طنز خواب ملاقات بنده سعید شجاعی سعدی با پرزیدنت پوتین و پرزیدنت مدودف در کاخ

طنز خواب ملاقات  بنده سعید شجاعی سعدی با پرزیدنت  پوتین و پرزیدنت  مدودف در کاخ کرملین!
meetting of president medvedov and pm putin in derama!
اقا !  تا امدم بفهمم کجاهستم ناگهان خودم را در کاخ کرملین یافتم که خانمی راهنما مرا بسمت سالنی بزرگ و پر جلال  و شکوه راهنمایی میکرد ! جلوی درب  چند نفر با هم مشغول زیر اب زنی همکارانشان بودند  (راستی یادم رفت بگم با وجودی که یک کلمه روسی نمی دانستم اما براحتی در خواب روسی را می فهمیدم!) مرا که دیدند به استقبال امدند و خانمی شیک پوش تر از خانم قبلی  ! و بقول جوانا "اند  قشنگی"! امد جلو و دست دراز کرد تا دست دهد ! اما منو میگی تو خواب هم حواسم جمع بود !  گفتم ممکن است " برو بچ" اهل منکرات  خودمان این کار را از مصادیق گمراهی بحساب اورند و اهل فسخ و فجور بخوانندم !  لذا عذر خواستم و بنده خدا نگاهی به سرتا پا یم کرد و سری تکان داد و جلو افتاد و خواست که دنبالش بروم . بعد از گذر از دالان پرزرق و برق دوران "پروتوریا گرایی شوروی سابق کمونیستی"! به تالار دایدارهای رسمی رسیدیم و پرزیدنت  سابق (و نخست وزیر کنونی) پوتین و پرزیدنت مدودف به استقبال امدند و همه دور میز بیضی شکلی نشستیم و گفتگو به شرح زیر انجام شد
------------------------
پوتین  : خیلی خوش امدید.
-------
مدودف : خوش امدید.
-------
 بنده : بسیار ممنونم ولی میشسه بفرمایید بنده اینجا چه می کنم ؟!
-------
پوتین: از انجا کا ما برای منافع روسیه بسیار کوشا هستیم لذا چون شما در خواب به دیدار مقامات امریکایی رفته بودید! و ما با انها رقابت همه جانبه داریم لذا شما را با تکنولوژی روسی در خواب به اینجا احضار کردیم و در پایان دو ساعت گفتگوی اینجای ما با شما شما در منزل خود بیدار خواهید شد! فهمیدید؟.
-------
بنده : بله کاملا!
-------
مدودف: خوب اقای شجاعی مثل اینکه شما  خیلی از  سیاستهای ما در قبال ایران گله مندید بگید چرا؟
-------
بنده: شما متاسفانه گذشته از تحمیل جابرانه دو عهد نامه ننگین "ترکمن چای" و "گلستان" که دهها استان کشور بزرگ و باستانی ما را از وطن جدا ساختید ! متاسفانه با وجودی که ایران همه جوره صادقانه و دوستانه با شما رفتار نموده است اما متاسفانه شما هر نوبت که امریکا و غرب خواستند بر علیه ما قعطنامه  تحریم و تهدید صادر کنند ! شما اول ادای مخالفان را در اوردید و بعد پنهانی بر سر فروش حق رای و وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل معامله کرده و  می کنید و براحتی اب خوردن دوست و همسایه خود را فروخته و  می فروشید و همچنین به عهد و قرار دادهای فروش موشک اس 300 و اتمام نیروگاه اتمی بوشهر عمل نمی کنید و حدود ده سال است که اتمام ان را به عقب انداخته اید و درامد ناشی از نادوستی ها را از امریکا و غرب دریافت نموده  و می نمایید! و در حل و فصل عادلانه ابها و منابع دریای خزر همکاری و صداقت لازم را ندارید!. و من متاسفانه شکی ندارم که اگر خدای ناکرده اسراییل و یا غرب و امریکا با همکاری مستقیم کشورهای عربی و غیر عربی منطقه بخواهند به ایران ما  حمله نظامی کنند(؟!!!) شما بدون تردید به دلایل زیر در حمله انها شرکت فعال خواهید داشت!.
-------
پوتین : میشه دلایل خود را بیان کنید؟!
-------
بنده : بله البته ! اولین دلیل - وصیت "پتر کبیر" برای رسیدن مرزهای جنوبی روسیه به ابهای خلیج فارس برای دست رسی به منابع ابی و نفتی و زیر زمینی موجود در سواحل و زیر  ابهای منطقه  است و دومین دلیل کسب تکنولوژی مدرن غربی برای بازسازی صنایع خودتان است در کنار کسب ثروت و درامد سرشار و نیز سرمایه گذاریهای هنگفت جدید غربی و سومین دلیل  ان است که اگر غرب و اسراییل  و حکام وابسته عربی انها  به ایران حمله کنند در این اتفاق احتمالی 4  مورد زیر منافع همه جانبه شما را تامین می کنند!
====
1- در صورت چنین کاری  نهایتا بخش عمده ای از توان نظامی و جمعیتی ایران و اسراییل و غرب و اعراب  از بین خواهد رفت ! لذا ارتش  و امکانات و جمعیت شما دست نخورده باقی می ماند و براحتی روسیه و یا  با همکاری چین و هند بر انها مسلط خواهید شد!.
====
