اینده روابط ایران و غرب و روسیه و چین و هند و غیر ه با توجه به تحولات اخیر ...

  Iran & bahrain and  the west and my  suggestion for peace and solving of   problems between
all...

اینده روابط  ایران و  غرب و روسیه و چین و هند و غیر ه با توجه به تحولات اخیر کشورهای عربی منطقه خاورمیانه و شاخ افریقا و پیشنهادات بنده سعید شجاعی سعدی برای حل و فصل مسئله بحرین و موضوع اختلافات ایران و غرب! در همین اغازین روزهای سال 1390 خورشیدی .
نوروزتان همیشه شاد و پیروز باد!.

------------------
 این تحلیل مهم را بدقت بخوانید  و اگر دوست داشتید خواندن ان و دیگر مقالات و طنز و تحلیلهای بنده را در وبلاگهای زیر به دیگران هم پیشنهاد و توصیه نمایید.
saadiman.blogsky.com--shogaiee.persianblog.ir--saadiman1.mihanblog.com
saadiman3.blogfa.com--shogaiee1.blogspot.com
-----------------
یاداوری و پیشگفتار - این تحلیل نیز بسان همه مقالات چند سال اخیر بنده نظر شخصی ولی تخصصی بنده (با سه مهارت تخصصی برنامه ریزی و صنعت جهانگردی و نیز کامپیوتر) است . که یا درستند و یا نادرست اگر درستند گوارای وجود و اگر نادرست بنویسید تا ارشاد گردم.
----------------------------------------------  

