینده و اگر نشد حداقل از شدت و علاقه دول و ملل منطقه (بویژه بعد از قیام های تونس و مصر و لیبی و بحرین و یمن و ... ) به گرایش و یا اتحاد با  ایران در اینده  بوسیله ترساندن انها  کم کند!.
----------------
 بنظر میرسد  همه جهانیان دیدند که اسراییل در دومی ناکام بوده است  ! چرا که نفس عبور این دو ناو گروه  اموزشی  از کانال سوئز دال بر بی اثر بودن جنگ روانی اسراییل بر علیه ایران بوده است و در مورد اولی هم اینده نشان خواهد داد که به احتمال زیاد ایران ارسال ناوگروهای اموزشی نیروی دریایی خود را نه تنها به مدیترانه که به همه نقاط جهان با رعایت قوانین بین المللی اعزام خواهد نمود .پس بهتر و مطلوب  بنظر می رسد  اسراییل با قبول واقعیت های منطقه بجای شر افرینی نهال دوستی و احترام بنشاند که ثمره اولی جنگ و نابودی و ثمره دومی دوستی و همکاری و منافع و عزت و سعادت و صلح و پیشرفت  همه کشورهای منطقه (ومنجمله خود اسراییل ) است.
-------------
من بعنوان شهروند بی ادعا و ساده و یک تحلیلگر اینترنتی مسایل بین المللی مرتبط با منطقه و ایران عزیز اصلا و ابدا! به دولت تندرو و جنگ طلب و کشتارگر کنونی اسراییل امیدی برای درک واقعیت های منطقه و ایران ندارم ! .اما شاید در اینده مردم اسراییل با گزینش یک دولت صلح طلب و همگرا با ملل و دول منطقه بتواند سرکار بیاید و با محوریت ایران اسلامی حقوق حقه ملت فلسطین و سوریه  و لبنان و ...  را طی یک فرایند و پیمان فراگیر و گسترده صلح به انها واگذارد ! تا منطقه بجای جنگ و خونریزی به صلح و پیشرفت رفاه و امنیت همه جانبه برسد(شاید شما خواننده محترم این سطور این امید را یک رویا و غیر قابل دسترسی محسوب نمایید! اما بنده اعتقاد دارم بلاخره دیر یازود همه دول و ملل منطقه در خواهند یافت که راهی بجز مذاکره و در نظر گرفتن احترام و حقوق همه طرفها  و برقراری  صلح و قبول واقعیت های منطقه و جهان نخواهند داشت. چرا که در غیر این صورت جنگ های دو جانبه و یا چند جانبه  بین دول و ملل منطقه عملا زمینه عقب ماندگی  همه جانبه  و  نابودی  و یا هرز و پرت منابع مالی و انسانی هر چه بیشتر همه کشورها  و نهایتا شروع جنگ جهانی با تلفات بسیار بسیار زیاد و نابودی همه و یا بخش زیادی از محیط زیست و کره زمین را سبب خواهد گردید! که انشاالله کار به انجا کشیده نخواهد شد )
--------------------------
---------------------
-----------
نکته دوم- انقلاب ملل عرب به لیبی  هم رسید . اما ضمن انکه بدلیل مقاومت مردم یکی پس از دیگری سنگرهای دیکتاتور لیبی فرو می ریزد و انقلاب مردم لیبی در ساعات و یا روزهای اینده به پیروزی خواهد رسید و این نکته مسرت بخش داستان است !.اما بیرحمی و وحشیگری و شقاوتی که نیروهای مزدور سرهنگ قذافی در کشتار مردم لیبی( از زمین و هوا و دریا ) بکار گرفته است روی هیتلر و چنگیز و اتیلا و... را سفید نمود چراکه انها حداقل این بلاها را سر ملل و مردم دیگر می اورند و قذافی بر سر مردم خود فرو می اورد!!!.
---------------
همه باهم دعا می کنیم خدا نسل  و شر همه دیکتاتنورها و جناتکاران حیوان صفت را از سر همه ملل و کشورهای جهان بر دارد.و انشالله با همت و درایت و همبستگی دولت و مردم و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی ایران پیشرفت و سعادت و رفاه و کرامت کامل و  همه جانبه ایران در کمترین زمان ممکن به سر منزل مقصود برسد . امین!.
----------------

/ 0 نظر / 10 بازدید