مطالب جدید از 10 ابان نود تا امروز بخوانید و به دیگران هم معرفی کنید

نوروز و سال نو و روز ملی شدن صنعت نفت مبارک-HAPPY
دوشنبه 29 اسفند ماه سال 1390

عید نوروز و سال نو  و همچنین سال روز ملی شدن صنعت نفت ایران بر همگان مبارک باد!

HAPPY NOROOZ AND NEW YEAR

AND HAPPY THE  DAY OF IRANIAN OIL INDUSTRY  NATOINALIZATION

SAID SHOGAIEE SAADI MARCH,18, 2012

----------------------
نقش روسیه و چین در جنگ احتمالی اسراییل و غرب با ایران اسلامی
پنجشنبه 25 اسفند ماه سال 1390


آیا پرزیدنت پوتین و سازمان "کا - گ -  ب" روسیه و دولت چین  دول مغرور و کوتاه فکر غربی و اسراییل را بازی نداده است؟!Do president putin & K.G.B and china play with the west govts. and also  intellgences orgs. over I.R. OF IRAN?!

PLEASE BE CAREFUL ABOUT THE WAR ACTIVITIES ON IRAN.ANY WAR WITH IRAN WILL LEAD THE RIGION AND THE WORLD TO THE THIRD WORLD WAR! WITH HUNDREDS   MILION CASUALTIES!. AND ...I SUGGEST YOU TO READ THIS ARTICLE VERY CAREFULLY IF YOU DONT WANT DOING YOU BIGGEST LIFE WRONG WHICH CAN LEAD YOU TO  SURRENDER YOURSELVES TO RUSSIA AND CHINA?!!!.

SAID SHOGAIEE SAADI-SHIRAZ-IRAN MARCH.14, 2012

 

----

بنده شخصا به همان اندازه ای که هوش و فرصت طلبی پرزیدنت  پوتین و سازمان امنیت روسیه  و نیز دولت چین را بخاطر هوشمندی و تلاش برای بازی دادن سیاستمداران و سازمانهای جاسوسی غربی و موساد با دیده حیرت و تعجب (اگر نگویم تحسین) می نگرم ! به همان اندازه از عمق سادگی مسئولین سیاسی و امنیتی غربی و اسراییلی که سرمست از قدرت نظامی و اقتصادی و رسانه ای نا پایه دار خود سر در برف فرو برده و نا خواسته در زمین روسیه و چین و در یک جمله در جهت منافع این دو کشور گیر سه پیچ به ایران اسلامی داده اند سخت در اندیشه ام که ایا این دول فخیمه و اسراییل   واقعا نمی فهمند که دولتهای  روسیه و چین برخلاف مواضع رسمی و ظاهری خود در مخالفت با هر حمله نظامی احتمالی به جمهوری اسلامی ایران عملا  بطور  غیر مستقیم-------  و موذیانه غرب و اسراییل را به حمله به ایران تحریک می کنند!.لابد می پرسید از کجا به این نتیجه رسیده ام؟ پاسخ چندان غیر قابل درک و پیچیده و مبهم نیست! از یک سو این دو کشور در شورای امنیت به 4 قعطنامه تحریم ایران رای مثبت می دهند و به همین بهانه از تحویل سامانه ضد هوایی "اس 300" که چند سال قبل از صدور این قعطنامه ها قراردادش رابسته و پولش را گرفته اند خوداری می کنند تا در هر حمله احتمالی مثلا خیال غربیان و اسراییل از این ناحیه راحت باشد!.و از سوی دیگر  در رسانه های خود و غیر ان با هر حمله غرب و اسراییل ابراز مخالفت می کنند انهم نه بخاطر اثرات مخرب و نابودکننده ان برای منطقه و جهان ! بلکه فقط برای نگرانی از سرازیر شدن پناهندگان ایرانی فراری از عواقب جنگ احتمالی  به کشورآذربایجان!!!.--------

  این دلایل کاملا علمی و دلسوزانه و ضد جنگ روسیه و چین واقعا شما  خوانندگان عزیز را تحت تاثیر قرار نمی دهد؟!!!. باور کنید  نه سنگ پای  قزوین  و نه اشک تمساحی در کار است!. فقط  دولت روسیه

