مقالات و تحلیهای بسیار مهم روز دو هفته اخیر سعید شجاعی سعدی

 1. هشدار رزمایش موشکی هوا و فضا ی سپاه به متجاوزان احتمالی ایران
  دوشنبه 12 تیر ماه سال 1391
  بعد از مقدمه انگلیسی می توانید مطلب مهم رزمایش گسترده و پیشرفته موشکی هوا فضای سپاه پاسداران را مطالعه فرمایید.
  ---
  I (said shogaiee saadi as a peacful and political blogger in international relation and also as a simple citizen of iran who heartly trying and hoping not to begin any war between west and israel and their allies against iran) have warned to all western states, specially, to u.s.a and england and also israel and pro arab and un arab countries if you attack on iran, without a doubt, you will get back a heavy and devastative and also bloodshelds response from i.r.i powerful army and revoulationary guards and all other pro- islamic iran groups and states in all part of the world, right away.
  ---
  from today till a day after tomorrow, a very advanced and a wide modren missiles drills are being done by areospace organization of iranian revloutionary guards for warnning to all possible enemies whom may be getting mad and attacking iranian territory and interests.so, for saving your life and your own interests, i (said shogaiee saadi as a peaceful blogger in international relationship) emphasisly suggest you not only forgetting any kind of enemities to iran ! but also,( forgetting) any kind of attacks on iran,and i also deeply suggest you to begin a respectful and freindly realation with iran.
  ---
  this is fine for the region and the world peace and security and developments, and also for your own diffrent interests.please think over my good and peaceful suggestion ! if you dont intend for beginning the third world war! and sending yourselves and your troops to hell!. iran can do so much favours to you in order to get rid of yourslves from deep and heavy problems in the middle east and the world! if you do the same for iran in advance!.so just think for good relation with iran and forget enemity on iran.the region and the world will be very better than befor!and the life will be beautiful than befor,too.
  said shogaiee saadi,iran,shiraz,july 2,2012
  ---
  سالهاست اینجانب سعید شجاعی سعدی همواره به افراد متعصب و جنگ طلب و زورگو در دول مختلف اروپایی و امریکا و اسراییل و حامیان عرب و غیر عرب انها در منطقه صادقانه و از روی دلسوزی و منطق و صلح طلبی - و نیز بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعای ایران اسلامی و نیز بعنوان یک وبلاگ نویس سیاسی و فرهنگی و تحلیلی روابط بین الملل در اینترنت هشدارداده و می دهم که هر گونه حمله و تجاوز احتمالی به منافع و اب و خاک و فضای ایران اسلامی با واکنش بسیار قدرتمند و ویرانگر و نابودگر همه مردم و نیروهای مسلح ایران اسلامی و حامیان ان در منطقه و جهان روبرو خواهد شد. در همین راستا و بمنظور بازدارنده گی و نیز نشان دادن گوشه کوچکی از توان بسیار بالا و مدرن قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ گویی به هر گونه تجاوز احتمالی به ایران اسلامی -
  ---
  از امروز تا پس فردا رزمایش بسیار پیشرفته موشکی هوا فضای سپاه پاسداران در گستره همه سرزمین ایران بزرگ در حال انجام است.انگونه که فرمانده دلیر هوا و فضای قدرتمند سپاه در مصاحبه روز قبل این رزمایش(دیروز) در جمع خبرنگاران اعلام کردند . پاسخ ایران اسلامی به هر نوع تجاوز احتمالی سریع و کوبنده و نابودگر و همه جانبه خواهد بود(نقل بمضمون). در این صورت جا دارد تا جنگ طلبان و زورگویان و متکبران متوهمی که فکر می کنند ایران اسلامی بمانند لیبی و و عراق و افغانستان و سوریه هدف ساده و اسانی برای انها خواهد بود. دوستانه و دلسوزانه بعنوان یک شهروند ساده و یک صلح طلب و وبلاگنویس سیاسی و تحلیلی و فرهنگی روابط بین الملل هشدار می دهم و پیشنهاد می کنم اگر نمی خواهند خود و نیروهای متجاوز احتمالی اشان را به جهنم بفرستند از فکر دشمنی و انجام هر نوع حمله به ایران بیرون بیایند و بفهمند و درک کنند که اول ایران هرگز غافلگیر نخواهد شد! .
  ---
  و دوم هر حمله ای را با همان شدت پاسخ خواهد داد و سوم در مقابله هر حمله به خاک ایران ممکن است به خاک سرزمین اصلی کشورهای متجاوز حمله کند و چهارم ایران اسلامی اماده مقابله هم زمان با همه نیروهای شیطانی و کشورهای شرکت کننده در هر نوع حمله و تجاوز احتمالی به ایران است.پنجم اکیدا توصیه می کنم از فکر کودکانه و احمقانه ترور دانشمندان سرفراز هسته ای و غیر هسته ای و خرابکاری در تاسیسات مختلف و ارسال ویروس و خرابکاری سایبری بیرون بیایید همه این کارها تاثیر معکوس دارند.ششم بهتر است بجای دشمنی و جنگ که منطقه و جهان را با خطر بروز جنگ جهانی سوم روبرو می سازد دوستی با دولت و ملت بزرگ و متمدن و با فرهنگ و تمدن هشت هزارساله ایران را در دستور کار قرار دهید تا هم مشکلات شما در خاورمیانه و جهان بشدت کم شود و هم پیشرفت و توسعه و صلح و ثبات و امنیت منطقه و دنیا را در برگیرد. این پیشنهاد بسیار عملی تر و با نتایج درخشان برای بشریت است تا جنگ
  ---
  و کشتار و خونریزی و نابودی حیات و زندگی از روی کره زمین !. اصلا روی ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و نیز ایجاد تفرقه و دشمنی بین احاد مردم و دولت و نظام سرسوزنی حساب باز نکنید ! شک نکنید که همه ایرانیان از هر قومیت و مذهب و جناح که باشند در برابر تهاجم بی رحمانه بیگانگان که هویت و موجودیت و جان و مال و ناموس و دین و شرافت انها را هدف قرار داده باشند متحد و یکدل و یک دست با همه توان به مقابله خواهند پرداخت جنگ 8 ساله صدام بر علیه ایران بهترین گواه این مطلب است. پس پیش بسوی صلح و دوستی و پیشرفت و تبادل علم و فرهنگ و ترک دشمنی و جنگ و کشتار و تجاوز و زورگویی و نزاد پرستی!.
  سعید شجاعی سعدی 12 تیر 1391-شیراز

