حضور من در شورای امنیت امریکا ! و برنامه "دیروز امروز فردا" و جنبش سبز!


 برنامه "دیروز-امروز -فردا" با موضوع
جنبش سبز و اقایان موسوی و کروبی و رابطه اش با طنز خواب و حضور بنده در شورای امنیت ملی امریکا!
-------------------

بعداز نزدیک به بیست ماه پنج شنبه شب مورخ 89/11/28 در برنامه "دیروز امروز فردا" سیمای جمهوری اسلامی ایران دقایقی فیلم ملاقات و متینگ های  سال 88  اقایان موسوی و کروبی را نشان داد .
بعد از پایان  ان برنامه  بخواب رفتم و طنز  زیر را خواب دیدم . راستی نظر شما در باره محتویات و موضوع این خواب چیست؟
-------------
 خدایا اینجا کجاست مگه همین الان  پای برنامه دیروز امروز فردا در منزل نبودم چی شد که سر از امریکا و واشینگتن در اوردم ! ای بابا روی درب اتاق هم که نوشته " رییس شورای امنیت ملی امریکا" خدایا اینجا کجاست! در همین فکر بودم که یکی از اتاق روبرو بیرون
امد صدا زد :اقای سعید شجاعی سعدی وارد شوند! هاج واج! به او نگاه کردم و گفتم منو میگی؟!
------------
و او پاسخ داد مگه غیر شما کسی هم اینجا است ! گفتم نه ! بلاخره  اقا توکل بخدا کردم و وارد اتاق شدم  ای بابا
جمعی  پاپیونی و کراواتی و چند خانم انجا نشسته بودند که من فقط از خانمها خانم همیشه شیک پوش !" کلینکتون "وزیر امور خارجه امریکا و از بین مردان اقای "جو بایدن" معاون رییس جمهور اوباما  و نیز "جان بولتون "نماینده سابق امریکا در شورای امنیت سازمان ملل و یکی از طرفداران حمله نظامی به ایران اسلامی را شناختم و بقیه برایم ناشناس بودند!.
------------
یکی از انها ازمن خواست کنار دست بولتون بنشینم و من با رد این درخواست ترجیح دادم کنار دست خانم کلینکتون بنشینم!.بولتون نگاهی خشم الود بمن  کرد زیر لب چیزی گفت که من متوجه نشدم چی بلغور کرد!.
رییس جلسه با معاون جو بایدن بود و او از من پرسید: ایا مترجم می خواهی ؟ و من گفتم نه ! به انگلیسی نه به اندازه شما ولی تقریبا مسلطم.
ادامه داد شما را اورده ایم اینجا تا برای جلوگیری از وخامت بیشتر روابط ایران و غرب و بخصوص ایران امریکا و برای جلوگیری از جنگ احتمالی با توجه به فعالیت 6 ساله مقاله نویسی در اینترنت و تلاشت برای جلوگیری از بروز جنگ  و ایجاد یک روابط سالم و برابر بین ما و ایران به ما کمک ! کنی .خوب حالا چی میگی؟!.
من حیرت زده و متعجب پرسیدم ای اقا من الان باید تو ی خانه ام خواب باشم و شما عوضی اشتباه گرفته اید!.اصلا اول بگید من اینجا چیکار می کنم و شما چطور من را اینجا اورده اید؟!