 سازمان کا گ ب  و همچنین دولت چین  - 16 سازمان اطلاعاتی امریکا و همچنین  موساد و همه سیاستمداران این کشورها را هالو گلابی بحساب اورده  و با تحریک غیر مستقیم انها به حمله به ایران عملا می خواهند بخش عمده ای از توان نظامی و اقتصادی و جمعیت ملل غربی  و اسراییل و  منطقه را در جنگ احتمالی غرب و اسراییل با ایران قدرتمند از بین ببرند و انگاه که غرب ضعیف شد چین با حمله به تایوان ان را به خاک خود ضمیمه نماید و روسیه هم ضمن انکه دوباره کشورهای جدا شده از اتحاد شوروی سابق را به خاک خود ضمیمه نماید همچنین جایگاه اول قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی را نصیب خود نماید و نه تنها بر اروپا که بر جهان سیطره خود را اعمال نماید.در این صورت  اگر فرض کنیم اسراییل نابود نشود بعید نیست ذلیل و توسری خور اعراب گردد.---------------------------------------حالا سئوال اینست که آیا با این اوصاف  گروه های تندرو و جنگ طلب و متعصب و  بی منطق "نئو کان" و "تی- پارتی "  و "ای پک"در امریکا و جنگ طلبان  تو دهنی نخورده ی ! احساساتی در  اسراییل و  بعضی از کشورهای اروپایی باز هم به نقشه روسیه و چین بی توجه  می مانند و در تور انها گرفتار می شوند و با دست خود  منافع و جایگاه منطقه ای  و جهانی خود را به اتش می کشند یا بخود  آمده   و به ایران اسلامی  و ایرانی اعتماد می کنند و در مذاکرات اتی "1+5" دست از لجاجت و تحقیر و تحمیل و زور گوی برداشته و راه سازش و تعامل و دوستی و همکاری صادقانه را با ایران پیش خواهند گرفت ؟!.آیا این گناه است که دولت و ملتی بزرگ بنام ایران اسلامی  با هزاران سال تاریخ تمدن و صلح طلبی که هرگز به گواه تاریخ به هیچ کشوری حمله نکرده اند مگر در مقام دفاع و تعقیب  و دفع  تجاوز متجاوز بیرحم ! تصمیم گرفته اند تا با رشد و توسعه سریع علمی و فنی و صنعتی و فرهنگی جایگاه رفیع گذشته خود را در جهان بدست اوریم! ایا این گناه است؟! و یا بغض و حسادت و کینه کودکانه شما متاسفانه عقل و منطق را کنار زده و در فکر حمله احتمالی به جمهوری اسلامی ایران هستید!.در این صورت ایا به عواقب بسیار فاجعه بار چنین اقدام احتمالی اندیشیده اید؟ ایا اینقدر خشم بچکانه شما را گرفته است که نمی فهمید بر نده نهایی هر جنگی بین شما با ایران چین و بویژه روسیه است ؟ اگر اینها را نفهمید هزاران بار برای------ مردم شما متاسفم که چنین کسانی بی تدبیر و گیج !سرنوشت و جان و مال انها را در اختیار خود گرفته اند.آیا زشت و خفت بار نیست که شما نمی خواهید از خواب خرگوشی که بنظر می رسد چین و روسیه باهوش ! ان را  به شما  در باره ایران تحمیل کرده اند بیدار شوید و منافع و  دوست و دشمن خود را بهتر بشناسید؟!اخر کدام عقل سلیم قبول می کند که ایران قصد ساخت بم اتم دارد و ان را می خواهد در مورد اسراییل و شما بکار گیرد؟ ایا توهم نزده اید؟ و ایا اساسا برای دفاع از خود ایران اسلامی انقدر قدرت ندارد که نیاز به بم اتم داشته باشد؟! ایا جنگ 8 ساله صدام بر علیه ایران که با نهایت حمایت همه جانبه دو بلوک شرق و غرب انجام گردید توانست کمترین خللی در استقلال و تمامیت ارضی ایران بوجود اورد؟!. قطعا  شما با من هم عقیده اید که پاسخ منفی است. پس بهتر نیست واقعیت را انطور که هست بپذیریم و نه انطور که ما بزور می خواهیم باشد!. بهر حال انچه را که لازم دیدم نوشتم. امید که به ان فکر کنید تا منطق و جهان را به نابودی نکشانید. امین

-----

شخصا بسیار علاقمندم بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعای ایرانی-  ایران اسلامی بهترین رابطه پویای سیاسی و اقتصادی و غیره را با همه کشورهای جهان و بویژه با 5 عضو دایم شورای امنیت داشته باشد که این بنفع همه منطقه و جهان است. ما با روسیه همسایه ایم پس جا دارد تا این روابط بسیار عمیق و پر بار باشد البته بدون دور زدن و کلک و تور و نقشه ! به امید ان روز!.          