  ====
  صلح و دوستی و احترام و پیشرفت بجای نابودی و کشتار و جنگ!
  چهارشنبه 7 تیر ماه سال 1391

  مطلب بسیار مهم امروز بنده را لطفا پایین مقدمه انگلیسی ان مطالعه فرمایید.

  ---

  In the name of GOD, the creator of the peace and thinking and loving
  A very urgent notice to radical and warful governments members of the israel and usa and also other nato and pro-west arab and un- arab states in middle east!

  any attack to iran will send you and your troops to hell! because, the i.r. of iran has prepared itself to defend and fight with a so much aggressors states to its territory !. so,for saving your and your people and troops life ! please be wise ! and do not make a dreadful mistake !. if you attack iran you may recieve your answer both in the possible war positions and in your main territory ! for this reason, i urgently suggest you think very
  carefully for what you want saying and doing about iran! i said shogaiee saadi as a peaceful and also as an iranian political blogger in international relationship expressing my worrying not only for my countryman and countrywoman life but also for you and your people life ,too. i hope you understand and believe my worrys and urgent notices befor getting late!!!.
  ---
  just think for reaching full agreements and freindly relationship with iran ! its very possible!.you only need to believe it ! you will find it out that you would make a very bad mistke abou iran in advance!.the government and leader of i.r.of iran are very wise and logical.if you speak freindly and honestly with iranian leadership and people! i am sure that you will get back the same response or more!. try it once! and see its very good and unexpectable results.iran has about 8000 years constructive and cultural history in human civalization. please do not compare iran with all dogmatic and bigoted states!.iran and iranians are very kind and peaceful!. -said shogaiee saadi,june 27,2012.
  ---
  خدای ناکرده شک نکنید که هر نوع حمله به ایران اسلامی چه از نوع خرابکاری در تاسیسات هسته ای و غیر هسته ای بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم و یا ترور بیشتر دانشمندان و مقامات سیاسی و فرهنگی و مسئولین ایرانی و چه بصورت حمله هوایی و دریایی و زمینی و یا توقیف و مصادره کشتی ها و هواپیماههای حامل کالا و یا نفت (بویژه که تحریم بانک مرکزی و نفت ایران بر اساس اخبار منتشره از اول جولای 2012 برابر با 11 تیر 91 توسط اتحادیه اروپا و امریکا رسما شروع خواهد شد) می تواند منطقه و جهان را با یک جنگ بسیار گسترده و پر تلفات و با تخریب بسیار بالا ی مراکز زیربنایی و با نیز با تخریب کامل محیط زیست روبرو سازد . ضمنا نباید فراموش کرد که بحران سوریه و ماجرای سرنگونی جنگده ترکیه در ابهای سوریه از دیگر عوامل افزاینده خطر جنگ و درگیری در منطقه و جهان است.همه این عوامل بعلاوه دخالت سایر عوامل بحران زا مزمن در منطقه نظیر اشغال عراق و افغانستان توسط ناتو و نیز بحران لبنان و کشمکش فلسطینیها با اسراییل حتی می تواند جهان را ناگهانی و یا بمرور بسوی یک جنگ جهانی سوق دهد.
