طنز سیاسی بسیار شیرین ولی دردناک!

این ادم دو پا چه ها که نمی کند؟! تا جایی که حیوانات نیز انسان را مایه شرم خود می دانند...
-------
طنز سیاسی دیگر از :سعید شجاعی سعدی-لطفا بخوانید و عمیقا روی مطالب ان فکر کنید-شیراز-سوم شهریور 92
====
دیشب بعد از مدتها دوباره هوس خوردن چای و لیمو کردم و طبق معمول در خوردن ان باز زیاده روی کردم! و شاید همین کار سبب شد تا دوباره یکی از خوابهای وحشتناک سیاسی  مورد دار ! سراغم بیاید.اما همانگونه که خواهید دید خواب دیشبم واقعا یک چیز دیگه است.خانم و اقای که شما باشید! دیشب خواب دیدم که :
====
 در بعد از ظهری زیبا و در دایره ای بزرگ فاقد درخت درست در  وسط  یک جنگل سرسبز که نسیم خنک و تابش آفتابی نه چندان داغ و سوزان  بهمراه صدای شرشرعبور اب  از روی سنگهای بزرگ و کوچک درون رودخانه کنار دایره فضای شاعرانه و رومانتیک به برگزاری دادگاه" انسان دوپا" بخشیده بود.حیوانات جنگ دادگاه تشکیل داده بودند تا مرا (سعید شجاعی سعدی)بعنوان نماینده انسان دوپا محاکمه کنند ! قاضی شیر نری قدر بود و سه شیر نر و ماده دیگر بعنوان مستشاران دادگاه  او را همراهی می نمود و دادستان یک ببر  عینکی بود و چندین پلنگ  نیز به امور امنیت دادگاه مشغول بودند .چون دادگاه علنی بود از همه حیوانات برای دیدن جلسه دادگاه دعوت بعمل امده بود .رییس دادگاه از دادستان خواست متن کیفر خواست را بخواند و اقا ببر چنین اغاز کرد:
------
جناب قاضی و حیوانات محترم حاضر در این دادگاه  این انسان دوپا به دلیل ان که بر روی خود عناوینی چون  "حیوان دوپا" و یا" حیوان متفکر" و یا "حیوان ناطق" گذاشته است .جنایات و کارهای بسیار فاجعه بار و غیر اخلاقی خود را به ما حیوانات نیز نسبت داده اند لذا این اقای سعید شجاعی سعدی را به نماینده گی همه ادمها محاکمه می کنیم!.دادستان سپس ادامه داد :
-------
دادگاه محترم و حضار گرامی این موجودات (انسان دوپا) همدیگر را در جنگها تکه پاره می کنند و یا با بی رحمانه ترین شکل ممکن زن و بچه های یکدیگر را قتل عام نموده و یا مورد تجاوز جنسی قرار داده و یا زنده زنده به اتش می کشند و یا سر می برند . انها بنام "صلح" و "انسانیت" و" امنیت" و "پیشرفت" و "معنویت" (و در واقع برای کسب شهرت و شهوت و ثروت و قدرت بیشتر)با سلاحهای کشتار جمعی بجان هم می افتند و یا با گذاشتن ماشینهای پر از بمب ساکنین  کوچک و بزرگ ساکن در خانه ها و عابران را به خاک و خون می کشانند! یکدیگر را می ربایند و در مقابل دریافت پول کلان گاهی ازاد می کنند و گاه هم میکشند! از همه این ها بد تر! بسیار دروغ می گویند و ریا و تزویر چاپلوسی  و بکار گیری حیله و فریب کار همه روزه