   
---------------------------
معضلات و مشکلات شهرک سعدی شیراز و راه حل برون رفت از انها
دوشنبه 15 اسفند ماه سال 1390
بسم الله الرحمن الرحیم

اهالی محترم شهرک سعدی

(جوانان و دختران و پسران  اصیل و غیور و پهلوان و پاک  و با سواد  و شریف  ساکن در شهرک

سعدی)

-----

هر چند این مطلب ظاهرش محلی و منطقه ای است اما بدلیل اهمیت سعدی بزرگ و بازدید میلیونها جهانگرد داخلی و خارجی از  ارامگاه و شهرک سعدی در شیراز و تاثیر شدید هر خوب و بدی که در انجا ساری است  بر اذهان بازدیدکنندگان به روشنی اشکار است ابروی ملت و نظام بزرگ ایران در این شهرک در کار است و این توجه شما خواننده مطلب را باید صد چندان کند.

--------

-----

ایا می دانید اکثر مردمان ایران و جهان در  حسرت  و ارزوی دیدارشهرک ما و ارامگاه شاعر و حکیم سخنور جاوید یعنی شیخ مصلح الدین  سعدی شیرازی بسر می برند همانی که شعر "بنی ادمش ..."  در سر درب سازمان ملل به چند زبان قرار دارد؟!بنده کم بیاد ندارم که خارجیان(مسئول و یامحقق و یا جهانگرد)فراوانی در ارامگاه چه تکریم و تعظیم ها که به سعدی و سعدیان نکرده و نمی کنند!.ایا ما قدر خود و سعدی و  این شهرک را  بخوبی می دانیم؟!.ایا وضع فرهنگی و توسعه و عمران و پیشرفت و امنیت و درامد افراد ساکن در این شهرک در شان و جایگاه اهالی گرانقدر ان است؟!.ایا این درست که تمام  مردم ایران و جهان شهرک سعدی و سعدی بزرگ و نامدار را به ادب و اخلاق و جوانمردی و  فرهنگ و شعر و احساس می شناسد و برخی متاسفانه ان را  جایگاه عمده خلاف و غیره بدانند؟!.

---

ایا جوانان ما به اسانی می توانند کار پیدا نموده و  ازدواج کنند؟!. ایا رسم و رسومات دست و پا گیر و تشریفات "من دراوردی" ازدواج جوانان را بسیار دشوار نساخته است؟!.ایا این درست است که در هر خانواده ای یک یا چند جوان برومند بخاطر همین رسم و رسومات  دست و پا گیر مجرد مانده و گاه نیز سنشان بالا رفته و امید ازدواج را از دست داده اند؟!. ایا اخرالزمان نشده است که پول جای ایمان و صداقت و اصالت و جوانمردی و انسانیت و دینداری را گرفته است؟!  بازهم خدا را شکر که این پدیده  هنوز عمومیت ندارد و هستند کسان بیشماری که پول در چشم و نظرشان بسیار کم ارزش است و ایمان و اصالت اصل.

---

ایا اگر برای درگذشتگان خود کمتر هزینه و تشریفات صرف کنیم و پول ان را برای کمک به ازدواج جوانان شهرک بکار گیریم اجر و رحمت الهی و  ابروی بیشتر در دنیا و اخرت برای خود و درگذشتگانمان کسب نکرده ایم؟! هرچند بقول معروف دارندگی و برازندگی! اما اگر به همان یکی دوبار سفر مکه قناعت کنیم ! ایا کمک به ازدواج جوانان نکرده ایم  و مزد و  اجر چند برابر نبرده ایم و نیز ایا  ناخواسته پول ملی را به جیب ال سعود دشمن شیعیان و ایرانی وهمدست حتمی اسراییل و غرب در هر حمله احتمالی به میهن اسلامی عزیزمان  نریخته ایم؟! ایا تهیه جهیزیه برای دختران یتیم و بی بضاعت دهها برابر ارزش مکه مستحبی ندارد.ایا نمیدانیم بقول سعدی بزرگ "نام نیکی گر بماند زادمی -- به کز او ماند سرای زرنگار" و مقصد تویی (خدا) کعبه بهانه است؟!.

----

ایا می دانید وقتی به بعضی از جوانان پهلوان و قهرمان ساکن سعدی اوباش و اراذل گفته می شود چقدر مثل شما خواننده محترم ناراحت  گشته و بغض می کنم و ایا اگر محدودی جوان از بی امکاناتی و فشار و کم تجربگی دوران جوانی به جاده خاکی زدند باید از انها قطع امید کرد و صرفا کار انتظامی و قضایی در مورد انها اعمال کرد و یا با کار فرهنگی و اموزش فنی و حرفه ای و دادن وام به او کمک کرد تا با ترک کار بد و غیر قانونی خود به جاده اصلی زندگی سالم برگردند؟! ایا شعر پوریای ولی را فراموش کرده ایم که

"مردی نبود فتاده را پای زدن – گر دست فتاده ای بگیری مردی" بدون تردید نهادهای محترم فوق الذکر و سایر ادارات ذیربط در شیراز نهایت تلاش و مساعدت  و سعه صدر در موارد فوق داشته و دارند اما عمق محرومیت این شهرک و مشکلات ان انقدر زیاد است که بسیج کامل  و انقلابی و همه جانبه همگان را برای حل معضلات ان می طلبد.

----

وایا می دانید  چند هزار نفر از بچه های بدنیا امده و یا ساکن سعدی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند؟! ایا می دانید حقیر خود سه مهارت تخصصی روز دنیا (کامپیوتر -برنامه ریزی-صنعت جهانگردی) دارم و دهها نفر از دامادها و فرزندان و نوه ها و وابستگان سببی و نسبی مرحوم حاج علی قاسم شجاعی سعدی "ره" (پدر  خیر و صبور و خدا و اخرت بین حقیر سعید شجاعی سعدی) از کانادا گرفته تا دانشگاهها و شهرهای مختلف داخل یا مشغول تدریس در دانشگاه هستند و یا کسب تحصیل از کاردانی تا فوق دکترا! انهم بچه های که اکثر در همین شهرک بدنیا امده و بزرگ شده اند؟و ایا می دانید حقیر در اینترنت 400 مقاله تخصصی ضد جنگ و حمله احتمالی غرب و اسراییل زورگو و مستبد در بیست وبلاگ خود نوشته و بدو زبان فارسی و انگلیسی تقدیم خوانندگان

 

نموده ام تا جان و مال  و ناموس مردم و اقتدار و امنیت ملی و نظام  خدای ناکرده دچار خدشه نشود؟!. و ایا می دانید اولین بار در جهان در اا ابان 81 ویندوز ابیکس پی را با یک ابتکار بسیار ساده ولی موثر فارسی نمودم؟!. ایا می دانید تاکنون سه دعوت نامه گرین کارت اقامت در امریکا( که ارزوی بسیاری در دنیا است) از طریق اینترنت دریافت کردم  و به چند سمینار جهانی دعوت شده ام ولی تاکنون محلی به انها نگذاشته ام و زندگی در بین شما و خدمت به شما و نظام و میهن اسلامی را به رفاه و اسایش و پیشرفت  دنیای و ظاهری انجا ترجیح داده ام ؟! و ایا می دانید حقیر در طی سی سال نزدیک به 15 هزار نفر را اموزش زبان و کامپیوتر و غیره داده ام تا جوانان به علم و فن روز جهان مسلط شوند و برای خود شغل و جایگاه اجتماعی مناسب برپا کنند؟!.

---

ایا می دانید قصد از نوشتن این مطالب وجدانا و شرافتا  تعریف از خود نیست  و بنده حقیر اساسا در زندگی باوجودی که بلطف خدا و به پشتوانه ایمان و تربیت خانوادگی و صبر و تلاش خستگی ناپذیر به هر چه خواسته بودم بتدریج و چراغ خاموش!!! رسیده ام. اما خدا شاهد است که سر سوزنی در هیچ موردی ادعا یی نداشته و ندارم. بلکه می خواهم به انها که دچار مشکلات مالی شدید  و اجاره نشینی و فرزندان بیکار و ازدواج نکرده و شاید هم کمی اهل جاده خاکی  هستند بگویم از رحمت و کرم خدا ناامید نگردند ! و به ایشان عرض کنم عدالت  و سنت الهی  اجازه نمی دهد کسی که دزدی و کلاه برداری و رانت خواری نکرده و به بیت المال خیانت نکرده و رشوه و  زمینخواری نکرده و حق الناس بگردنش نیست و به ناموس مردم نظر نداشته و نان کسی را اجر نکرده و برای بیگناهی گناه و مشگل ناحق نتراشیده و با  ابروی مردم بازی نکرده و ریا و دروغ و دغلکاری  در دین خدا نکرده و به انچه خدا مرحمت فرموده قانع بوده است ! هیچگاه برای همیشه گرفتار و دست تنگ و زیر دست نمی ماند و دیر و یازود همه مشکلات او به فضل الهی حل خواهد شد . فقط باید صبر داشت و به جاده خاکی نزد و تلاش معاش حلال نموده و به ریسمان الهی چنگ زد و و تن به ذلت کسب ثروت حرام و الوده به اشک و اه و نفرین نابودکننده مردم نداد بس!.