  بهرحال بنده سعید شجاعی سعدی بعنوان یک
  شهرونده ساده و بی ادعای ایرانی و نیز بعنوان یک وبلاگنویس صلح طلب سیاسی روابط بین الملل در اینترنت که در هفت ساله گذشته با نگارش و انتشار حدود 400 مقاله ضد جنگ و هشدار دهنده در بیست وبلاگ اینترنتی خود سعی فراوان و خودجوشانه کرده است تا از انجام اشتباه مافوق استراتژیک سیاسی و نظامی غرب و اسراییل و برخی کشورهای عربی و غیر عربی طرفدار انها برای حمله به ایران اسلامی جلوگیری نماید . مجددا هشدار میدهم و پیش بینی می کنم که اگر به ایران حمله شود نه تنها متجاوزین پاسخ کوبنده و مخرب و نابود شونده خود را در جبهه های
  ---
  جنگ دریافت خواهند کرد که هیچ بعید نیست ان پاسخها را در خاک خود نیز دریافت نمایند. بهمین دلیل بنده خواهش می کنم و اصرار دارم تا ان مقامات متعصب و جنگ طلبی که در اسراییل و غرب برخی از کشورههای عربی و غیر عربی حامی اسراییل و غرب که احتمالا نقشه به اصطلاح غافلگیرانه حمله به ایران را در سر می پرورانند. قبل از هر اقدامی به نتایج ان بسیار دقیق بیندیشند.ایران و ایرانی هشت هزار سال سابقه تمدن و صلح طلبی و فرهنگ سازنده در تاریخ تمدن جهان دارد. جنگ طلبی از چنین ملت و دولتی بدور است.بلکه شک نکنید که رهبری و دولت ایران اسلامی هم بسیار منطقی و واقعیتگرا هستند و فقط کافی است شما از روی احترام و صداقت و دوستی با انها روبرو شوید خواهید دید که نتایج چنین رفتاری بسیار باورنکردنی و مثبت و سازنده خواهد بود. خواهش می کنم بفهمید که ایران اسلامی با عبرت از شرایط منطقه خود را برای مقابله با تجاوزات احتمالی طیف وسیعی از کشورهای متجاوز بصورت همزمان اماده
  ---
  ساخته است .پس خواهش می کنم احمقانه فکر نکنید اگر تعداد حمله کننده به ایران اسلامی را زیاد کنید نتایج سریع و مورد نظرتان را می گیرید! برعکس در چنین صورتی شک نکنید که به ایران اسلامی این فرصت قانونی را می دهید که بر اساس حقوق بین الملل و حق مشروع دفاع از خود به سرزمین اصلی همه کشورهای احتمالی شرکت کننده در هر اقدام تجاوزکارانه به ایران با همه توان حمله کند!.
  پس نصیحت بنده بی ادعا را قبول کنید و مبنا را بر دوستی و رابطه سازنده و مبتنی بر احترام متقابل و اعتماد به ایران بگذارید ! که این بسود منافع همگان و صلح و امنیت و ثبات و پیشرفت منطقه و جهان است.خدا کند بفهمید و از غرور کاذب و تکبر و اشتباه محاسبه وحشتناک همه جانبه بیرون بیایید . البته می دانم این هشدارها به کله کسانی که متوهم هستند و با حمله به ایران می خواهند خودکشی کنند و به جهنم بروند فرو نخواهد رفت ! خوب نرود !.
  ---
  اگر می خواهند خودکشی کنند و به جهنم بروند به خودشان مربوط است فقط این پرسش
  پیش می اید که ایا ان دسته از سیاستمداران غربی و اسراییلی و عرب و غیر عرب جنگ طلب و متوهم و متکبر و زورگو و خودخواه و احتمالا دارای جنون کشتار و خونریزی !مدعی برنامه هسته ای صلح امیز ایران این حق را دارند سربازان خود را هم به سرنوشت خودشان دچار کنند؟! . بهرحال بنده بی ادعا سعید شجاعی سعدی با این مقاله هشدار لازم را به این مقامات و کشورهها دادم . می خواهند باور کنند و می خواهند باور نکنند و به جهنم بروند!.

