"قسم به قلم و انچه می نویسدoath to the pen..."

"قسم به قلم و انچه می نویسدoath to the  pen..."

---

اوضاع منطقه و جهان در ماههای اینده بسیار ناپایدار و خطرناک است!. کمترین اشتباه محاسبه و تحلیل نا درست شرایط  از سوی بازیگران منطقه ای و جهانی می تواند منطقه و جهان را تا مرز نابودی کامل پیش برد.این مقاله را تا اخر بدقت و با تفکر مخصوص شرایط ذکر شده مطاله فرمایید.از پیش از طولانی بودن این مقاله بسیار اساسی و مهم پوزش می طلبم. اما چه کنم که اقتضای شرایط سبب این روده درازی شده است! انشالله  کما فی سابق با حضور مردم بزرگ و اگاه و رهبری حکیم  و دولت خادم و ارتش و سپاه قدرتمند و هوشیار و موقعیت شناس همه این شرایط ناگوار به صلح و پیشرفت و امنیت و فرصت تبدیل خواهند شد.برای جنگ همیشه وقت است ! اما برای صلح و پیشرفت و دوستی و زندگی و انسانیت! همیشه خیلی زود دیر می شود.
---
سخنی کز جان براید--- لاجرم بر دل نشیند"
"قسم به قلم و انچه می نویسد..."
---
شما می توانید طبق رویه مرسوم بنده بعد از مقدمه انگلیسی مطلب بسیار مهم سیاسی و اخلاقی و تحلیلی روز  و سرنوشت ساز  بنده را مطالعه فرمایید.
---
oath to the  pen and what  it is writing...
the regional and the world situation is very dangerous and unstable, during the following months.any mistake from regional and the world players can simply destroy the earth and all its inhabitants by begining a regional and world war!. said shogaiee saadi,iran,shiraz, july 7,2012
---
 You can read some of your own comments from "shogaiee.blog.com" as one of my 20 weblogs with about 400 anti war and peaceful articles.thanks to you for all your comments and with a much hope of your trying in order to prevent a possible heavy and bloodshed attacking against i.r.i . without a doubt, any attack to iran, leading iran to show a so much more heavy and devastate responses against all mad aggressors. all poeple of the world , in my opinion, must saying( all together ) a big down with war and blooding! and saying a great peace on peace and
---
friendship between all people and nations of the world! and also long live to all human loving to each other! and also all of us must expressing a full damning to all warful and militant politicians in any part of the world that for their short or long political and economical interests and benefits, without any hesitancy, they always fully ! ready to begin a tragedic and dirty war ! even, with hundreds million casualties in the world! .the human life on the earth is very shortier than whom spending his/her life in the war and blooding.love each other befor dying arrives.
---
 however,do not forget, iran is iran! and you must not compare it with iraq  and afghanestan and libya and pakistan and also  former yugoslavia...if you attack on  iran without a doubt, you will get a very much heavy reply attacking in the region and also possibly in your main lands!.i deeply hope you do not make a terrible and tragedic mistake, and instead of attacking to iran making a good and normal and freindly relation with iran in all fields. its great( fine) for region and the world!. iran and iranians and the i.r.i  not only are not terrorist & saboteur but also are very logical and wise with a very great positive and constructive   background of 8000 years role in the world history. all iranians (including the leadership of i.r.i and govts members and also the poeple of iran) are very
---
peaceful and kind and  also, all  are against terrorist and severity .so,  if you are not agree with me for the  peace ! it means you intead to run the third world war and destroying the earth and all its inhabitants, too.so, all states of the world must do their best trying  to  prevent  the destructive war by reconciling iran and usa and their allies. for the first step, the re-openning iran and usa embassies in  each other capital is very urgent .its also very necessary for the world peace and development and stability  both sides passing the recent 5+1 talks right away and holding  the direct and bilaterial negotiations  between themselves,too. i deeply  think the most of the problems in the middle east ( and also in  the world) will be solved as the result of these debates.