------
انها است.این جماعت همچنین بنام "ازادی" با موشک و بمب و سلاح شمیایی بجان هم می افتند و هم خودشان  را نابود می سازند و هم زمین و زمان را زیر و رو می کنند و خلاصه برای ما ننگ است که انها این همه جنایت می کنند و نام خود را هم حیوان ناطق و مانند ان می گذارند .لذا از آن دادگاه محترم بدلیل چنین گستاخی و توهین بزرگی که انها بما حیوانات شریف  کرده اند  تقاضای اشد مجازات برای نماینده آنها یعنی  سعید شجاعی سعدی دارم چرا که ما برای سیر کردن شکم خود و فرزندان و فامیلمان هر از گاهی فقط یک حیوان را شکار می کنیم اما انسانها گاه برای تفریح و گاه هم برای فروش هر چه بیشتر سلاح بی دلیل جنگ راه می اندازند و میلیون ها نفر از همنوعان خود را بخاک و خون کشیده و یا اواره ساخته و یا مورد تجاوز جنسی قرار می دهند.
====
در اینجا رییس دادگاه از من خواست از خودم دفاع کنم و من نیز دفاع خود را به شرح زیر اغاز کردم:
---
جناب قاضی و حضار محترم اول بنده سعید شجاعی سعدی  فقط یک انسان ساده و یک وبلاگنویس صلح طلب هستم  8 سال است تلاش شبانه روزی داشته ام تا در حد امکانات محدود شخصی  و وسع خود جلوی جنگ و خونریزی بیشتر را دستکم در منطقه خاورمیانه بگیرم! بجان شریفتان قسم می خورم  آزارم به یک مورچه هم نرسیده است(نماینده حاضر مورچه ها فریاد زد راست می گوید ما قبل از آمدن به اینجا از همه مورچه های دنیا  استعلام گرفتیم تاییدکردند ) و دوم قبول دارم بعضی از ما ادمها چنان گاهی دست به اعمال و کارهای می زنیم که در طول عمر همه حیوانات درنده جنگل حتی  یک هزارم ان را هم انجام نمی دهند.من همه حرفهای دادستان محترم را قبول دارم و اگر قرار است مکافات جنایتهای همنوعانم را پس دهم
------
حاضرم بجای انها مرا مجازات کنید!. ولی بدانید شاید نیم درصد کل همنوعان من دست به چنین فجایع غیر قابل تصوری می زنند و بقیه نود و نه و نیم درصد بقیه زندگی سالم و توام با صلح و صفای دارند و اتفاقا ان نیم درصد همه بلاها و مصیبتها را برای کسب و یا حفظ شهرت و قدرت و ثروت و شهوت برسر ان اکثریت می اورند.جناب قاضی من بجز اعلام شرمنده گی چیز دیگری ندارم بگویم و همه اتهامات را به نیابت از همنوعان می پذیرم.ارزو می کردم کاش خدا مارا خلق نکرده بود تا شما حیوانات شریف و گیاهان و کره زمین اینقدر از اعمال و رفتار غیر طبیعی ما انسانها صدمه نمی دیدید.ایا با این کارهایمان می توانیم ادعا کنیم اشرف مخلوقاتیم!.
=====
قاضی بعد از شنیدن دفاعیات من با دستمالش اشکهای جاریش را پاک کرد و بعد از مشورت با مستشارات خود دو ساعت بعد رای خود را چنین اعلام کرد:
---
از آنجا که انسانهای دوپا بسیار بسیار بی رحم و نیز خطرناکند و از آنجا که انها به هم نوع خود رحم نمی کنند و همدیگر را قتل عام می نمایند چه برسد به ما حیوانات شریف ساکن  کوه و جنگل  و نیز از انجا که خوی سلطه طلبی انسان نهایتا کره زمین را با انواع بمبهای هسته ای و شیمیایی و مانند ان  نیست و نابود می کند!  لذا این دادگاه حکم می دهد حیوانات دانشمند فورا برای ساخت سفینه های فضایی اقدام عاجل بعمل اورند تا قبل از نابودی کره زمین  توسط انسانها ما حیوانات ساکن در جنگل و کوهستان و بیابانها به کره مریخ که شباهت زیادی به زمین دارد برویم . سعید شجاعی سعدی متهم را هم ازاد می کنیم تا برود و ماجرای این دادگاه را برای همنوعان خود تعریف کند و در بیست وبلاگش  قرار دهد شاید گوش شنوایی پیدا شود و تا دیر نشده جلوی نابودی زمین و حیات روی ان گرفته شود.ختم دادگاه را اعلام می کنم.
====

/ 0 نظر / 11 بازدید