جنگ دو کره را قبل از شروع متوقف کنید!

یاداوری:


همانگونه که می بینید بر خلاف رویه معمول ماههای اخیر این ماه به جای یک مطلب دو مطلب را در وبلاگهایم قرار دادم .علت این امر اهمیت  احتمال بروز  جنگ بین کره شمالی و جنوبی  و حامیان انهاست  که این روییه را در این ماه بر هم زد . بنا براین از شما خواننده عزیز در خواست می نمایم در صورت تمایل مطلب دیگر با نام "هفت نکته سیاسی مهم باریکتر از مو " که از قضا بند هفتم ان نیز بی ارتباط با موضوع این تحلیل نیست را نیز در کنار سایر تحلیلها و طنز های این وبلاگ و سایر وبلاگهایم را  مطالعه و به دیگران هم توصیه نمایید.با تشکر.

سعید شجاعی سعدی- شیراز دوشنبه 89/9/29


==============

خطر جنگ در شبه جزیره کره روز بروز بیشتر می شود و قدرتهای حامی دو کره متاسفانه بجای میانجیگری وارام کردن فضای جنگی و سنگین  بین دو کره  بمنظور حل مسئله !با دامن زدن به اختلافات و افزودن گره بر گره های کور بین دو کره ! اتش جنگ روانی بین انها  را شعله ور تر می سازند  و هیچ بعید نیست اگر اقدامی سریع و همه جانبه  برای جلوگیری از  هر چه بیشتر وخیم شدن  اوضاع صورت نپذیرد جهان در اینده خیلی نزدیک شاهد  یک جنگ تمام عیار دیگر بین دو کره باشد! جنگی که احتمالا نتیجه اش تلفات صدها هزار نظامی و غیر نظامی در دو کره و کشورهای دیگری که رسما و یا غیر رسمی (با اعلام و یا بدون اعلام )وارد ان می شوند  خواهد بود(  به احتمال زیاد  در صورت بروز جنگ  و بویژه اگر دامنه ان محدود و کنترل نشود  پای ژاپن و تایوان  و چین و روسیه امریکا  و حتی برمه و ویتنام و  هند  و غیره به این جنگ کشیده شود).

حال مطلوب بنظر می رسد هر چه سریعتر شورای امنیت و سایر نهادها ی مسئول بین المللی با توجه به اعلام کره جنوبی برای برگزاری مانور نظامی در جزیره و مناطق مورد اختلاف با کره شمالی و تهدید کره شمالی به مقابله به مثل !از گسترش تنش و اغاز درگیری ها جلوگیری بعمل اورند و اگر به هر دلیلی این کار میسر نشد. دست کم از گسترش جنگ در ان منطقه جلوگیری نمایند و به


جستجوی همه جانبه برای متوقف کردن درگیری های احتمالی بپردازند.هر چند بر این باورم که اگر سیاستمداران و سرمایداران و مالکان کارخانه های سازنده اسلحه  در غرب و شرق ! اراده و  امور را باهم هماهنگ  کرده باشند و تصمیم به جنگ گرفته باشند! عملا  نه این مطلب هشدار گونه و نه شورای امنیت و نه هیچ سازمان و نهاد منطقه ای و جهانی یارای جلوگیری از بروز جنگ و بعد هم توان پایان بخشیدن به ان تا هنگامی که  اسلحه های تولید شده انها در انبارها بفروش نرسد و ازمایش سلاحها ی جدیدشان انجام نپذیرد ! را نخواهند داشت.

امید که خدای مهربان  لطف فرموده و جنگ طلبان جهان  را سر عقل بیاورد و شر انها را از سر مردم دنیا کم فرمایید تا صلح و دوستی و احترام متقابل بین همه دول و ملل برقرار گردد. امین یا رب العالمین!.

/ 0 نظر / 7 بازدید