  ===
  چشم همه ما مردم و مسئولین روشن! حمام خون توسط افغانی دراصفهان!
  جمعه 2 تیر ماه سال 1391

  مغز انسان از شنیدن خبر قتل عام و کشتار یک افغانی مسلح به کلاشینکف انهم در استان اصفهان مر کز صنایع مهم و اساسی کشور سوت می کشد!.واقعا با اینجور مهمانوازی از پناهندگان ! انهم در شرایطی که خدای ناکرده هر آن امکان و احتمال بروز هر نوع حمله ای از بیگانگان متکبر و بی رحم و زورگو غربی و اسراییل و برخی کشورهای عرب و غیر عرب دشمن صلح و ثبات و دوستی و پیشرفت و همکاری همه جانبه ملل منطقه و جهان به ایران اسلامی می رود! و حتی اگر احتمال ان یک در میلیون باشد ایا مقامات مسئول امنیتی و سیاسی کشور به این مطلب فکر کرده اند که افغانیان و و دیگر خارجیان احتمالا مسلح به کلاشینکف و دیگر سلاحها در هنگامی که همه ایرانیان و دولت سپاه و ارتش و سازمانهای امنیتی در حال مقابله

  ---  احتمالی با حمله دشمنان به سرزمین مقدس ایران اسلامی هستند . این خارجیان مسلح در درون شهرهای ایرانی دست به چه کشتارهای خواهند زد؟! ایا کسانی که به هموطنان خود رحم نمی کنند و بر اساس خبر زیر کودک و پیر و جوان و زن و مردان افغانی را در استان اصفهان بصورت وحشیانه و در نهایت بی رحمی قتل عام می کنند در شرایط جنگ به ایرانیانی که دهها سال است به انها جا و امنیت و امکان کار و پیشرفت انهم در مواردی به قیمت بیکار شدن جوانان ایرانی داده است به جان و مال و ناموس ایرانیان رحم خواهند کرد؟! و سوال اساسی دیگر چطور ممکن است یک افغانی براحتی اب خوردن در استان اصفهان کلاشینکف انهم با ان

  ---  حجم از فشنگ بدست اورد که با ان یک حمام خون راه اندازد؟! خدا کند تا دیر نشده مسئولین سیاسی و قضایی و امنیتی کشور کار پیشگیرانه لازم را با قاطعیت کامل در مورد خارجیان بیرحم و مسلح در کشور انجام دهند. هر چند رعایت حقوق خارجیان افغانی و غیر افغانی زحمتکش و قانونمدار که در نهایت ادب و احترام به قوانین و مقررات کشور به کسب رزق حلال و قانونی در ایران مشغولند نیز باید کاملا رعایت گردد.
  ====
  خبر زیر بنقل از سایت عصر ایران و براساس گزارش روزنامه جام جم تقدیم میگردد.
  ===
  ۲۲۰۰۱۷کد خبر:220017
  تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۵
  صفحه نخست » حوادث
  جنایت هولناک مرد افغان در اصفهان
  در پی این جنایت هولناک و با اطلاعاتی که شاهدان حادثه از متهم فراری در اختیار پلیس قرار دادند، جستجو برای دستگیری متهم مسلح آغاز شد و در مرحله بعدی ماموران مطلع شدند عامل جنایت قصد دارد از شهر خارج شود.
  روزنامه جام‌جم نوشت:

  مرد افغان که در پی اختلاف با یکی از هموطنان خود، وارد خانه‌ای که ‌او در آنجا مهمان بود، شده و با کشتن سه نفر و زخمی کردن هشت نفر دیگر متواری شده بود، از سوی پلیس تیران و کرون در استان اصفهان دستگیر شد.