---
 said shogaiee saadi,iran,shiraz,july 5,2012
---
عمر انسان بسیار کوتاه تر ان است که در جنگ و قدرت و ثروت طلبی و شهوت رانی افراطی و ادعا و ریا و خودخواهی سپری گردد!.بازنده و بدخت کسی است که همه چیزش و همه امانات و نعمات الهی و انسانیش را داده باشد تا اینها را جمع کند و تا بخود بیاید عمر سپری گشته و مرگ حسرت همه انها را بر دلش می گذارد .چنین فردی بسیار بدبخت و بازنده است هرچند او الکی خود را قهرمان و پیروز دنیا بداند!.
===
کسانی که در هفت سال گذشته مقالات و تحلیلهای سیاسی بنده سعید شجاعی سعدی را دنبال کرده اند بخوبی می دانند که حقیر علا وه بر دوری از  خودنمایی و جنجال و شهرت طلبی و منیت و هیاهو  همواره خود را در تحلیلها و طنزها و مطالب وبلاگهای سیاسی خود بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعا ی ایران اسلامی معرفی کرده و می کنم و خدا وکیلی واقعیت را گفته و با بیان این مطلب اصلا تعارف نمی کنم ! بلکه قلبا اعتقاد دارم اگر کسی برای خدا و مردم و حفظ امنیت و استقلال و تمامیت ارضی و نظام حاصل صدها هزار خون شهدای بر زمین ریخته و نیز حفظ صلح و امنیت منطقه و جهان و جلوگیری از جنگ منطقه ای و جهانی
---
 فاجعه بار احتمالی در حد وسع و امکانات و قانون و مصلحت بصورت خودخواسته و خود جوش کاری از دستش بر اید  و ان را انجام دهد باید برای انجام ان کیسه ندوزد و بر سر کسی منت نداشته باشد و طلب رانت و منافع مادی و اداری و یا سیاسی و غیره نداشته باشد و حتی اگر یک نفر هم از مسئولین و یا نهادی پیدا نشد که بگوید "دست شما درد نکند" از انها گله ای نداشته باشد که هیچ! بلکه  در نهایت نا باوری و تعجب ! اگر برخی بر سرت جهنم هم فرود اورند ! تا  بجای حمایت همه جانبه و تقدیر کارهایت! تو و هنر و استعداد و قلم زنی بی مزد ومواجبت را خرد و خاکشیر کنند. باز برای کسب رضای خدا و مردم و حفظ همه ارزشهای گفته شده بالا سر سوزنی خم به ابرو نیاورد.
---
 حتما می گویید توی این دوره زمانه طرف ! اصلا برای  کشور و نظام و مردم  کاری نکرده  و یا کارش بسیار ناچیز و کم اثر بوده اما موذیانه با  جوسازی و جعل سابقه و سند و مدرک  و ریا و سالوس و حقه بازی  و نیز با بکارگیری روشهایی که فقط از شیطان بر می اید ! کیلویی (و گاه تنی !) اسکناس و تراول و رانت و موقعیت اداری و سیاسی بجیب می زنند! حالا چطور ممکن است  چون منی بدون دریافت یک ریال و با تحمل اثرات پاپوش دوزی های گوناگون  و شرسازیهای فراوان و گرفتارکردنهای بی شمار  اندک حسودان و مغرضین و نادانان فاقد بینش  و اینده نگری سیاسی ! .
---
فقط به عشق خدا و مردم و میهن و انسانیت و خون شهدا دست به فعالیتی به این گستردگی و موثری زده و  می زنم ! پاسخ ان است که بنده ناقابل بازمانده نسل اولی  انهم از نوع به روز نشده در امور بخور- بخور و  خیانت و حرامخوری از کیسه بیت المال و مردم و نظام هستم!. حق باشماست در این زمینه ها من (با وجود دارا بودن سه مهارت مدرن تخصصی روز دنیا -برنامه ریزی اجتماعی -کامپیوتر- صنعت جهانگردی  و سالها تجربی عملی و اموزشی و مدیریتی )خیلی عقب مانده هستم! شما به بزرگی خودتان ببخشید!.
----
بگذریم !
---
بهرحال منظورم ان است که درحدود هفت سال گذشته حسب رویه و عرف شخصی و جاری خود علاوه بر مطالب بزبان فارسی همچنین در اکثر موارد مقدمه و یا خلاصه ای از طنز و مطلب و تحلیل خود را به انگلیسی در ابتدای مطلب وبلاگهای خود قرار داده و می دهم . این کار سبب شده است تا برخی خوانندگان انگلیسی زبان در سراسر جهان به خواندن این مطالب و تحلیلها گرایش پیدا کنند و از این راه در حد وسع و امکانات خود تا حدی از توطئه و دسیسه و جنگ روانی بیگانگان گستاخ و زورگو و متوهم
---
بخصوص برخی از عناصر جنگ طلب و زورگو در دول کنونی اسراییل و امریکا و انگلیس و غیره بر علیه دولت و ملت بزرگ ایران اسلامی کاسته شود . همانگونه که در کامنتهای زیر که فقط قسمتی از کل کامنتهای یک وبلاگ از بیست وبلاگ بنده می باشد خوانندگان دانشگاهی و یا غیر دانشگاهی با جایگاه  سیاسی و اجتماعی و درجات مختلف تحصیلی و مالی و حتی بزبانهای غیر انگلیسی  و فارسی اقدام به اعلام نظر و تشکر و غیره نموده و یا می نمایند .
---
انطور که ازمفاد  اکثریت  نظرات  ذیل بر می اید در حد امکانات کم نتیجه بسیار مثبت بوده است یعنی مقالات و خلاصه های انگلیسی انها توانسته است حقانیت مواضع ملت بزرگ و دولت مقاوم و رهبری فرزانه و صلح طلبی  و تمدن 8000 هزارساله ایران و ایرانی را در حد وسعش به اثبات برساند(حالا تصور کنید اگر امکانات صدا و سیما در اختیار بود نتیجه چه ها که نمی شد و خدا میداند چقدر از حجم و گستره جنگ روانی و هجمه رسانهای دشمنان کاسته می شد! با همه اینها نباید فراموش کرد که   احتمالا هستند کسانی که نه تنها عمدا چشم بر نتایج درخشان فعالیتهای امثال حقیر می بندند که کلا از نگارش مقالات در بیست وبلاگ و بخصوص این خلاصه های انگلیسی حقیر دلخوشی ندارند!).
---
 در اینجا فقط بمنظور شفاف سازی برای این افراد احتمالی و نشان دادن میزان اثر گذاری این فعالیتهای اینترنتی حدود 7 ساله بنده بر خوانندگان خارجی و اگاه کردن انها از سیاستها و زورگویها و جنگ طلبی  برخی مسئولین شان در دول غربی و اسراییل و برخی کشورهای عربی و غیر عربی حامی انها در منطقه و نیز برای عرض گزارش "مشت نمونه خروار" خدمت شما خواننده محترم و فهیم  اقدام به نشر برخی از نظرات خوانندگان خارجی در باره مقالات و طنزها و تحلیلهای سیاسی بنده در روابط بین الملل و بخصوص رابطه ایران با غرب و نحوه خنثی سازی هجمه تبلیغاتی و جنگ روانی اسراییل و غرب  انهم در تنها یک وبلاگ از جمع بیست وبلاگ حقیر می نمایم .آیا مدعیانی که نه خود بلدند و نه  از انها بر می اید چنین کنند و یا اگر بخواهند شاید هوش و دانش و همت  و دلسوزی و احساس وظیفه و تکلیف و شجاعت لازم را دارا نباشند تا چون حقیر بی ادعا  در حد وسع ناچیزش! به خنثی نمودن نسبی جنگ روانی دشمنان به انگلیسی و فارسی
---
