یک پیشنهاد خوب به دول همسایگان عربی!

خبر این بود در یکی از شهرهای تونس جوانی بیکار و ناامید خود را در مقابل چشمان بهت زده همشهری های خود  در اعتراض به استبداد و تبعیض و ستم دولت مردان خود به اتش می کشد و همین مسئله سبب بروز عتراضات گسترده مردمی در ان شهر و کمی بعد از ان به سراسر تونس کشیده می شود و نهایتا در کمتر از یکماه حکومت استبدادی و فاسد ان کشور به رهبری زین العابدین بن علی سقوط می کند و او به همراه خانواده خود سوار بر هواپیما راهی (پناهگاه امن حامیان خود ) می شود اما دریغ از هر نوع پذیرش و استقبالی

! چرا که هواپیمای بن علی به هر کشوری که می رفت دست رد به سینه اش زدند و به او اجازه فرود ندادند و او متحیر و  و هراسان رو به سوی شاه فهد نمود  و جناب فهد هم که پایش تا لب گور چند قدمی (بدلیل بیماری شدیدو کهولت سن) فاصله ندارد دلش سوخت و نگران از اینده خود و خانواده سلطنطی که نکند مثلا مردم عربستان نیز از حوادث تونس کپی برداری کنند و دمار از روزگار انها در بیاورند ! به هواپیمای بن علی اجازه فرود داد اما و اما کار به اینجا ختم نشد چرا که خبررسید داماد بن علی را با هزار و پانصد کیلو طلای ناب دستگیر کردند و نزدیک بود دیکتاتور سکته بکند ! چرا که بخشی از حاصل یک عمر چپاول دارو ندار مردم تونس را که در دوران حکومتش بالا کشیده بود حالا از دستش در امده بود و اصطلاحا باد اورده را باد برده بود .

--------------


ماجرای سقوط بن علی ترس و نگرانی را از دو جهت بین سران مستبد کشورهای عربی  رواج داده است
1- انها نگرانند تا تاریخ مصرفشان تمام شود حامیان انها در غرب فورا انها را نفله و قربانی نموده و  به مسلخ بفرستند.


2- دلشان خوش بود که برای  روز مبادا میلیاردها  ثروت ملی مردم خود را چپاول نموده اند تا بعد از در بدر در شدن این ثروت را برای ادامه زندگی اشرافی خود بکارگیرند و حالا می بینند این ثروت را هم بعد از سقوط وفرارشان  مصادره می کنند!و هراسان و نگران به اینده خود فکر می کنند.


----------------


حالا من بعنوان یک شهروند ساده و یک تحلیلگر مسایل سیاست خارجی به انها که هنوز در این کشورها در راس کارند پیشنهاد می کنم به اعمال خود و حامیان خود بیشتر بیاندیشند و تا فرصت دارند جبران مافات نمایند و بویژه از خنجر زدن از پشت و توطئه بر علیه همسایگان و دوستان واقعی مردم خود مثلا در مورد ایران دست بردارند و به عبرت از حوادث تونس دست دوستی و همکاری با ایران قدرتمند و سر فراز و مسلمان دراز کنند که در این صورت حامیان و دوستان صادق و استوار و قابل اعتمادی را پشت سر خود خواهند داشت. کافی است به حجم و تعداد و تنوع  و استراتژیک بودن پیشرفتها و دست اوردهای  تکنولوژیکی چند سال اخیر مردم ایران با هفت هزار سال سابقه تمدن و فرهنگ افرینی در سطح دنیا  عمیق و دقیق بنگرید. خوب بیاندیشید کار درست ان نیست که براساس اسناد ویکی لیکس از امریکا و اسراییل بخواهید فورا به ایران حمله کنند(!؟) چرا که بر فرض محال اگر هم غرب و اسراییل  دست به یک اشتباه نابودگر و فاجعه بار بزنند و مثلا به ایران حمله کنند !


بنظر می رسد همه کشورهای منطقه اولین قربانیان چنین تهاجمی خواهند بود ( هر چند بنده شخصا اعتقاد دارم دیر یا زود اشکار یا پنهان بلاخره ایران و غرب مشکلات خود را حل و فصل خواهند نمود. دلیلش هم خیلی ساده است در سی سالی که ایران و غرب باهم مشکل داشته اند ایران بسرعت و بشدت به سمت توسعه و پیشرفت همه جانبه رفته است و غرب در مشکلات سیاسی و نظامی ناشی از لشکرکشی هایش گرفتار ! حالا ایران برای نوسازی صنایع و تبدیل شدن به کشور اول پیشرفته و  مدرن منطقه نیاز به تکنولوژی غرب دارد و غرب هم برای کسب و حفظ  منافع بیشتر  و اعاده ابرو بدنبال استفاده از نفوذ سیاسی و معنوی ایران برای حل و فصل نهایی مسایل افغانستان و عراق و مشکل اعراب و اسراییل پس!)بنظر می رسد کار درست ان باشد که اجلاسی مشترک بین همه سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با مسئولین ایران بزرگ در تهران  و بعد هم در پایتختهای عربی همسایه برگزار گردد و ضمن ایجاد یک اتحادیه بزرگ اقتصادی و سیاسی واقعی


همچنین امنیت مشترک جمعی بر خلیج فارس اعمال گردد در این صورت هیچ نیازی به حضور نظامی کشورهای غربی در خلیج فارس نخواهد بود. و قطعا ایران اسلامی همه تلاش و همت خود را بکار خواهد گرفت تا کشورهای همسایه و دوست و مسلمان را در پیشرفت و توسعه و رشد همه جانبه یاری رساند!. به این پیشنهاد فکر کنید ! فکر نکنم ضرر کنید! هرچند بقول شاعر "من انچه که شرط بلاغ است با تو می گویم-------- تو خواه از سخنان من پند گیر و خواه ملال!".

-----------


به امید دوستی و همکاری همه ملل  جهان و بویژه دوستی و همکاری کشورهای منطقه خاورمیانه و بخصوص کشورهای خلیج فارس.

/ 0 نظر / 8 بازدید