 تازه ! شما اقا باید با دفتر وزیر امور خارجه و یا حداقل با دبیر شورای امنیت ملی ما اقای جلیلی تماس بگیرید و نه منی که یک شهروند ساده ایران اسلامی بیش نیستم و بطور خود جوش همانگونه که گفتید با راه انداختن چند وبلاگ تحلیل و طنز و پیشنهاد و مقاله در حد امکانات و وسع و در نظر داشت محدویتها نوشته و در وبلاگهایم قرار داده ام تا اگر بتوانم به منافع ملی کشور و نظام مقدس کشور و نیز به صلح و ثبات و دوستی ملل منطقه و جهان بدون دریافت کمترین وجه و رانت و چشم داشتی  کمک کنم.
بایدن گفت که اول الان جسم و جانت در ایران و در خانه ات  است و با تکنولوژی فوق مدرن و سری شما را از طریق "IP" روحت اینجا حاصر نمودیم و فقط یکساعت دیگر می توانیم شما را به این حالت نگه داریم و پس از ان شما در خانه خود از خواب بیدار می شوید! . گفتم منکه زیاد متوجه نشدم چی گفتید ولی حال که اینجام ان را به فال نیک می گیرم و حاضرم تا پای جان از منافع کشور و نظام و صلح امنیت  منطقه و جهان دفاع کنم فقط یادتان باشد انچه را که من می گویم نظر شخصی ولی تخصصی خودم است که بعنوان یک شهروند ساده بیان می کنم ! اگر قبول است بمانم و گرنه خدا حافظ بایدن و کلینکتون هردو گفتند قبول ولی بولتون فریاد زد
:بابا این بازیها را تمام کنید تنها را ه حل باقی مانده حمله ما و اسراییل به ایران است  و من فریاد زدم ساکت دیوانه جنگ طلب اگه فکر می کنی ایران عراق و افغانستان و یوگسلاوی و با هاماو غیره است کور خواندی پوزه اتان را در صورت تجاوز به خاک می مالیم ! و او خواست بطرف من حمله ور شود و با فریاد همزمان بایدن و کلینکتون موقتا ارام و سر جایش برگشت!.
---------------------
قرار شد گفتگو بصورت پرسش و پاسخ(مصاحبه) باشد ولی باتوجه به کمبود وقت فقط به چهارپرسش
پاسخ دهم ضمنا
قرار شد فیلم برداری هم صورت بگیرد تا در صورت لزوم بعد ها از ان استفاده شود.در اینجا بایدن رو به کلینکتون کرد گفت اولین سئوال را شما بپرس!
----------------
کلینکتون از من اگه ما بخواهیم صادقانه با ایران رابطه برقرار کنیم چه باید بکنیم؟
من گفتم اگه راست بگید و واقعا خواهان "تغییر" و رابطه سالم هستید خیلی ساده است! بابا اول در امور داخلی ایران به بهانه حمایت از "جنبش سبز" و یا ان "اقلیت قو می
" و پایمال کردن  حقوق بشرو حمایت از " تروریسم" دخالت نکنید و دوم تحریمها را لغو کنید و سوم دارییهای ما را که از زمان محمد رضا بلوکه کرده اید را پس بدهید  و چهارم به جنگ روانی برعلیه فعالیت صلح امیز هسته ای ایران پایان دهید  و پنجم سیاست"ایران هراسی" در منطقه و جهان را تمام کنید
 و ششم  امنیت منطقه را به پیمان مشترکی از کشورهای منطقه با محوریت ایران واگذارید و هفتم در صورت انجام شش مورد گفته شده بنشینید و پاسخ  باور نکردنی و
و مثبت و دوستانه و متقابل ایران را ببینید!.
----------------
باز بولتون جوش اورد و فریاد زد دیگه چی! می خواهی کیف رمز موشکهای هسته ای امریکا را پیشکش کنیم؟! و من فورا جواب دادم ان مال خودتان ما بر خلاف شخص شما و لابی نئو محافظه کار تندرو در حزب جمهوری خواه صلح طلبیم و با تکیه بر ده هزار سال تاریخ و تمدن و فرهنگ صلح دوستی نیازی به جنگ و کشتار مگر در دفاع از موجودیت خود نداشته و نداریم!.
-------------
بایدن در اینجا به شخص مرموزی که یک عینک سیاه برچشم زده بود و تا اینجای جلسه ساکت مانده بود ولی بدقت و وسواسی مضاعف به مطالب جلسه و بویژه پاسخ های من گوش می داد اشاره کرد و گفت نوبت شماست و او فورا از من پرسید فرض کن ما خواسته های شما را اجابت نمودیم شما چه می کنید( حدس زدم او باید رییس سیا باشد) و من در پاسخ گفتم من فقط نظر خودم را می گویم و با شناختی که من از سیاستهای کشورم دارم در چنین صورتی شما یک یاور واقعی و صمیمی برای حل و فصل صلح امیز اختلافات خونبار و مزمن بین اسراییل و فلسطین و لبنان و سوریه و ... خواهید داشت که برای همیشه با دخالت ایران صلح و ثبات و عدالت به این منطقه باز خواهد گشت.در این صورت اسراییل باید اماده انجام یک تغییر اساسی و واقعی در سیاستهای زورگویانه و استکباری خود باشدو اماده باشد تا با فشار امریکا و یا بدون ان بلندیهای جولان را به سوریه پس دهد و تمامیت ارضی لبنان و موجودیت حماس و حز ب الله و تشکیل کشور فلسطینی را بپذیرد در مرحله بعد و یا موازی کار پیش گفته شده ایران کمک خواهد کرد تا شما ابرومندانه از عراق و افغانستان خارج شویید و سفارتخانه های دو کشور بازگشایی شود ایران اماده پذیرش سرمایگذاری و نوسازی صنایع خود خواهد گردید
 و مبادلات
تجاری وفرهنگی و هنری و... بخصوص با توجه به حجم قابل توجه از ایرانیان نخبه ساکن در غرب و بویژه در امریکا اغاز خواهد گردید.