  در اینترنت بپردازد  و یا شاید  همه توان و امکانات لازم را دارند اما چون ریالی سود و رانت مالی و خودنمایی در این کار نیست  و در عوض تا دلتان بخواهد حمالی و زحمت و  گرفتاری و پاپوش و دردسر وحشتناک همه جانبه در ان موجود است به این کار گرایش ندارند! اما از سوی دیگر  هم متاسفانه  ابدا نمی توانند تحمل کنند کسی چون من انهم بصورت  خودجوش و بدون دریافت حتی یک ریال مزد و یا تشکر خشک و خالی از نهاد و یا مسئولی! و بی انکه سرسوزنی منافع سیاسی و مالی و غیره داشته باشم ان کند که تاکنون به عشق صلح و برادری و امنیت و ارامش میهن و مردم و نظام و منطقه و جهان  انجام داده و اگر عمری باقی بود انشاالله در اینده نیز انجام خواهم داد با این نظرات  که نشان دهند اوج تاثیرات یک کار علمی و فرهنگی موثر ضد هجمه همه جانبه دشمن به اهمیت کار حقیر و احیانا حمایت از ان برخواهند خواست؟!.شخصا به این کار خوشبین نیستم ! بماند که برخی نیز بمن گفتند که ای اقا بمن و توچه که جنگ بشود یا نشود چرا سری را که درد نمی کند دستمال می بندی؟! چرا برای خودت مشکل و دشمن تراشی می کنی؟!.
---
 از این حرفهای که جان کلامش این است بگذارید جنگ شود تمام زیرساختها و شهرهای کشور عزیزمان و کشورههای منطقه و جهان خراب گردد! میلیونها  و شاید دهها میلیون نفر و حتی بیشتر  کشته شوند و دهها  و شاید صدهها میلیون نفر در منطقه و جهان  اواره گردند و میلیونها  و شاید دهها میلیون نفر غیر نظامی  در منطقه و جهان  مورد تجاوز و قتل عام کورکورانه و انتقامجویانه و یا تفریحانه سربازان بیرحم و مست دشمن دیوانه قرار گیرد(کاری که در افغانستان و عراق و لیبی و سوریه  و پاکستان و یوگسلاوی سابق  و یمن و بحرین  توسط اشغالگران عضو ناتو و اسراییل وعربستان و قطر! و غیره  یا انجام گرفته و یادر حال انجام است)بگذریم.بهرحال تا  زمانی که امکان فعالیت داشته باشم حتما به وظیفه انسانی و اخلاقی و دینی و ملی خودم ادامه خواهم داد مگر انکه ... در این راه هم  برای چون من ناقابل نه افرین و بارک الله و نه ازار و اذیت و کارشکنی و پاپوش های گوناگون این و ان اهمیتی دارد.ضمنا پر واضح است که
---
  از شر اندک ! خناسان و ریاکاران و خالی بندان پر مدعا ولی توخالی و بی هنر و حرامخوار و بی رحم وبی انصاف و دروغگو  ! فقط به خدا و خون شهدا پناه می برم و برای خودم و همگان حتی انها که هرچه ازدستشان بر امده تاکنون بر علیه حقیر اشکار و پنهان انجام داده اند تا قلم خود را بشکنم و از نگارش در اینترنت دست بردارم  از خدا وند قادر و متعال طلب هدایت و امرزش  و درک شرایط بسیار خطرناک و حساس منطقه و
جهان را مینمایم و امیدوارم اگراین عده اندک  دلشان برای مردم و نظام و کشور نمی سوزد دستکم برای حفظ جان و مال و رفاه هردم بیلی  ناحق و حرامی که  بدست اورده اند  هم که شده  دست از رفتارهای شیطانی و کثیف خود بردارند.شاید این افراد
---
  فکر می کنند در صورت بروز جنگ  بین ناتو و اسراییل و اعراب و غیر اعراب حامی انها بر علیه ما ! نه تنها اب از اب تکان نمی خورد که انها می توانند قدرت و  ثروت و شهرت و  کیف شهوترانی افراطی  خود را چند برابر کنند! اما صد حیف که بشدت غافلند که دفاع 8 ساله و شجاعانه و مردانه و ایثارگرانه ما در ان جنگی که صدام تکریتی بر علیه ما اغاز کرد با همه بزرگی و حماسه سازی و اهمیتش در مقابل جنگی که احتمالا و خدای ناکرده ممکن است بر علیه ما توسط اسراییل و ناتو و اعراب و غیر اعراب حامی غرب در منطقه شروع گردد بیشتر به جنگ با تیرکمان شباهت خواهد داشت.