----

و بلاخره ایا می دانید اینجانب(در کنار سایر کارها ی علمی کشوری و جهانی خود)  برای ادای دین به زادگاه و شما مردم شریف سعدی و بمنظور عمل به وصیت مرحوم پدرکه خواست هرچه از دست و توان علمی و تجربی حقیر  بر می اید برای خدمت به مردم و کشور و نظام و شهرک سعدی  دریغ نکنم طرح پیشنهادی توسعه شهرک سعدی را در پاییز 1384 تهیه نمودم و این طرح  در تاریخ 5 شنبه 28 اردیبهشت 1385 در شماره 7208 روزنامه خبر جنوب به چاپ رسید و همچنین طرح فوق طی نامه شماره 19484 مورخ 26 دی 1384 توسط استانداری فارس برای بررسی و اقدام لازم به شهرداری شیراز ارسال گردیده است ؟! و بنظر می رسد یکی از پایه های  اصلی تهیه طرح توسعه بعدی شهرک سعدی گردید که هم اکنون هرچند کند در حال اجرا است؟! .

---

و ایا می دانیدکلیه زمینهایی که زیر سیم فشار قوی و غیر ان در شهرک سعدی در مسیر خیابان قرار دارند بشرط دارا بودن مجوز اوقاف و مادر سند ثبتی اعیانی و یا غارسی ! املاک  شهرداری  منطقه سه قانونا مجبور است یا زمین معوض و یا پول ان را بر اساس کارشناسی رسمی به مالک قانونی ان بدهد و اگر از اینکار خدای ناکرده بدلیل کمبود اعتبارات و یا هر دلیل دیگر طفره رفت قانونا مالک می تواند  به دفتر شهردار محترم  منطقه و شهردار محترم شیراز و یا حراست و یا دفتر شکایات شهردار ی مرکزی شیراز  و یا به  سازمان بازرسی استان و نیز به دفتر شکایات و پیگیری  استانداری محترم و یابه دادگستری محترم  و یا شورای شهر و یادیوان عدالت اداری و یا سازمان بازرسی و یا اداره اطلاعات برای گرفتن حق قانونی خود مراجعه نماید .

----

و نیز ایا می دانید حقیر دو زمین مجوز دار و یک مغازه در شهرک سعدی دارم که حاصل تدریس کامپیوتر و زبان و سایر دروس  به حدود 15 هزار نفر هنرجو بوده و در حال حاضر بدلیل اجاره نشینی قصد فروش یکجا و یا موردی انها  را دارم و یا اگر کسی منزلی مناسب داشته باشد حاضرم در صورت تمایل با او  وارد معامله گردم.

----

و بلاخره  ایا می دانید ادرس وبلاگ اصلی بنده در اینترنت عبارت است از

Saadiman.blogsky.com

و شما هر 400 مقاله را می توانید یکجا در انجا مطالعه فرمایید و ادرس سایر وبلاگهای بنده را با سرچ نام و نام خانوادگی حقیردر اینترنت بدست اورید.

خدا یار و یاور همگان -سعید شجاعی سعدی-14 اسفند 1390

 

 

----------------------------
ایا غرب پیام روشن و قاطع انتخابات امروز  را خواهد گرفت؟!
جمعه 12 اسفند ماه سال 1390

ایا غرب و اسراییل و غیره پیام روشن و قاطع انتخابات امروز را خواهند گرفت؟!