 و ایران با جلب همکاری و در مشارکت کامل با کشورهای منطقه عبور و مرور ازاد و امن انرژی (نفت و گاز و غیره) و نیز دیگر کالاها را تضمین خواهد نمود و شما با پایان دادن به حضور گسترده خود در منطقه سالیانه از هزینه شدن صدهها میلیارد دلار از جیب مالیات دهندگانتان جلوگیری خواهید نمود. ضمنا اگر امریکا توانسته است با پاکستان و هند اتمی کنار بیاید قطعا خواهد توانست با ایران اتمی دوست هم کنار بیاید بعلاوه با عضو شدن احتمالی ایران در بخش اقتصادی  و بخشهای دیگر اتحادیه اروپا و بعضویت درامدن ایران در صندوق پول و سازمان تجارت جهانی نه تنها ایران و امریکا که منطقه و جهان نیز ثمره مثبت ان را خواهند چشید.
-----------------
در اینجا بایدن به سخنگوی کاخ سفید گفت اگر سئوالی داری بپرس او هم گفت رییس جمهور اوباما گفته بپرسم نظر اقای شجاعی سعدی در باره انقلاب تونس و مصر و دیگر کشورهای عربی و نیز اقایان موسوی و کروبی و جنبش "سبز" چیست؟!

من هم پاسخ دادم نظرم در باره تحولات کشورهای عربی ان است که این تحولات دو جنبه دارد یکی جنبه مردمی که ملل عربی بر علیه ظلم و تبعیض ودیکتاتوری حکام عرب  قیام کردند و در مصر و تونس دیکتاتورهایشان را بیرون کردند و در بقیه هم این نهضت کما بیش با خونریزی و مقاومت دیکتاتورها ادامه دارد و جنبه دوم هم بنظر من می رسد که این تحولات با در سگیری امریکا از پیروزی انقلاب اسلامی بهمن 57 و جلوگیری از خروج این کشورها از دایره کشورهای اقماری و وابسته به امریکا( کاری که انقلاب ایران اسلامی انجام داد و امروزه ایران را به یک کشور مستقل و در استانه صنعتی شدن قرار داده است)
 با کنترل و برنامه ریزی پیچیده عملا با حفظ بدنه نظامهای حاکم بر تونس و مصر و حذف راس انها به تسلط خود بر این دو کشور ادامه می دهد! .
---------------------
-----------
و در مورد جنبش سبز و اقایان موسوی و کروبی باید بگویم همانگونه که در دوره اول و دوم رییس جمهور پیشین امریکا یعنی بوش

 پسر شما دمکرات های امریکا خود را پیروز میدان انتخابات می دانستید ولی با رای دادگاه عالی امریکا بوش پسر رییس جمهور شد و شما باوجود انکه حق خود را ضایع شده می دانستید به قانون تسلیم شدید و بلاخره با کاندید کردن اوباما نه تنها کاخ سفید که کنگره (مجلس نمایندگان و سنا را ) تا همین چند وقت پیش در داست داشتید!. در نطام حکومتی ما بجای دادگاه عالی شورای نگهبان و تایید و ابلاغ رسمی حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری
به ریاست جمهوری در ایران جنبه قانونی و حقوقی و رسمیت می بخشد

 من فکر می کنم اگر در جنبش سبز چنین شده بود خیلی بهتر بود.و هیچ بعید نبود که در پایان دوره دوم اقای دکتر احمدی نژاد خادم اقای مهندس موسوی می توانست با رای بالای جانشین او در ساختمان پاستور باشد.نه خونی بزمین ریخته می شد و نه نظام و مردم و کشور این همه هزینه های قابل جبران و یا غیر قابل جبران را تحمل می کردند

اما متاسفانه به دو دلیل چنین نشد اول بدلیل دخالت شما غربی ها و جانبداری شما از یکطرف داستان انهم در ریا کارانه ترین و مکارانه تر شکل ممکن !