  شامگاه سه‌شنبه همین هفته در پی شنیده شدن صدای شلیک گلوله‌های مداوم از خانه‌ای در یکی از محله‌های شهر تیران و کرون در استان اصفهان، سکوت محله درهم شکست. مردم وحشت‌زده از منازلشان خارج شده و مشاهده کردند، یک مرد افغان که سلاح کلاشینکف به دست دارد، سراسیمه از خانه یکی از همسایه‌ها که خانواده‌ای افغان در آن ساکن بودند،خارج شد و به سمت خیابان دوید.

  3 کشته و 8 زخمی در خانه مرد افغان

  همسایه‌ها ابتدا قصد سد کردن راه فرار مرد مسلح را داشتند که او آنها را تهدید کرد در صورت تعقیب وی، آنها را نیز خواهد کشت. پس از فرار مهاجم مسلح، مردمی که در محل حادثه تجمع کرده بودند وارد خانه مرد همسایه شدند و مشاهده کردند یک زن، یک مرد و یک کودک با شلیک گلوله کشته شده و هشت نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

  در پی این حادثه، یکی از همسایه‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از ماموران درخواست کمک کرد. دقایقی بعد ماموران با حضور در محل، موضوع را به بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرای تیران و کرون گزارش کردند و با هماهنگی قضایی اجساد سه افغان به پزشکی قانونی و پیکر نیمه‌جان هشت مجروح حادثه به بیمارستان انتقال یافت. با تشکیل پرونده قضایی در این باره، کارآگاهان جنایی به تحقیق از همسایه‌ها پرداختند و معلوم شد عامل جنایت یک مرد افغان بوده است.

  در پی این جنایت هولناک و با اطلاعاتی که شاهدان حادثه از متهم فراری در اختیار پلیس قرار دادند، جستجو برای دستگیری متهم مسلح آغاز شد و در مرحله بعدی ماموران مطلع شدند عامل جنایت قصد دارد از شهر خارج شود.

  دستگیری قاتل مسلح

  با به‌دست آمدن این اطلاعات، راه‌های ورودی و خروجی شهر تحت کنترل پلیس قرار گرفت و قاتل فراری هنگامی که قصد خروج از شهر را داشت شناسایی و دستگیر شد. با انتقال متهم به پلیس آگاهی، وی در بازجویی به جرم خود اعتراف کرد.

  اعتراف به حمله خونین

  متهم با اشاره به نحوه جنایت‌ها گفت: چندی پیش با یکی از دوستانم اختلاف پیدا کرده و درصدد انتقام از او بودم. چند بار تصمیم به قتل وی داشتم، اما بی‌نتیجه بود. بنابراین رفت و آمد‌های او را تحت کنترل قرار دادم تا در فرصتی مناسب نقشه‌ام را عملی کنم. شب حادثه با اطلاع از این که دوستم در خانه‌ای مهمان است، با تهیه سلاح به سراغ او رفتم. وقتی مرد صاحبخانه در را باز کرد، با تهدید او را به درون خانه کشاندم و به همراه مرد صاحبخانه وارد ساختمان شدیم. مردی که با او اختلاف داشتم، با دیدن من قصد فرار داشت که به سمت او تیراندازی کردم. پس از زخمی شدن مرد جوان، ساکنان خانه به من حمله کردند تا مرا دستگیر کنند که به سوی آنها نیز شلیک کردم. پس از فرار متوجه شدم سه نفر کشته و هشت نفر دیگر را زخمی کرده‌ام.