---
چرا که در جنگ احتمالی پیش رو کمتر نیروی انسانی و بیشتر صنعت و تکنولوزی و فن اوریهای پیچیده نقش بازی خواهند کرد که صد البته به لطف خدا و همت مسئولین و رهبری فهیم و ملت بزرگ - ایران در این زمینه ها نیز همانگونه که رزمایش اخیر هوا و فضای قدرتمند و پیشرفته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کرد ابدا چیزی از انها کم ندارد و در هر جنگ احتمالی بالاترین تلفات و تخریب ممکن را به نیروهای متجاوز به منافع و استقلال و تمامیت ارضی سرزمین ایران اسلامی در دفاع مشروع و قانونی از خود به انها وارد خواهد ساخت. طبیعی است که خودمان هم در چنین جنگی(اگر خدای ناکرده بروز کند) دچار صدمات و تلفات خواهیم شد. بنده امیدوارم قدرتهای زورگو وگستاخ بفهمند( که بنظرم تا کنون فهمیده اند) که ایران نه عراق است و نه افغانستان و یا لیبی و سوریه  و لبنان و پاکستان بلکه فقط ایران! ایران است و اسراییل و امریکا و انگلیس و غیره باید بفهمند که در صورت حمله به ایران باید نه تنها پذیرای میلیونها نفر تلفات گردند که احتمالا باید پذیرای جنگ جهانی سوم هم باشند.
----
بهرحال بعد از این مقدمه طولانی  در اینجا توجه شما را به برخی از نظرات خوانندگان انگلیسی و غیر انگلیسی زبان فقط از یک وبلاگ بنده از بیست وبلاگ جلب می کنم . بنظر می رسد خوانندگان غیر انگلیسی زبان و غیر ایرانی هم از طریق ترجمه مقالات حقیر از طریق ترجمه گوگل و یا غیر گوگل به مطالب و تحلیلها و طنزهای سیاسی فارسی و انگلیسی بنده دست پیدا نموده و نظرات خود را به زبان اصلی خودشان(غیر زبان انگلیسی و فارسی ) بیان نموده اند. لابد فکر کرده اند یا بنده همه زبانهای دنیا را یکجا میدانم! و یا از طریق ترجمه گوگل و غیر ان نظرات انها را ترجمه نموده و می خوانم..
سعید شجاعی سعدی -شیراز
---
Clayton Overgaard
3scholars.com/pg/blog/owner/buycheapgold
Aumen@yahoo.com
173.234.122.53 Submitted on 2011/12/03 at 8:19 pm
Thanks a lot for putting this up, it was very handy and helped me a lot
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
Leon Shiels
supercaucus.com/pg/blog/owner/wishingtree
Wisely@yahoo.com
108.62.210.64 Submitted on 2011/11/29 at 9:15 pm
Thanks for the advice. Will put it to work. Tom
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
Interest Rate
burrobags.com/member/1826/
Dallen9325@gmail.com
108.62.161.197 Submitted on 2011/11/29 at 2:37 pm
What is your RSS feed URL? I’d like to add to my feedburner.