و بویژه دخالت رسانه ای شدید و گسترده و لحظه بلحظه شما بقصد ناامن کردن ایران و ایرانی! و دوم بد سلیقگی صدا و سیمای ما که بجای ادامه مناظرهای پر خیر و برکت و روشنگرانه دوران انتخابات ما  با تحریم نسبی
تصویری اقایان موسوی و کروبی عملا در اذهان طرفداران انها این دو اقایان را تبدیل به قهرمان و مظلوم نمود .کار بجای رسید که هم اکنون نباید می رسید و همه از ان خسارت دیدند و وقفه قابل توجه ای در روند پیشرفت  همه جانبه ایران پیش امد که با درایت و جدیت دولت دهم این نقصان در حال جبران است البته اگر شما غربی ها بگذارید
 و دست از تفرقه و حیله و ایجاد بی اعتمادی و کینه و دشمنی در ایران عزیز ما بردارید
!!!هر چند بنظر شخصی بنده

 شاید هم اکنون هم دیر نشده باشد!اگر صدا و سیمای ما فعال گردد بسیاری از بینندگان فعلی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان شما در ایران و جهان از شما دل می کنند و دوباره جلب و جذب صدا و سیمای ما می شدند و نهایتا از نفوذ  و تبعات جنگ روانی رسانه ای شما بر علیه امنیت و منافع ملی  و نظام کاسته می شد.
در حال حاضر کیفیت سریال ها و برنامه های گوناگون تفریحی و خبری و
برنامه های جوان پسند ما در داخل کم است . ای کاش صدا و سیما یک انقلاب در درون خود انجام می داد! و اگر بهر دلیلی توان اینکار را نداشت
ای کاش به شبکه های خبری و تفریحی خصوصی صاحب صلاحیت اجازه پخش برنامه می دادیم تا از نفوذ رسانه ای شما بازهم  بیشترکاسته شود.ای کاش!!!. این هم پاسخ من به سئوال اقای پرزیدنت اوباما!.


--------------------
در اینجا بایدن نگاه به ساعتش کرد گفت اقای سعید شجاعی سعدی شما 5 دقیقه دیگر بیشتر تا وقت بیدار شدنت باقی نمانده است در این مدت به سئوال اخر نیز پاسخ بده که چرا به ارسال دعوتنامه برای اخذ گرین کارت و اجازه اقامت دایم در امریکا پاسخی نداده اید! مگر نمی دانی که برای رسیدن به اینجا اکثرا سرو دست می شکانندو حاضرند هزاران و بلکه میلیونهادلار خرج  و گاهی شرف و کرامت و حتی جانشان را هم بدهند تا به اینجا بیایند و انوقت سه سال متوالی برایتان دعوتنامه می اید شما ناز می کنید و قبول نمی کنید؟! که هیچ حتی جواب هم نمی دهید!. مگر نمی دانید اینجا اخر خوشبختی و قبله ارزوهای اکثر دلدادهای ما  در جهان است.
--------------
پاسخ دادم من ایران خودم را قبله ارزوها میدانم و باید ضافه نمایم
اول از ارسال دعوتنامه هایتان ممنونم
 اما ترجیح می دهم تا زنده ام اقامت دایمی ام در کشور بهشتی و متمدن و سرفراز و کهن
 خودم داشته باشم ولی از مسافرت موقت به همه دنیا بدم نمی اید که اگر خدا شرایط ان
 را فراهم سازد حتما بمانند گذشته به ان مهم هم خواهم پرداخت .

-----------
اقا همینجا بود که از خواب بیدار شدم و از اینکه توانسته بودم علاوه در وبلاگهایم در خواب هم بعنوان یک شهروند ساده و بی ادعای ایرانی از منافع ملی و نظام و مردم بطور خودجوشانه و بی هیچگونه چشم داشتی و در یافت ریالی و فقط بقصد خدمت و قرب الی الله  ان هم در شورای امنیت ملی امریکا!!! دفاع کنم بسیار خوشحالم.
 شکر که این بار خواب هولناک و وحشتناکی مانند خوابهای گذشته ندیدم!.
------------
سعید شج
اعی سعدی- شیراز-جمعه - 29-11-89


/ 0 نظر / 8 بازدید