===

دست مریزاد ! و هزاران افرین بر قدم و افکار و اینده بینی و وقت شناسی همه ما ایرانیان(اهم از دولتیان و غیران) که با نهایت احساس وظیفه ملی و شرعی بمنظور خنثی کردن جنگ روانی گستاخانه ونقشه های شوم و کثیف بیگانگان زورگو و متجاوز بدخواه! متحد و همدل (چه در مقام مسئول برگزار کننده انتخابات و چه در جایگاه کاندید و چه در مقام رای دادن ) در انتخابات حضور گسترده یافتیم و به بیگانگان بدخواه نشان دادیم که دولت و مردم ایران متحد و یکپارچه در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و منافع ملی و فرهنگ و تمدن چند هزارساله ایرانی و اسلامی و نظام خودهماهنگ و مصمم بوده و با حضور گسترده امروز خود نشان دادیم که بیگانگان نباید  
  دچاراشتباه محاسبه سیاسی و نظامی کودکانه گردند و اگر نمی خواهند دچار خفت و ننگ و خسارت و شکست و تلفات فاجعه بار گردند! دست از تهدید و تحریم و جنگ روانی بیهوده و زشت و نیزاز فکر حمله نظامی احتمالی به ایران بیرون بیایند و  قدرت همه جانبه و جایگاه انسانی و الهی ایران و ایرانی و نظام اسلامی را درک کنند و به جای دشمنی و کینه ورزی دست دوستی ملت و دولت ایران را بصورت واقعی و بدون حیله و کلک بفشارند که این برای صلح و ثبات و امنیت منطقه و جهان بسیار مفید و دست یافتنی تر است تا توهم شکست ایران و تجزیه ان مثلا در طی یک حمله سنگین و همه جانبه احتمالی و حتما غافلگیرانه ! ناتو و اسراییل و عوامل عرب و غیر عرب منطقه ای انها .

----

خواهش می کنم برای حفظ ابرو و جایگاه  و منافع خودتان هم که شده بفهمید ایران ! - عراق و افغانستان و لیبی و یوگسلاوی و غیره نیست که حمله کنید ! و بکشید و تجاوز کنید و حمام خون راه بیندازید و تجزیه کنید و استقلال و تمامیت ان را نابود و یا تضعیف کنید و اب هم از اب تکان نخورد! اگر خدای ناکرده دیوانه شوید و حمله کنید بدون تردید درگیری به منطقه محدود نخواهد شد و دیر یا زود کنترل اوضاع از دست همگان در خواهد رفت و نهایتا یک جنگ جهانی تمامی دنیا را به تخریب و اتش و دود و نابودی خواهد کشاند!. پس بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعای ایرانی و نیز یعنوان یک تحلیلگر اینترنتی رسانه و روابط بین الملل (خود خوانده!)ارزو می کنم پیام حضور بسیار گسترده و----

صلح طلبانه انتخابات امروز ایران را گرفته باشید و همکاری و رابطه سالم مبنی بر احترام متقابل و عدم دخالت در امور یکدیگر را در سر لوحه کار خود در رابطه با دولت و ملت بزرگ ایران قرار دهید و با جلب دوستی ایران و ایرانی و دولت بزرگ ان از منافع بسیار گسترده سیاسی و امنیتی و فرهنگی و اقتصادی ان در منطقه و جهان بهره مند گردید .همانگونه که ما نیز در چنین صورتی از مواهب گفته شده برخوردار خواهیم شد . پس به امید ان روز و حاکم شدن عقل و منطق بر کاخهای سفید و اروپایی و غیره و احیای جهانی پر از عشق و دوستی و صلح رفاه و پیشرفت همه جانبه!.
------
"درخت دوستی بنشان که کام دل ببار ارد--- نهال دشمنی برکن ! که رنج بیشمار ارد-سعدی".
--------
سعید شجاعی سعدی -شیراز- ساعت ده و نیم دوازدهم اسفند 1390
---------
نیم ساعت مانده به پایین رای گیری انهم بعد از 4 بار تمدید شدن ساعت پایان رای گیری!

/ 1 نظر / 6 بازدید
ایمان آرزه

سلام بزرگوار. از تارنمای زیباتون کوتاه،مختصر و مفید دیدن کردم. با سلیقه اید اما هنوزم میشه بهتر بشید. اگر وقت داشتید و سلیقتون گرفت خوشحال می شم به دست نوشته های این حقیر سری بزنید و نظر زیباتون رو ثبت کنید. ضمنا! یادتون نره! تو نظرسنجی هم حتما شرکت کنید. عزیز باشید. ***پیشاپیش عیدتون مبارک***