  بنابراین گزارش، متهم به قتل با قرار قانونی روانه زندان شد. هنوز گزارشی از سوی پلیس درباره وضعیت هشت مصدوم حادثه و دلیل اختلاف متهم با مردی که هدف گلوله قرار گرفته منتشر نشده است. براساس آخرین خبر‌ها حال برخی از مجروحان حادثه وخیم گزارش شده است و احتمال افزایش قربانیان وجود دارد. پس از این حادثه با دستور ‌دادستان شهر تیران و کرون، پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهر قرار گرفته تا زوایای پنهان این پرونده مشخص شود.
  ====
  مانور نظامی ایران و چین و روسیه و سوریه!پیامها و هشدارهای ان !
  دوشنبه 29 خرداد ماه سال 1391

  لطفا تحلیل سیاسی و ضد جنگ بنده و خبر بسیار مهم خبرگزاری فارس را زیر این مقدمه انگلیسی حقیر مطالعه فرمایید و برای ایجاد صلح و برادری و همزیستی مسالمت امیز در روابط بین الملل و رفع احتمال جنگ فاجعه بار و نابودگر در منطقه و جهان دعا کنید!.
  ---

  THIS IS MY LATEST PROOF AND DOCUMENT FROM FARSNEWS AGENCY THAT
  SHOW THE RADICAL AND UN-PRAGMATIC AND WARFUL POLITICIANS IN ISRAEL AND WESTREN GOVERNMENTS THREAT ALL OTHER IMPORTANT STATES LIKE I.R.I AND RUSSA AND CHINA TO BECOME ALLIED FOR FACING TO ANY POSSIBLE ATTACK TO IRAN AND SYRIA OR EVEN ATTACK RUSSIA AND CHINA BY NATO MEMBERS AND ISRAEAL AND ALSO THEIR ALLIES IN SOME ARABIC AND UN-ARABIC STATES IN REGION AND THE WORLD.HOWEVER, IN THE FOLLOWING NEWS FROM
  ---
  FARSNEWS AGENCY IN PERSIAN A VERY WIDE AND BIG MILITRY DRILL WILL BE HELEDED BY THE END OF THIS MONTH. REMEMBER PLEASE, I (SAID SHOGAIEE SAADI )HAVE BEEN WRITTING IN ABOUT 400 ANTI WAR AND PEACFUL ARTICLES SINCE 7 YEARS AGO THAT ANY ATTACK ON IRAN AND ALSO RECENTLY , TO SYRIA MAY LEAD THE WORLD TO THE THIRD WORLD WAR THAT IT MEANS THE END OF LIVING AND LIFE ON THE EARTH! SO, FIRST, PLEASE THINK DEEPLY ABOUT WHAT YOU SAY AND WHAT YOU WANT TO DO AND THEN, YOU MAY DO IT!..SAID SHOGAIEE SAADI,IRAN,SHIRAZ,JUN 18,2012