بحث دوازدهم
---
good item to high alch
scape-xp.com/runescape-high-alchemy.html
General87@list.ru
99.24.203.143 Submitted on 2011/11/29 at 7:07 am
runescape item generator runescape high level forum runescape clan forums gold4rs runescape tools runescape compare items runescape range leveling guide runescape ranged guide high alchemy calculator rs highscores tracker runescape range training guide runescape gold runescape tools runescape ranged armor coordinate map of the world runescape maps runescape magic potion max hit ranged runescape highscores list best high alch item runescape calculator runescape multi combat areas runescape multi combat areas buying runescape items runescape
بحث یک
---
high alch calc
scape-xp.com/runescape-high-alchemy.html
general2000@hotbox.ru
99.24.203.143 Submitted on 2011/11/29 at 6:45 am
runescape item id runescape melee gear runescape ancient magic runescape wiki runescape crafting calculator best runescape melee armour runescape quest guide alch runescape cheap runescape items runescape cursors runescape runecrafting runescape alchemy calculator selling runescape items buy runescape items play now runescape runescape experiments runescape defence calculator runescape runecrafting runescape magic guild clan chat runescape runescape forum avatar runescape magic cape zybez forum runscape runescape alchemy calculator runescape item generator runescape calculators runescape calculators buying runescape gold runescape item generator 2010 runescape alching coordinate map of the world sals runescape runescape high alchemy items runescape highscores list runescape range pure guide buying runescape items cheap rs items rs max hit calc ranged max hit calculator runescape tips
---
Chuck Crowder
soniacavallaro.austinbouchard.com/2011/11/04/prin...
Horde862@gmail.com
78.154.146.160 Submitted on 2011/11/25 at 8:50 pm
I like what you guys tend to be up too. Such clever work and coverage! Keep up the very good works guys I’ve you guys to our blogroll.
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
Reginia
newarticlewriting.com/business/a-couple-recommend...
14Maniace@hotmail.com
190.145.42.82 Submitted on 2011/11/24 at 12:16 pm
Hey there, I’ve recently been getting into this site and I really am enjoying it, so I put it to my links page here – http://gethimbackforeverinfo.com/links/. I hope it’s cool since our sites aren’t really about the same thing…take care.
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
runescape forum signatures
forums.scape-xp.com/
geniazagorulko44@hotmail.com
99.135.196.80 Submitted on 2011/11/24 at 12:08 pm
runescape magic runescape range weapons gold4rs runescape alch runescape gold and items runescape shooting star clan chat runescape experience chart runescape cheats
بحث دوم
---
Bully Xtreme review
build-muscle-guide.com/bully-xtreme.html
Benulis104@aol.com
108.62.161.92 Submitted on 2011/11/22 at 12:03 am
Some of the ideas presented in this article will help me in writing my school report. I hope you don’t mind if I do this.
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
Bodylastics resistance bands reviews
build-muscle-guide.com/bodylastics-resistance-ban...
Hudman312@aol.com
108.62.160.86 Submitted on 2011/11/21 at 1:15 am
You present some interesting ideas in this article. I hope you don’t mind if I quote certain paragraphs in my school paper?
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
Sammie
nourl.me/8O?721
Newsted21230@yahoo.com
108.62.68.179 Submitted on 2011/11/13 at 8:33 pm
Hello, it was troublesome to get a hold of your website in Google. I was looking deep in the search results past page twelve i believe. Googles search results are changing quite a bit the past few days as a consequence of the new Panda update they deployed close to the 16th of last month. You may have noted it in a shift of your visitor amount coming from Google search results. I think that your blog can be much more enhanced to rank much higher in search engines than it is presently – On http://seotoolbox.tk/ you can input your details and you’ll get more details on this. If you want to know more about this whole Google Panda thing you can google for Matt Cutts. he is the Specialist at Google responsible for optimizing search results. He also has a blog with some insider information. Certainly an interesting read.
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
mlm network marketing company
topgoldforum.com/forum/10-referral-mlm-network-ma...