به خانواده پادشاهی بحرین بعنوان یک وبلاگنویس و  شهروند ساده و بی ادعای ایرانی و  نیز بعنوان یک تحلیلگر مسایل  مربوط به روابط خارجی پیشنهاد می کنم برای نجات خود هم که شده دست از بازیهای سیاسی بی نتیجه و خطرناک جاری  بردارند و بجای پناه بردن به عربستان و دیگر کشورهای عربی خلیج فارس ( که  متاسفانه خود بدلیل بی تدبیری سیاسی و وابستگی و تحلیل و محاسبه و درک نادرست از پدیده "دوست و دشمن"  دچار بحرانهای اساسی هستند) و نیز بجای رفتن به پاکستان و ترکیه و غیره بمنظور  تطمیع و تحریک احتمالی انها بر علیه انچه را که خاندان پادشاهی بحرین دخالت ایران در امور داخلی  خود می خوانند! و همچنین بجای فرافکنی و اظهارات تهدید امیز وزیر امور خارجه بحرین در مصاحبه با "اشپیگل" ( انطور که امروز 8 فرودین 89 توسط خبرگزاری انتخاب گزارش شده است)در مورد مقابله !!! با جمهوری اسلامی ایران( که احتمالا به پشتوانه  ناوها و پایگاههای امریکا در بحرین  و نیز دیگر پایگاههای امریکایی و فرانسوی و انگلیسی و  ناتو در منطقه خلیج فارس  و عراق و افغانستان  و غیره صورت گرفته است ! ) منطقی فکر کنند و با  درک شرایط و واقعیت های منطقه  ضمن پرهیز از اشتباه محاسبه سیاسی و نظامی بسیار خطرناک و نابود کننده و  شونده ! صدای اکثریت مردم خود را شنیده و با احترام به خواست انها  تهران را امین و میانجی خود و ان اکثریت قاطع مردم بحرین بداند و در چنین صورتی شاید یک راه حل میانه ای پیدا شود که بمانند انگلیس یک نظام پادشاهی مشروطه و تشریفاتی در بحرین ادامه حیات بدهد و قدرت بدست منتخبین مردم  بحرین که در یک روند انتخابات ازاد و واقعی و با نظارت بین المللی انجام بگیرد برسد در غیر این صورت بنظر میرسد بر اثر کشتار مردم بحرین توسط نیروههای نظامی عربستان و امارات و پادشاهی بحرین دیر یا زود اتشی در منطقه روشن خواهد شد که همه در شعله های ان دچار سوختگی نوع اول تا چهارم خواهند شد!!! و  شخصا  برای درک نادرست دولتمندان عربستانی و دیگر دول عضو شورای خلیج فارس  از موازنه قدرت منطقه ای  و اشتباه محاسبه احتمالا فاجعه بار انها از توان و قدرت مانور سیاسی و نظامی ایران بسیار متاسفم. دوست واقعی دول و مردم منطقه و بخصوص ملل ساکن در کشورهای عربی منطقه خلیج فارس ایران است و بس! . زیاد هم بنظر می رسد نباید روی دشمنی امریکا با ایران اسلامی حساب کنید تا مثلا این دو را بجان یکدیگر انداخته و کیفش را ببرید!!!؟  چرا که هر لحظه ممکن است این دو دولت بزرگ و قدرتمند (ایران و امریکا) بنا به مصلحت و منافع ملی  و منطقه ای و جهانی خود دست از اختلاف و جنگ روانی و رسانه ای با یگدیگر بردارند(غیر ممکن هیچوقت غیرممکن نیست!) در چنین صورتی امریکا و غرب روابط همه جانبه و  دوستی با ایران را که برای انها بدلیل منافع  و امنیت ملی اشان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است را به ادامه دوستی و حمایت از دول متزلزل عربی چون دول شما  ترجیح خواهند داد دلیل ان هم خیلی ساده است چرا که برای کنترل نفوذ روسیه و چین و هند و غیره نیاز به دوستی مطمئن دارد که همه جوره بتواند برروی ان حساب کند!!! .
در واقع بنظر میرسد حتی روسیه و چین و هند هم که تا کنون از اختلافات ایران و  امریکا بنفع خود بهره برداری فراوان سیاسی و نظامی و اقتصادی می کردند !  کم کم در حال تغیر روییه پیشین خودهستند و تلاش می کنند ضمن جلوگیری از حل و فصل اختلافات بین ایران و غرب و بخصوص ایران و امریکا خود را دوست و همکار واقعی ایران نشان دهند و از ان سو هم امریکا و غرب سخت تلاش می کنند تا راههای ممکن حل و فصل اختلافات خود با ایران اسلامی را یافته و یکبار برای همیشه اختلافات را کنار گذاشته و یک روابط سالم نو را با ایران برقرار نموده و دیگر برای تصویب قعطنامه در شورای امنیت مجبور نباشند به چین و روسیه و غیره  باج مالی و سیاسی و امنیتی بدهند!!! شواهد گواهی می دهند که  دولت امریکا و حتی گروه جنگ طلب و افراطی نئو کانهای حزب جمهوری خواه امریکا از دادن باج به چین و روسیه و غیره خسته شده اند می خواهند همه چیز را با ایران مستقیما حل و فصل نمایند. شخصا بنظرم می رسد سفر اینده رییس جمهور  احمدی نژاد و تیم همراهش به نیویورک امسال  بسیار خبرساز خواهد بود (البته این پیش بینی سیاسی  شخصی بنده است که می تواند درست و یا نادرست از اب در اید!).   بخشی ازعلاقه دول غربی و هند و روسیه و چین و غیره برای رابطه با ایران عبارت است :
----------
1- پیشرفتهای چند سال اخیر علمی و صنعتی و نظامی ایران.
2- سابقه چند هزار ساله تمدن و فرهنگ  غنی و انسانی و الهی ایران.
3- با سوادبودن بالای 85 درصد جمعیت ایران و تحصیلات عالی بخش عمده ای از ان و  نیز جوان بودن بالای 50 درصد جمعیت.
4- موقعیت فوق استراتژیک و ژئو پلتیکی ( جغرافیایی و سیاسی) ایران.
----------
توجه به پیامهای نوروزی روسای جمهور امریکا و غیره و نیز برخی مقامات دیگر انها نظیر وزیرخارجه امریکا و غیره و برگزاری جشن جهانی نوروز به ابتکار رییس جمهور خلاق  ایران دکتر احمدی نژاد با حضور سران کشورها و مقامات بلند پایه انها و  نیز تحولات اخیر کشورهای عربی منطقه شاخ افریقا و خاور میانه همه گواه ان است که نقش و جایگاه ایران در منطقه و جهان  بسرعت در حال دگرگونی است. بنطر می رسد همه مقامات و جناح های داخلی نیز در ایران به اهمیت این روند اگاهی و اشراف کامل داشته و دارند. و حاکمان کشورهای چون بحرین و عربستان و غیره برایشان مطلوب ان باشد که بر اختلافات داخلی و جناحی ایران حساب باز نکنند. انها خواهند دید که برغم ظاهری اختلافات سیاسی و جناحی همه برای تامین منافع و امنیت ملی متحد و یکدست عمل خواهند نمود  و برای استمرار هویت و استقلال و قدرت و اقتدار همه جانبه ایران و ایرانی و با توجه به تحولات اخیر کشورهای خاورمیانه عربی  نه تنها اختلافات را کنار خواهند گذاشت که در سیاست و تاکتیک ها و تکنیک ها و روشهای دست یابی به اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بسرعت و بدقت تغییر و تحول لازم را بوجود خواهند اورد تا فرصت سوزی صورت نگیرد! ضمنا بسیار بعید است که ایران دیگر اجازه دهد روسیه و چین از برگ ایران در تصویب قعطنامه احتمالی دیگر در شورای امنیت ( بر علیه ایران) بهره برداری سیاسی و نظامی و اقتصادی ببرند و با سپر بلا قرار گرفتن ایران اسلامی در برابر امریکا و غرب !. چین و روسیه و هند غیره  بدون کمترین هزینه ای در سایه امن قرار گرفته و از جیب و هزینه کردن های  ایران در مقابله با غرب انها حداکثر سود همه جانبه را در مقابل حداکثر ضرر و فشار و گرفتاری برای جمهوری اسلامی ایران را نصیب خود گردانند !. باور نمی کنید صبر کنید و ببینید.!

/ 0 نظر / 8 بازدید