  شنبه 29 خرداد 1391 - Jun 18 2012

  ---

  این هم مدرک و سندی دیگر برای صحت تحلیل ها و پیش بینی بنده سعید شجاعی سعدی بعنوان یک وبلاگ نویس و یک تحلیلگر بی ادعای صلح و روابط بین الملل در 20 وبلاگ اینترنتی خود که حدود هفت سال است هشدار می دهم اگر بعضی از دول و سیاستمداران جنگ طلب و زورگو در دولتهای عضو ناتو و اسراییل و اعراب و غیر عرب حامی اسراییل و غرب در منطقه و جهان به هر بهانه ای (و منجمله به بهانه فعالیت های صلح امیز هسته ای ایران) خدای ناکرده به منافع و سرزمین و تاسیسات ایران حمله کنند جنگ جهانی سوم راه خواهد افتاد و این امکان هست که نهایتا "زندگی" و حیات از روی زمین برچیده شود و کره زمین با همه ساکنان ان توسط جهل و غرور و ندانمکاری و تعصب بی منطق و شیطانی سیاستمداران جنگ طلب نیست
  ---
  و نابودگردد.اخیرا هم موضوع حمله احتمالی غرب و اعراب حامی اسراییل و امریکا و ترکیه به سوریه دلیلی دیگر شده است تا امکان بروز جنگ جهانی سوم را هر چه بیشتر بدلیل ایجاد یک اتحاد نانوشته بین ایران و چین و روسیه و سوریه برای انجام یک مانور نظامی بسیار گسترده در اب و خاک سوریه بمنظور هشدار به ناتو و ترکیه و اسراییل و اعراب حامی انها که نشان دهند نه تنها با انجام هرگونه حمله احتمالی به سوریه هم مخالفند که اماده مقابله همه جانبه با ان هستند و این همان بستر لازم برای اغاز یک جنگ جهانی با مشخصات فوق است . باید امکان شکست مذاکرات مسکو بین ما و 1+5 را نیز از نظر دور نداشت که اگر چنین شود حتما وزنه اغاز جنگ را افزایش می دهد بویژه که سردمداران جنگ طلب و زورگو در دولت فعلی
  ---
  اسراییل جاهلانه بر اتش اختلافات بین ایران و غرب بنزین می ریزند و برای شکست مذاکرات فوق نهایت سعی کثیف خود را می کنند تا خود و مردم اسراییل و جهان را به جنگ و خونریزی و نابودی بکشانند .بهر حال بنظر می رسد روسیه و چین و ایران اسلامی و احتمالا همه اعضای کشورههای عضو پیمان شانگهای از بیم دسیسه ها و خطرات سیاستمداران زورگو و جنگ طلب و متکبر در دول عضو ناتو و همچنین اسراییل و اعراب و حامیان انها و نیز ترکیه برای حفظ منافع و تمامیت ارضی و استقلال خود اماده می شوند تا با زورگوییها و زیاده خواهیای انها مقابله کنند حتی اگر این مقابله مقابله نظامی و جنگ باشد. بنده سعید شجاعی سعدی از صمیم قلب ارزو می کنم عدالت و منطق و احترام به میدان روابط بین الملل باز گردد و ابرهای تیره و تار و ترسناک و ویرانگر جنگ جایش را در اسمان روابط بین الملل به خورشید درخشان صلح و دوستی و همکاری و انسانیت و فرهنگ و برادری بدهد
  ===
  شنبه 29 خرداد 1391 - Jun 18 2012
  ---
  GMT - 13:20 / تهران - 17:50
  گروه بین الملل / حوزه خاورمیانه
  ---
  91/03/29 - 16:58
  ---
  شماره: 13901004001236
  ---
  منابع غیررسمی اعلام کردند:

  بزرگترین رزمایش خاورمیانه؛ روسیه، ایران، چین و سوریه با 90 هزار نیرو تا یک‌ماه دیگر

  خبرگزاری فارس: منابع غیررسمی اعلام کردند که بزرگ‌ترین رزمایش مشترک خاورمیانه با حضور 90 هزار نیرو از چهار کشور روسیه، ایران، چین و سوریه بزودی در خاک و آب‌های سوریه آغاز می‌شود.  به گزارش فارس، چندی است که برخی منابع از بزرگ‌ترین رزمایش نظامی منطقه با حضور چهار کشور روسیه،‌ ایران، چین و سوریه خبر می‌دهند.

  هنوز مقامی رسمی این خبر را تأیید نکرده است اما حدود دو هفته پیش یک مقام سوری که نام وی فاش نشد، اعلام کرد که رزمایش مشترکی با حضور این چهار کشور بزودی در خاک سوریه انجام می‌شود.

  این خبر در همین حد باقی ماند تا اینکه اکنون جزئیات جدیدی از این رزمایش منتشر شده است.

  بنا بر اعلام منابع مطلع، مقدمات این رزمایش این روزها بسرعت در حال فراهم کردن است. این منابع آن را بزرگ‌ترین رزمایش خاورمیانه می‌دانند.

  بنا بر اعلام شام‌لایف، قرار است این رزمایش تا کمتر از یک ماه دیگر برگزار شود؛ یعنی اوایل ماه ژوئیه.

  گفته می‌شود این رزمایش شامل نیروهای زمینی، دریای و هوایی و پدافند هوایی و موشکی می‌شود و چین موفق شده است موافقت رسمی مصر را برای عبور 12 ناو چینی از کانال سوئز بگیرد که حامل ادوات نظامی دریایی و هوایی خواهد بود که تا دو هفته دیگر به سواحل لاذقیه و طرطوس سوریه می‌رسد.

  همزمان با این اقدام چین، ناو اتمی روسیه و ناو هواپیمابر و زیردریایی و مین‌روب روسیه و «نبردناو»ها و زیردریایی‌های ایران نیز وارد آب‌های سوریه خواهد شد.

  بنا بر این گزارش، قرار است موشک‌های دفاع ساحلی و پدافند هوایی سوریه در این رزمایش آزمایش شود.
/ 0 نظر / 9 بازدید