Outler15706@aol.com
188.26.205.74 Submitted on 2011/11/12 at 12:01 am
magnificent issues altogether, you just won a new reader. What could you suggest in regards to your submit that you simply made a few days in the past? Any positive?
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
download singles free
videojug.com/user/sammiehooper513
Bielat5012@aol.com
173.234.182.232 Submitted on 2011/11/11 at 1:30 am
Wow!, this was a top quality post. In theory I’d like to write like this too – taking time and real effort to make a good article… but what can I say… I procrastinate a lot and never seem to achieve anything
the three important articles for avoiding war between iran and …
---
travel insurance comparison
artfed.org/it-is-possible-to-finest-travel-insura...
ccalanca@epson.com.br
109.230.245.28 Submitted on 2011/10/30 at 6:40 pm
Hey, I want to ask you something. Is this a wordpress webpage? We are considering changing our webpage from Blogger to wordpress, do you think this can be possible? In addition did you produce this unique theme by yourself some how? Thanks a lot for your help!
NOTICE TO PRESIDENT BUSH GOVERNMENT پیشنهاد عملی حل مشکلات ایران اسلامی با امریکا
---
nzqcpz
swqwxahjeshs.com/
wefbnh@tescny.com
212.92.247.84 Submitted on 2011/10/27 at 3:49 pm
x4CrBX tedhovkyqeqw, [url=http://zsasnxztameq.com/]zsasnxztameq[/url], [link=http://fdwsmmvfblde.com/]fdwsmmvfblde[/link], http://omixnxxrjpfl.com/
بحث پنجم
---
machine a sous
machineasouscasino.info
Seiwell566@hotmail.com
62.82.105.169 Submitted on 2011/10/19 at 2:38 am
Nice blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying unsucessufly. Appreciate it!
بحث چهارم
---
moje gry
xn--baza-artykuw-bib91i.ilawa.pl/gry-auta/
5738Quarles@gmail.com
173.234.247.209 Submitted on 2011/09/26 at 8:34 pm
What charming question db
مختصری در باره نویسنده
---
gry dla dzieci
hretol.cba.pl/index.php/jim-jam-gry-dla-dzieci/
7260Truiolo@gmail.com
173.208.86.142 Submitted on 2011/09/26 at 5:45 pm
Congratulations
Quick EditEditNot SpamDelete Permanently NOTICE TO PRESIDENT BUSH GOVERNMENT پیشنهاد عملی حل مشکلات ایران اسلامی با امریکا
---
gry dla ma³ych dzieci
carta.statuspolska.pl/?p=7954
2582Hosse@gmail.com
108.62.49.216 Submitted on 2011/09/26 at 5:34 pm
tacticalsynopsis dj associate
---
driver detective
drivers-detectives.com/
JohnSmith888@gmail.com
74.52.151.66 Submitted on 2009/04/09 at 5:39 pm
A word vomit explosion!!! I’m glad to hear about that
A MESSAGE TO EGYPT TODAY MEETING ABOUT THE GAZA
---
driver detective
drivers-detectives.com/
JohnSmith888@gmail.com
74.52.151.66 Submitted on 2009/04/09 at 5:39 pm
i like your space
A MESSAGE TO EGYPT TODAY MEETING ABOUT THE GAZA
---
notebook driver
notebooksdriver.com/
piromanorecords@hotmail.com
74.52.151.66 Submitted on 2009/04/09 at 5:38 pm
Good job! …You did it!
BARACK OBAMA AND THE FUTURE OF GLOBLE
---
notebook driver
notebooksdriver.com/
piromanorecords@hotmail.com
74.52.151.66 Submitted on 2009/04/09 at 5:38 pm
There is no such thing as failing at blogging.
BARACK OBAMA AND THE FUTURE OF GLOBLE
---
driversdownloadfree
driversdownloadsfree.com/
johnyl66@

/ 0 نظر / 17 بازدید