2- در صورت چنین کاری بدلیل نابودی چاههای نفت  منطقه  خلیج فارس و خاورمیانه و افزایش قیمت نفت به حدود بشکه ای هزار دلار چاههای نفت و گاز شما ثروت هنگفت بیشتری را نصیب شما خواهد کرد!.
====
3-در صورت چنین کاری جغرافیای سیاسی و اقتصادی منطقه  حتما دگرگون خواهد و شما با توجه به سیاست گفته شده فوق اگر موفق شوید ایران و امریکا  و غرب و یا ایران و اسراییل را به جنگ با یگدیگر بکشانید در این صورت  ممکن است نهایتا  وسعت روسیه بشدت افزایش یابد! که در این صورت وصیت پتر کبیر شما هم عملی خواهد شد!.
====
4- در صورت چنین کاری  شما قطعا با امکانات کسب کرده به جان هند و چین افتاده و انها را نیز بجان هم انداخته و نهایتا تنها ار قدرت جهان خواهید شد و جهان بدلیل رفتار احمقانه کنونی دولت تندرو اسراییل و نئو کانهای جنگ طلب در حزب جمهوریخواه امریکا و لابی طرفدار اسراییل در امریکا و نیز بدلیل نا دانی سیاستمدران عرب در عربستان و امارات و کویت و غیره  تسلیم شما خواهند شد و جهان می ماند و شما !
====
مدودف : و راه جلوگیری از این اتفاق کدام است؟!
-------
بنده:  شخصا فکر نمی کنم منظور شما از این سئوال ان باشد که چنین اتفاقی نیفتد ! بلکه شما می خواهید بدانید ایا دستتان رو شده است یا نه؟! اما برای روشن شدن شما عرض می کنم تنها راه جلوگیری از چنین اتفاق فاجعه باری کنار گذاشتن رویه جنگ طلبانه و قلدرمابانه کنونی غرب و اسراییل بر علیه ایران است و باز شدن باب گفتگو و رفع تحریمها و گشایش سفارتخانه های ایران و امریکا در پایتختهای دیگری است و رعایت ادب و احترام و منافع جمعی است و بس!.
-------
پوتین : در چنین صورتی نقش و منافع روسیه چی می شود؟!
-------
بنده : در چنین صورتی ایران بنظر من یک رابطه متوازن با هر دو طرف روسیه و غرب برقرار خواهد ساخت و بدلیل همسایه بودن روسیه   با ما ایران ترجیح خواهد داد تا بهترین روابط ممکن اقتصادی و سیاسی و امنیتی را با روسیه برقرار  نماید!.
این راه تحقیقا بنفع  منافع و  صلح و امنیت و استقلال همه است !.
-------
مدودف: خوب اقای شجاعی از انجا که  قبل از رفتن شما از اینجا و بیدار شدنتان در منزلتان!  من بازدن روی این دکمه (اشاره کرد به دکمه  "اینتر"  لب تاب ) شما ذهن و حافظه اتان پاک خواهد شد ! لذا به تو می گویم افرین! خوب مسایل را تحلیل کردی ! نقشه همین است! و هیچ کس و هیچ چیزی هم نمی تواند جلو عملی شدن ان را بگیرد چرا که انقدر ماهرانه با همکاری چین و (در پشت صحنه کمی هم همکاری هند) میان ایران و غرب و اعراب و اسراییل را شکر اب کرد ه ایم! که نه تلاش شما تحلیلگران و طنز نویسان سیاسی و نه هیچ کس دیگر عملا نمی تواند مانع بروز جنگ شود !  اقای شجاعی هیچ فکر کردی که حتی حمله غرب به افغانستان و عراق و اشغال انها و حملات اسراییل به لبنان و حماس و حتی حمله اخیر به لیبی و اشغال بحرین توسط عربستان و امارات با نقشه و توری که ما برای اعراب و اسراییل و غرب پهن کردیم صورت گرفته است تا به اهدافی که شما بدرست از انها یاد کردید برسیم!.
-------
پوتین: رو به مدودف : این رو هم بگو که من تو برای فریب غربیان و جهانیان  با هم جنگ "زرگری" راه انداخته ایم و چنین وانمود می کنیم که با هم بر سر مسایل داخلی روسیه و جهان مشکل و اختلاف داریم ! و ان احمقها هم باورشان شده است که ما با هم مخالفیم!!! می بینی اقای شجاعی این همه هوش و سیاست ما را ! انوقت به انگلیسی ها شما می گویید روباه مکار! و کشور مروج "سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن"!.از هوش و استعداد و توان ما کیف می کنی!. بقول شاعر شما "تا احمق در جهان است مفلس در نمی ماند"!.
-------
مدودف : اقای شجاعی حالا وقت بیدارشدن شما است .فقط بگذار "اینتر" را بزنم تا حافظه ات پاک شود! .
-------
که اقا تا امد اینتر را بزند کلید گیر کرد و من هم به چشم بهم زدنی  بدون انکه حافظه ام پاک شده باشد در منزل خود بیدار شدم و اکنون هم داستان را برایتان نوشتم . حالا هم ما و هم اسراییل و هم اعراب و هم امریکا و غرب هم از سیاست هوشمندانه کاخ کرملین  روشن! روشن شدیم! خوب حالا باید دید  انها روییه گذشته را ادامه می هند یا با تغییر سیاست صلح و امنیت و منافع جمعی همه کشورها را تامین و تعمیق خواهند بخشید !.  

  

/ 1 نظر / 12 بازدید
aliyeh

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .