شادباش

روز زن و تولد حضرت زهرا"س" و سالروز ازادی خرمشهر عزیز و قهرمان گرامی باد
-----------------
HAPPY THE DAY OF WAMAN & MOTHER ,AND ALSO HAPPY THE FREEDOM OF KHORAMSHAHR ANNIVERSARY FROM THE OCCUPIED OF SADAM REGIME ARMY AND ALSO A MORE HAPPY FOR THE BIRTH OF FATEMEH (THE IMAM ALI WIFE AND THE DAUGHTER OF HASRAT MOHHAMAH- THE GOD PEACE TO THEM) AND ALSO HAPPY FOR THE BIRTH DAY OF IMAM KHOMEINI THE FOUNDER OF I.R.OF IRAN.
-----------------
الف- زهرا نه تنها همسر علی و دختر پیامبر که انسانی وارسته و معلمی بزرگ برای همیشه تاریخ است. زنی که هم مادر حسن و حسین بود و هم مشاور و یاور پیامبر و جانشین حقگو و حقکوش و عدالت محورش علی ! .در تحمل ناسپاسی و انحرافات تازه بدوران رسیده های قدرت طلب و زورگو صبر و قدرتی اسمانی داشت و در نهایت هم بعد از یک عمر کوتاه زندگی دنیایی به ابدیت تاریخ پیوست تا معلمی باشد از عشق و ایثار و فداکاری و تحمل برای همه عصرها و همه نسلها!.
-------------------
ب-زن چه در جایگاه "زنانه اش "و چه در جایگاه "مادرانه اش" از افرینش تا کنون مهد ارامش و تکیه گاه همه مردان و فرزندان در خانواده بوده است.زن بدون هیچ اغراق و غلوی پایه موجودیت "انسان" و "جوامع "بشری است.بدون زن نه تنها انسان وجود ندارد که انسانیت و عشق و محبت و ایثار و اسایش و ارامش و نظم هم در هستی وجود نخواهد داشت. سخت بر این باورم که اگر زن نبود خوی و غریزه حیوانی انسان فاجعه های بسیار بزرگ تر از بزرگترین کشتارها و خونریزیهای تاریخ حیات انسان بر روی زمین می افرید.زن دیوار فولادی وتکیه گاه همه اعضای خانواده و جامع است. در تکریم و عزت و احترام او سخت بکوشیم اگر می خواهیم که خود و خانواده و جامعه و جهان در امنیت و سلامتی و ارامش و اسایش بسر بریم.
-------------------
پ- سوم خرداد سالروز ازاد سازی خرمشهر شهر مقاومت و ایثار و سند زنده افتخار همه ایرانیان در دفاع از تمدن و هویت ملی و دینی است. شهری که مورد حمله نه تنها مزدوران بیرحم و ادمکش و متجاوز دولت بعث صدام حسین تکریتی قرار گرفت که در واقع همه ارتشهای شرق و غرب مستقیم و غیر مستقیم در حمله و اشغال بخشی از ان شرکت فعال داشتند!. اما دیری نپایید که همه مردم ایران از بلوچ و کرد و اذری و عرب و ترکمن و فارس متحد و یکدل با دفاعی جانانه و مثال زدنی این شهر و سایر بخشهای میهن بزرگ و پر افتخارمان را از دست انها نجات و ازاد ساختند!. ننگ بر انهایی ماند که توان و همبستگی و قدرت ایران و ایرانی و جمهوری نوپای اسلامی را دستکم گرفته بودند و افتخار بر همه ایرانیان و شهدا و جانبازان و ایثارگرانی ماند که با ازاد سازی خرمشهر و سایر مناطق تحت اشغال دشمنان ایران زمین ! درسی فراموش نشدنی به همه متجاوزین و دشمنانی دادند که چه در حال و اینده قصد حمله به ایران را دارند. روح همه شهدا شاد و قرین رحمت حق باد!.
--------------------
ت-سالروز تولد امام خمینی "ره" و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر همه رهروانش مبارک باد
----------
سعید شجاعی سعدی
-شیراز-
دوم خرداد 90

/ 0 نظر / 7 بازدید